22.04.2022Kto ma pszczoły, ten ma miód...

M-GBP w Żabnie zaprasza do udziału w projekcie „Kto ma pszczoły, ten ma miód... - z Biblioteką poznajemy tradycje regionu".

W ramach projektu, który kierowany jest do najmłodszych czytelników, odbędą się:
- spotkania z pszczelarzem Piotrem Łosińskim, właścicielem pasieki „Złota Kuszka”, podczas których dzieci dowiedzą się jak hodować pszczoły, jak się nimi opiekować, w jaki sposób pozyskuje się miód. Własnoręcznie wykonają również świece z wosku pszczelego.
- warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich „Gorzycanie” – uczestnicy poznają tradycyjne potrawy z naszego regionu, w tym te przygotowywane z wykorzystaniem miodu. Podczas warsztatów wykonane i upieczone zostaną pierniczki według tradycyjnego przepisu.
- spotkanie autorskie z Adamem Tomczykiem, pisarzem, pasjonatem lokalnej historii, podczas którego dzieci poznają miejscowe legendy, w tym „Zapach miodu” – o Pasiece Otfinowskiej (ze zbioru „Legendy szepce srebrzysty Dunajec”).
- konkurs plastyczny „Kwitnąca łąka”, którego celem będzie zdobycie wiedzy o roślinach miododajnych i zaprezentowanie jej w formie plastycznej.
- wystawa pokonkursowa prezentująca prace uczestników konkursu plastycznego „Kwitnąca łąka”.
- koncert zespołu Siostry Wajs & Stonoga „Zaśpiewaj z Pszczółką”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.

Pszczoły_ogolny.png

Pszczoły_ogolny.png Pszczoły_ogolny