05.05.2022XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Maj w środowisku bibliotekarzy nasuwa tylko jedno skojarzenie – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczna XIX edycja wydarzenia promuje czytelnicze idee hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Od 8 do 15 maja również gnieźnieńskie biblioteki, podobnie jak inne książnice w Polsce, będą wspólnie ze swoimi czytelnikami fetować biblioteczne święto.

Program wydarzenia:
8.05 g. 11.00 - 13.00 / Warsztaty plastyczne dla dzieci - Rynek w Gnieźnie
9.05 / Biblioteka będzie nieczynna - wyjazd szkoleniowy bibliotekarzy
10-14.05 / Abolicja dla czytelników biblioteki
16, 23, 30.05 / Doradztwo biblioteczne - usługa dla czytelników indywidualnych / Biblioteka Główna
10-14.05 / „Literacka mapa świata” - zabawa dla czytelników odwiedzających wypożyczalnię / Biblioteka Główna
10-13.05 / "Krasnoludki z polskich ziem" - warsztaty biblioteczne dla grup zorganizowanych / Wypożyczalnia dla Dzieci (zapisy: dzieci@biblioteka.gniezno.pl)
10-16.05 /„Na jagody z Jagodą SAM” - warsztaty biblioteczne dla grup zorganizowanych / wszystkie placówki biblioteki (zapisy: dzieci@biblioteka.gniezno.pl, filia1@biblioteka.gniezno.pl, filia2@biblioteka.gniezno.pl, filia9@biblioteka.gniezno.pl)
10-13.05 /„Idziemy na jagody” - zabawa dla czytelników odwiedzających wypożyczalnię / Filia nr 2
10-13.05 /„Bądź Jankiem Wędrowniczkiem - policz sowy w bibliotece” - konkurs dla czytelników odwiedzających wypożyczalnię / Filia nr 2
14.05 g. 16.00 / "To miejsce, ten czas. Historia Gniezna na kartach przewodników i pocztówek" - wystawa z oprowadzaniem / Galeria BPMG (ul. Staszica 12a).

tydzienbibliotektloo2.png

tydzienbibliotektloo2.png tydzienbibliotektloo2