Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna - F2
ul. Staszica 12a
62-200 Gniezno
52.54105 17.61746
13.05.2022 “To miejsce, ten czas. Historia Gniezna na kartach przewodników i pocztówek” - zaproszenie na wystawę
Gniezno BPMG

Prace jeszcze trwają ale jutro o 16.00 wszystko będzie już czekać na Wasze odwiedziny - gorąco zapraszamy!
Do godziny 18.00 będzie można raczyć się widokami Gniezna sprzed lat i historią krajoznawstwa od początku XX wieku do dziś. Wystawę “To miejsce, ten czas. Historia Gniezna na kartach przewodników i pocztówek” stworzyliśmy korzystając z zaproszenia do udziału w tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli - kolejny raz zaprosić miłośników lokalnej historii na ten niezwykły spacer w czasie.
Wśród prezentowanych eksponatów pojawią się widokówki z prywatnej kolekcji Piotra Grześkowiaka, przewodniki turystyczne i publikacje o charakterze krajoznawczym związane z Gnieznem ze zbiorów Tadeusza Gajdy oraz Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.