24.05.2022WAKACJE

wakacyjne bingo plakat rgb.jpg
kiermasz rgb.jpg
konkurs fotograficzny rgb.jpg

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach to przede wszystkim codzienne zajęcia dla dzieci i młodzieży o godz. 11.00:
- w poniedziałki "Dokąd tupta latem jeż" warsztaty plastyczno-literackie w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10),
- we wtorki „Odkrywcy tajemnic” zajęcia literacko-plastyczne (Filia 4 przy ul. 20 Stycznia 14),
- w środy "Barwy lata” warsztaty plastyczne w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10),
- we czwartki zajęcia plastyczno-literackie „Wakacyjna akademia zwierząt" (Filia 2 przy ul. Łaskiej 46/48),
- w piątki "A to historia!" warsztaty literackie w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10).

*Jeśli sytuacja epid­emio­logi­czna­ na to pozwoli zorganizujemy coroczny „Piknik biblioteczny” na zakończenie wakacji w dniu 25.08.2022 o godz. 11.00 na podwórku Biblioteki przy ul. św. Jana 10.

*Ponadto przez całe wakacje trwać będą konkursy i quizy dla czytelników w każdym wieku.

*W Galerii Ex Libris będzie można oglądać wystawę prac podopiecznych PSONI Koło w Pabianicach, natomiast w Bibliotece Głównej przy św. Jana 10 wystawę poświęconą 85-leciu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach. We wszystkich wypożyczalniach przygotowane będą także wystawy ze zbiorów bibliotecznych.

*W każdej wypożyczalni zorganizujemy KIERMASZE KSIĄŻEK.

*Wszystkie biblioteki miejskie będą otwarte w dotychczasowych godzinach pracy. (Filia nr 6 MBP przy ul. Jana Pawła II nr 68 (PCM) od 16 sierpnia do 2 września będzie nieczynna.)

Biblioteki miejskie ponadto oferują: katalog komputerowy zbiorów i konta biblioteczne czytelników online na: www.pabianice-mbp.sowwwa.pl, dostarczanie książek do domów osób przewlekle chorych, bądź niep­ełno­spra­wnyc­h, zamawianie i przedłużanie książek przez e-mail lub online poprzez www.mbppab.pl, bezpłatny dostęp do LEGIMI w ramach Konsorcjum Bibliotek Woj. Łódzkiego i zasobów Biblioteki Narodowej (Academica), bezpłatny INTERNET, kserowanie, skanowanie i drukowanie, książki z dużym drukiem, możliwość korzystania na miejscu i wypożyczania zbiorów multimedialnych (e-booki, film, muzyka i książki „mówione” na płytach), gry planszowe i komputerowe dla dzieci i młodzieży, bibliografię regionalną oraz aktualną i archiwalną prasę.

WAKACJE 2022.jpg WAKACJE 2022
wakacyjne bingo plakat rgb.jpg wakacyjne bingo plakat rgb
kiermasz rgb.jpg kiermasz rgb
konkurs fotograficzny rgb.jpg konkurs fotograficzny rgb