Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
2022-5-27
24.05.2022„Włącz ciekawość” – spotkania popularnonaukowe
Gniezno BPMG

Kolejna zapowiedź ciekawych spotkań, których w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna nie brakuje.

Te jednak mają szczególny charakter, albowiem przeznaczone są dla osób pozostających zawsze ciekawymi i otwartymi na poznanie. Ci głodni wiedzy będą mogli skorzystać z zaproszenia miejskiej książnicy i wybrać się na wydarzenie z cyklu „Włącz ciekawość”. Otwiera je wykład dra Tomasz Kubiaka poświęcony nanomedycynie i nano­tech­nolo­giac­h, pomocnych w walce z rakiem. Spotkanie w piątek 27 maja na godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16.
Nanotechnologia, czyli inte­rdys­cypl­inar­na nauka zajmująca się obiektami, których wymiary są nawet tak małe, jak kilka miliardowych części metra, coraz dynamiczniej wkracza w nasze codzienne życie. Nowoczesne metody stosowane w fizyce umożliwiają prowadzenie badań materiałowych na poziomie pojedynczych atomów czy cząsteczek. Z osiągnięć naukowców czerpią szczególnie nauki medyczne, gdyż rozwój nanomedycyny stwarza zupełnie nowe możliwości prowadzenia skutecznej diagnostyki i terapii. Innowacyjne systemy dostarczania leków oparte na nanocząstkach i nanokapsułkach staną się bez wątpienia fundamentem onkologii XXI w.

Spotkania popu­larn­onau­kowe­ “Włącz ciekawość” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna z projektu “Laboratorium słowa 2022” otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

280124208_1455344331561702_7176214683709128337_n.png