Rodzaj wydarzenia

literackie

Park Trzech Kultur
2022-6-25
03.06.2022IV Piknik Czytelniczy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Królewskie Gniezno Czyta 2022”
Gniezno BPMG

To już po raz czwarty zapraszamy Was na czytelnicze powitanie lata! W zielonym plenerze, na kocykach, z książką u boku zaczniemy razem z Wami największe czytelnicze wydarzenie w mieście.
Tegoroczny IV Piknik Czytelniczy “Królewskie Gniezno Czyta 2022” rozpoczynamy w sobotę 25 czerwca. Od godz. 11:00 do 15:00 w Parku Trzech Kultur czekamy na odwiedzające nas rodziny.
A piknikowy program będzie kręcił się wokół “Pippi!” – w osobie Edyty Jungowskiej, gwiazdy wydarzenia. Dorośli znają ją jako wspaniałą aktorkę, dla najmłodszych to najs­ympa­tycz­niej­szy głos na świecie, znany dzięki kultowym audiobookom. Bez przesady można powiedzieć, iż w Polsce Astrid Lindgren brzmi jak…Edyta Jungowska.
Oprócz spotkania z Edytą Jungowską na Pikniku cała masa atrakcji:

– Czary-mary z iluzjonistą
– Warsztaty i zabawy z Pippi
– Harcerskie podchody – Poszukiwanie literackich skarbów – z nagrodami!
– Loteria fantowa – z atrakcyjnymi nagrodami
– Zabawa i Programowanie
– Wesołe animacje z BAZĄ
– Pójdź w zawody z Karoliną Koszelą
– Dyplomy dla Czytających Rodzin-
– Wyróżnienie “Myszka Marcysia” dla Przyjaciela Biblioteki
– Biblioteka niebiesko-żółta
– Czytanie wrażeniowe z Małgorzatą Swędrowską
– Malowanie piegów
– Fotobudka
– Studio nagrań audiobooków
– Teatrzyk Kamishibai
– Pan Walizka
– I wiele innych atrakcji

To będzie również Piknik ze smakiem, a w menu: grill, pierogi, wata cukrowa, kawa, słodycze i lody.

IV читацький пікнік Публічної бібліотеки міста Гнєзно «Królewskie Gniezno Czyta 2022»
25 червня (субота) від 11.00 до 15.00, Парк трьох культур, вул. Roosevelta 63A

Пікнік з Піппі!
– Чарівництво з ілюзіоністом
– Майстер-класи та ігри з Піппі
– Скаутські підходи – Пошук літературних скарбів – з призами!
– Лотерея – привабливі призи
– Розваги та програмування
– Веселі розваги з БАЗОЮ
– Візьміть участь у змаганні з Karoliną Koszelą
– Дипломи для читаючих сімей
– Нагорода Подруги бібліотеки Марцисії Мишки
– Синьо-жовта бібліотека
– Вражаюче читання з Małgorzatą Swędrowską
– Малювання веснянок
– Фотобудка
– Студія звукозапису аудіокниг
– Театр Kamishibai
– Містер Валіза
– І ще багато інших розваг

Пікнік зі смаком: шашлика, вареників, цукрової вати, кави, солодощів та безкоштовного морозива.

Partnerami wydarzenia, którzy wspólnie z nami zapraszają na czytelnicze święto są: Miasto Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, Cała Polska czyta dzieciom, Sklepy spożywcze Jagoda SAM, BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej, Szkoła Podstawowa nr 9, Przedszkole nr 8 i 15 w Gnieźnie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie, Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, Państwowa Straż Pożarna w Gnieźnie, 17 Drużyna Wędrownicza “Bi-Pi”, Zabawa i Programowanie, Cechowa Szkoła Rzemieślnicza Gniezno, TEB Technikum, Leader School, Altom, Arkadiusz Wiatrowski “Iluzjonista Amon”, “Karuś” Tomasz Karski, Karolina Koszela “Dynamic Strong”, Grupa Widowisk Historycznych COMES.

IV Piknik Czytelniczy “Królewskie Gniezno Czyta 2022” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

pinkiktlostrona.png

pinkiktlostrona.png pinkiktlostrona