Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
32-086 Węgrzce
50.12041 19.9723
2022-9-20
19.09.2022„Etno-ceramika w podkrakowskim stylu” – warsztaty malowania naczyń glinianych
Biblioteka w Zielonkach

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na familijne warsztaty rękodzieła „Etno-ceramika w podkrakowskim stylu”, organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022, które odbędą się we wtorek 20 września w godz. 17:00-19:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się z techniką malowania specjalnymi farbami do ceramiki i konturówkami na nieszkliwionych glinianych wyrobach. Wspólnie ozdobimy ceramiczne naczynia w postaci dzbanków, wazonów czy miseczek. Wykorzystamy szablony i wzory inspirowane sztuką ludową podkrakowskiej wsi. Gotowe prace to oryginalne i trwałe prezenty na różne okazje.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece.

plakat_etno-warsztaty edd 2022_malowanie naczyń glinianych_węgrzce.png