17.03.2023XX POWIATOWY KONKURS LITERACKI „PRZYGODA Z LEKTURĄ” dla dzieci i młodzieży

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie zaprasza dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych powiatu złotowskiego do udziału w XX POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM „PRZYGODA Z LEKTURĄ” pt. „NA TROPIE DETEKTYWA”

Jeśli lubisz opowieści z dreszczykiem, kręcą Cię zagadki, wyczuwasz każdy spisek na odległość, a może sam lubisz knuć - TO KONKURS DLA CIEBIE! Jeśli jeszcze nigdy nie czytałeś żadnego kryminału, to idealny moment, by zacząć. Spróbuj swoich sił w naszym KONKURSIE! Z niec­ierp­liwo­ścią­ czekamy na Twoje pomysły wraz z Detektywem Pozytywką, Lassem i Mają, Detektywem Zagadką, Panem Samochodzikiem, Sherlockiem Holmesem oraz innymi książkowymi detektywami!
Zadania konkursowe podzielone są na cztery kategorie wiekowe:

1. PRZEDSZKOLA - MÓJ ULUBIONY DETEKTYW 🎨

Dowolną techniką na kartce A3 zilustruj ulubionego detektywa z wybranej przez siebie książki. Na odwrocie pracy napisz swoje imię, nazwisko, telefon kontaktowy, ile masz lat oraz do jakiego przedszkola chodzisz, a także imię swojego bohatera. Liczymy na Twoją kreatywność! POWODZENIA!!!

2. KLASY I-III SP - GADŻET DETEKTYWA 🔎

Stwórz dowolną techniką przestrzenny gadżet pomocny detektywowi w jego codziennej pracy. Przypnij do niego karteczkę, nazwij go i krótko opisz do czego służy. Napisz także swoje imię i nazwisko, numer telefonu, klasę i szkołę, do której chodzisz. Liczymy na Twoją kreatywność! POWODZENIA!!!

3. KLASY IV-VI SP - ZOSTAŃ DETEKTYWEM!!! 🕵️‍♀️

Przebierz się za ulubionego detektywa i zrób sobie zdjęcie. Pamiętaj, aby na fotografii widoczna była książka, którą się inspirowałeś. Wywołaj zdjęcie w formacie A4 i dostarcz do biblioteki. Dołącz informację ze swoim imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu, klasą i szkołą, do której chodzisz. Liczymy na Twoją kreatywność! POWODZENIA!!!

4. KLASY VII-VIII SP - BOOKTRAILER – FILMIK PROMUJĄCY MOJĄ ULUBIONĄ KSIĄŻKĘ DETEKTYWISTYCZNĄ🎥

Nagraj krótki filmik (max. 2 minutowy) i zachęć swoich rówieśników do przeczytania wybranej przez Ciebie książki. Nagranie prześlij do nas mailem na adres: konkurs@biblioteka-zlotow.pl lub dostarcz do biblioteki na dowolnym nośniku danych (np. pendrive). W mailu nie zapomnij podpisać się imieniem i nazwiskiem, klasą i nazwą szkoły oraz telefonem kontaktowym. Liczymy na Twoją kreatywność! POWODZENIA!!!
Prace konkursowe można składać osobiście lub wysłać pocztą do 15 maja 2023 r.
Więcej informacji w załączonym poniżej Regulaminie Konkursu.
XX POWIATOWY KONKURS LITERACKI „NA TROPIE DETEKTYWA”.jpg