04.05.2015Kurs I Pomocy w bibliotece w Kaniowie.

Kolejny raz w Bibliotece w Kaniowie odbył się Kurs I Pomocy. Komendant Gminny Grzegorz Owczarz i druh Kamil Owczarz z OSP w Kaniowie przeszkolili dzieci ze szkoły podstawowej, które już wkrótce przystąpią do egzaminu na kartę rowerową. Wiedza teoretyczna i praktyczna, którą zdobyły podczas szkolenia, przyda im się zarówno podczas testów sprawdzających, jak i w codziennym poruszaniu się po drogach. Po krótkim przypomnieniu numerów alarmowych, strażacy podpowiedzieli jak zabezpieczyć miejsce wypadku wykorzystując np. rower, jak zrobić temblak ze zwykłej bluzy, zatamować krwawienia oraz jak pomóc koledze/koleżance przy złamanej nodze. Ponadto dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem medycznym, którym strażacy dysponują podczas akcji ratowniczych.
kurs.jpg

kurs.jpg kurs