13.03.2013"Moje książki są w bibliotece i nie mam z tego ani grosza"

"Nawet za puszczanie piosenek u dentysty trzeba płacić ZAIKS. Moje książki są w bibliotece i nie mam z tego ani grosza. W Skandynawii biblioteka odprowadza składkę i dostaje się tantiemy. U nas biblioteki się zamyka, są tak nied­ofin­anso­wane­, że o odprowadzaniu tantiem nie ma co mówić. Poza tym wiadomo: książki są tam za darmo. Z czego ma żyć pisarz?"

W internecie cały czas trwa dyskusja na temat wypowiedzi p. Gretkowskiej: www.sbp.pl

Całą rozmowę (podczas której padły te niefortunne słowa) z tą autorką znajdziecie tutaj:
legalnakultura.pl

A co Wy o tym myślicie?