15.06.2016Pasowanie na czytelnika

10 czerwca 2016 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w odbyło się pasowanie na czytelnika. Bohaterami spotkania byli pier­wszo­klas­iści­ SP nr 1 w Bieczu. Po krótkiej pogadance o korzyściach wynikających z czytania książek, zasad obchodzenia się z książką i dbaniem o nią, uczniowie zostali pasowani na pełnoprawnych członków naszej biblioteki. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i kalendarzyki akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Na zakończenie dzieci wysłuchały opowiadania o tym "Jak powstaje chleb?". Po lekturze prze­prow­adzi­liśm­y rozmowę na temat produkcji pieczywa, młynów oraz zbóż. Dzieci wykazały się dużą wiedzą. Nowi czytelnicy zdeklarowali jak najczęstsze korzystanie z biblioteki, aby pożyczać książki. Tym optymistycznym akcentem zakończyliśmy spotkanie.

16biecz_pasowanie_003.jpg 16biecz_pasowanie_003
16biecz_pasowanie_005.jpg 16biecz_pasowanie_005