21.09.2016„Mamy wszystko, aby być szczęśliwymi. Reszta zależy od nas”. Spotkanie z Panem Jackiem Pikułą.

„Mamy wszystko, aby być szczęśliwymi. Reszta zależy od nas” – takie słowa pozostawił nam Pan Jacek Pikuła, który w piątek, 09.09.2016r. gościł w naszej bibliotece. Spotkanie, na którym wszyscy przybyli mogli poznać historię Pana Jacka, połączone było z promocją jego książki „Skrawek nieba. Poradnik nieporadny”. Pan Jacek przyjechał do nas z gitarą, dzięki czemu mogliśmy także posłuchać wspaniałych utworów muzycznych jego autorstwa.
Pan Jacek Pikuła, znany jest wielu ludziom w całej Polsce jako legendarny grajek z Katowic. Całe swoje życie poświęcił pomocy ludziom skrzywdzonym przez los – dzieciom z patologicznych rodzin, bezdomnym. Pomagając innym, sam podzielił również ich los. Został bez dachu nad głową i od tej pory rozpoczął górską wędrówkę z plecakiem – jego domem stał się namiot. W ostatnim czasie los zaczął się do niego uśmiechać. Jak mówi bowiem ks. Adam Boniecki: „Życzliwość budzi życzliwość”.
Wydarzenie zorganizowane było w ramach cyklicznych spotkań autorskich Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w naszej bibliotece.