08.05.2017Dzień Bibliotekarza – 2017 r.

Obchodzony corocznie 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zapoczątkowany w 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie to, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, stało się świętem podsumowującym pracę, osiągnięcia zawodowe i budowania wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Bibliotek i jest okazją do przedstawienia zawodowych osiągnięć oraz dokonań grona bibl­iote­kars­kieg­o oraz czasem refleksji o tożsamości bibliotek i ich miejsca we współczesnym świecie.

Z tej wyjątkowej okazji, 5 maja 2017 roku, w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy spotkali się zaproszeni goście wraz z dyrektorem i pracownikami biblioteki. Uroczystość rozpoczęła się życzeniami i podziękowaniami za prężną pracę skierowanymi przez wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika do dyrektor biblioteki Renaty Gość oraz pracowników. Na ręce Renaty Gość zostało także wręczone podziękowanie oraz życzenia nadesłane od dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Heleny Bednarskiej.

Następnie dyrektor biblioteki Renata Gość wręczyła kwiaty oraz podziękowania wójtowi Gminy Trzcinica Grzegorzowi Hadzikowi, Grzegorzowi Baraniakowi – skarbnikowi gminy, Zdzisławowi Mikołajczykowi – Prze­wodn­iczą­cemu­ Rady Gminy Trzcinica, Jadwidze Miesiąc oraz Krystynie Plucie – za współpracę z biblioteką. Osobne podziękowania zostały skierowane do Barbary Urbańskiej – prowadzącej manualne i rękodzielnicze zajęcia warsztatowe w filii. Życzenia przyjęła także emerytowana dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy – Henryka Bednara oraz emerytowana kierownik Filii Bibliotecznej w Laskach – Cecylia Pilarska. Życzenia oraz podziękowania odebrali także pracownicy biblioteki.

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, sprzyjającej rozmowom na temat bibliotek, ich roli w naszej gminie, a także wymianom wspomnień, poglądów oraz wyzwań, przed którymi stoi biblioteka w najbliższym czasie.


Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Trzcinica GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo