Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Moszczenicy
[awatar]
Moszczenica GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 44 646 43 80
Województwo: łódzkie
Powiat: piotrkowski
Adres: Dworcowa 16a
97-310 Moszczenica
E-mail: gbp.moszczenica@gmail.com

Poniedziałek 10.00 - 17.00

Wtorek 10.00 - 17.00

Środa 10.00 - 17.00

Czwartek 11.00 - 18.00

Piątek 11.00 - 18.00

GALA1.jpg

GALA1.jpg GALA1
jpg, 354 KiB, 700x991
Komentarze (0)

bitmap2.png

Konkurs przeprowadzony w ramach projektu „Przyroda dla nas, my dla przyrody‟ realizowanego w Zespole Szkół w Srocku (w ramach WFOŚiGW).

Fundator nagród: WFOŚiGW.

bitmap2.png bitmap2
png, 551 KiB, 1488x1052
Komentarze (0)

WITACZ.jpg

W dniu 9 października 2015 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy Szkołę Podstawową w Gazomi odwiedził Andrzej Marek Grabowski. Jest on znanym wielu pokoleniom pisarzem dla dzieci: „Zając Poziomka”, „Pirat Jędruś” programów telewizyjnych dla najmłodszych: „Ciuchcia”, „Budzik”, „Tik-Tak” oraz ponad 500 piosenek, m.in. „Kulfon, co z ciebie wyrośnie” i „Witaminki”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-V.

Pan Andrzej, od 30 lat pracując zawodowo z dziećmi i dla dzieci, nie miał problemu z nawiązaniem kontaktu z uczestnikami. W wesoły sposób opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach. Poznaliśmy małą Kasię, której największym marzeniem było posiadanie kochanego pieska. Jednak tata dziewczynki, który jako dziecko został przez psa pogryziony, kategorycznie sprzeciwiał się temu pomysłowi. Pewnego dnia Kasia odnalazła w śmietniku małego kundelka… czy mogła go zatrzymać? Tego możemy dowiedzieć się z najnowszej książki pisarza „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”.

O wojennych doświadczeniach matki pisarza opowiada książka „Wojna na Pięknym Brzegu”, jedna z najbardziej ulubionych książek pana Andrzeja.

W trakcie spotkania okazało się, że pisarz nie przyjechał sam. Otóż w wielkiej, kolorowej walizce ukryli się bohaterowie, w których tworzeniu pan Andrzej brał udział. Był kot Budzik oraz jego sąsiedzi – potwory: Bezkajku i Szefuncio, które dzieci doskonale znają z telewizji. By i panie nauczycielki i bibliotekarki poczuły się jak w dzieciństwie specjalnie dla nich pan Andrzej przywiózł ze sobą Kulfona oraz Zająca Poziomkę. Przy okazji prezentacji wszystkich lalek dzieci mogły się wcielić w rolę aktorów.

Głośny śmiech rozbrzmiewał na sali. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Uśmiechnięte i zadowolone dzieci z żalem pożegnały pana Andrzeja.

WITACZ.jpg WITACZ
jpg, 189 KiB, 741x377
Komentarze (0)

A.jpg
W dniu 2 czerwca 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Jan Paweł II - wspominamy, pamiętamy" w ramach "Dnia Dziecka - dla sprawnych inaczej". Celem konkursu było kształtowanie w dzieciach pozytywnego nastawienia do walki ze swoją niep­ełno­spra­wnoś­cią. Poprzez sztukę i jej terapeutyczne funkcje przybliżono wiedzę o życiu, nauczaniu i świętości papieża Polaka. Gminę naszą reprezentowali uczniowie ze wszystkich placówek edukacyjnych.

A.jpg A
jpg, 900 KiB, 1366x737
Komentarze (0)

A.jpg
Co na dają książki? Na to pytanie w dniu 26 lutego 2015 r. próbowała odpowiedzieć Pani Agnieszka Tyszka gość spotkania autorskiego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Moszczenicy dla uczniów Gimnazjum w Rękoraju.
Bawią, śmieszą, edukują, rozbudzają wyobraźnię, leczą, straszą, przenoszą w miejscu i czasie. Kiedyś – jedyne okno na świat, źródło wielkich inspiracji, marzeń, oderwania od rzeczywistości. Tworzą w naszych umysłach własne światy, przeżycia i myśli których autorami jesteśmy my sami. Autor książki przelewa na papier myśli i słowa – ale to My sprawiamy, że z tych słów powstają w naszej wyobraźni piękne krainy marzeń.
Do takiej właśnie krainy zabrała uczniów Gimnazjum w Rękoraju Pani Agnieszka Tyszka autorka książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania autorka zachęcała do czytania książek oraz opowiadała skąd czerpie literackie pomysły i jak zbiera materiały do swoich utworów. „Róże w garażu” i „Mejle na miotle” – to dwie powieści, które pisarka szczególnie przybliżyła młodym czytelnikom i zachęciła do lektury, czytając głośno fragmenty. Uczestnicy wcześniej świetnie przygotowali się do spotkania. Poczytali o pisarce i jej książkach, zadawali mnóstwo pytań dotyczących jej życia i twórczości, a Pani Agnieszka wspaniale wyjaśniała wiele nurtujących kwestii. Po spotkaniu przyszedł czas na podziękowania i autografy.

[biblioteka.home.pl]

A.jpg A
jpg, 180 KiB, 610x457
Komentarze (0)

A.jpg
Dnia 10 grudnia 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się rozstrzygnięcie XV Powiatowego Konkursu Literackiego pn.: "Kapsuła czasu - list do przyszłości-.
Organizatorami Turnieju byli: Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim. Gminną Bibliotekę Publiczną reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Srocku.

Laureatami konkursu zostali:
I nagroda – Łucja Krawiec
II nagroda – Sylwia Ceranka

Wyróżnienia:
Ewelina Madejak

Ponadto członek jury pan Witold Stawski - znany piotrkowski poeta, podróżnik, muzyk i fotografik - przyznał osobiste wyróżnienie Natalii Glince, w pracy której docenił wyszukany, barwny, plastyczny styl, jakim posługują się tylko nieliczni.

Prace nagrodzone i wyróżnione zamknięto w Kapsule Czasu i zakopano w okolicach synagogi. W trakcie uroczystości wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice pod kierownictwem Anny Siewierskiej.

[biblioteka.home.pl]

A.jpg A
jpg, 515 KiB, 1366x1025
Komentarze (0)

a-mini.jpg
W dniu 9 grudnia 2014 r. uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkół w Srocku wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Moszczenicy do Piotrkowa Trybunalskiego.
Uczestnicy z zain­tere­sowa­niem­ uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat funkcjonowania zaut­omat­yzow­anej­ z funduszy Unii Europejskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim Filia Nr 1 oraz zasobów tejże placówki.
[biblioteka.home.pl]

a-mini.jpg a-mini
jpg, 1.3 MiB, 1280x960
Komentarze (0)

A.jpg
Dnia 13 listopada 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się przesłuchania uczestników VII Powiatowego Turnieju Recytatorskiego. Tegoroczna edycja w związku z obchodami Roku Kolberga sięgała do poezji o treści ludowej i zatytułowana była „Emocje zakute w słowa — poezja w stylu folk”. Młodzież recytowała twórczość poetów znanych i mniej znanych, ale nawiązujących do folkloru. Na scenie można było zobaczyć dużo koloru, ekspresji i posłuchać gwary przeplatanej ludowymi przyśpiewkami.
Organizatorami Turnieju byli: Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim. Gminną Bibliotekę Publiczną reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Srocku i Gimnazjum w Moszczenicy.

W kategorii: wywiedzione ze słowa
I MIEJSCE zajęła - SYLWIA CERANKA – Zespół Szkół w Srocku.
W kategorii: recytacja
III MIEJSCE zajęła - MAGDALENA JARGAN - Zespół Szkól w Srocku.
WYRÓŻNIENIE - OSKAR KOTLICKI - Zespół Szkól w Srocku.
WYRÓŻNIENIE - EWELINA MADEJAK - Zespół Szkól w Srocku.

[biblioteka.home.pl]

A.jpg A
jpg, 1.3 MiB, 1280x960
Komentarze (0)

A.jpg
W dniu 13 listopada w Zespole Szkół w Srocku obyło się zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Moszczenicy spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim — Kawalerem Orderu Uśmiechu, poetą, prozaikiem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży m.in: „Fikuś, Zulek i Ciężkogłowy”, ”Bajkowisko”, „Hilary, Zulek i ruskie pierogi”, „Jak mistrz Twardowski uratował Kraków”, „Oszaleć można z tymi kotami”, „Powrót smoka” czy najbardziej znanej „Przygody Skrzata Wiercipiętka” oraz „Bractwo rycerzy”. Autor nawiązał szybką nić sympatii z uczestnikami. Jak przystało na Kawalera Orderu Uśmiechu, ciepło, lekko, z humorem pisarz zaprosił uczestników do odwiedzenia „Piękniejszej strony świata”, którą otwiera przed czytelnikiem książka. Z niebywałą wprawą sprawił, że ucze­stni­czyl­iśmy­ w wielkiej i niezwykłej uczcie literackiej. Obdarzony darem snucia opowieści zjednał sobie zarówno uczniów jak i dorosłych. Wywoływał radosne uśmiechy i zadziwiał naszych czytelników. Barwnie, z humorem i w ciepły sposób opowiedział uczestnikom o magii jaką roztacza świat literatury, o przyjaźni z książką, swoich podróżach m. in. do Australii i Wietnamu, warunkach przyznania Orderu Uśmiechu oraz niep­owta­rzal­nych­ emocjach, które temu towarzyszą. Mówił też o potędze marzeń i sile wyobraźni, której fundamentem są przede wszystkim lektury z dzieciństwa.
Uczestnicy w trakcie spotkania z pisarzem mogli wcielić się w rolę dziennikarzy i zadać pytania naszemu gościowi. Poeta odpowiadał chętnie i ciekawie na pytania, które dotyczyły inspiracji pisarskich, literackich, początków tworzenia i pisania oraz dziecięcych przygód z książką. Zdradził uczestnikom nie tylko sekrety związane z pracą twórczą, ale i swoje plany dotyczące nowych powieści.
Spotkanie pozostanie na długo w sercach, uczniów Gimnazjum Zespołu Szkół w Srocku Mamy nadzieję, że będzie miało wpływ na dalsze nawiązanie bliskiej przyjaźni z literaturą.
[biblioteka.home.pl]

A.jpg A
jpg, 783 KiB, 2447x1825
Komentarze (0)

000.jpg

W dniu 20 maja 2014 roku uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkół w Srocku mieli okazję poznać wyjątkową postać. Zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej przyjął Kazimierz Szymeczko - autor między innymi takich książek jak: "Zemsta budzika", "Kłopoty komendanta Roka", "Pościg za czarną hondą", "Tajemnica jednej nocy" czy "Milion w pięć dni".

Autor ma w sobie niezwykły dar nawiązywania kontaktu ze słuchaczami. Potrafił doskonale zleźć wspólny język z dziećmi. Dzięki niebanalnej osobowości oraz interesującym opowieściom udało mu się stworzyć ciepłą atmosferę, a także, co najważniejsze, wzbudzić w młodych czytelnikach zainteresowanie literaturą. Opowiadał o swojej przygodzie z pisaniem. Z olbrzymią dawką humoru wyjaśnił jak długą drogę musi pokonać pomysł, aby przybrać kształt książki. Młodzi czytelnicy skierowali do pisarza mnóstwo pytań. Chcieli wiedzieć dlaczego ich gość pisze książki, skąd czerpie pomysły do swoich opowieści, jakie są jego zainteresowania i plany na przyszłość. Na każde z pytań otrzymywali wyczerpującą odpowiedź. Spotkanie z pisarzem było niezwykłe. Efektem tak udanego spotkania autorskiego była niekończąca się kolejka po autograf pisarza i jego specjalna dedykacja dla każdego czytelnika jego książek.

000.jpg 000
jpg, 1.5 MiB, 1366x1326
Komentarze (0)
1 2 3 4 5
szu
Tom
EmiliaW
keypax
PatrycjaO
jedaj
malta59
konsorcjum.sowa
zaneta16024
Grodziec BPG
kamila_zerek
dark331
Bolimów GOK BP
monika.hejduk
nina25.69
j.malinowska2

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo