Biblioteka Elbląska

poniedziałek - piątek 10-18
sobota 9-15

BN2 (1).jpg
Biblioteka Elbląska otrzymała dotację w ramach programu Biblioteki Narodowej Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek w kwocie 54 580 PLN.
oraz 8 500 PLN od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na dostęp do publikacji elektronicznych w serwisie Legimi dla 50 czyttelników miesięcznie.

BN2 (1).jpg BN2 (1)

BN2.jpg
Biblioteka Elbląska otrzymała dotację w ramach programu Biblioteki Narodowej Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek w kwocie 53 780 PLN.

BN2.jpg BN2

Informacje o przetwarzaniu danych czytelników Biblioteki Elbląskiej

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych) (Dz. Urz. UE 2016: L.119/1), dalej zwane RODO, w związku z podaniem przez Pana / Panią danych osobowych informuję, iż:
1) Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Elbląska im. C. Norwida przy ul. św. Ducha 3-7, 82-300 Elbląg reprezentowana przez dyrektoa.
2) Inspektorem Ochrony Danych jest Adam Przesław i jest dostępny adresem poczty elektronicznej: ido@bibl­iote­kael­blas­ka.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w w celach statystycznych, dochodzenia należności od czytelnika. Również w celach związanych z realizacją zadań biblioteki polegających na zaspokajaniu potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych ogółu społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy i kultury, i w oparciu o ogólne rozporządzenie o ochronie danych oraz ustawę z 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach.
5) Dane nie będą udostępniane podmiotom trzecim. Dane mogą być udostępnione jedynie w sytuacji, gdy zwróci się o to uprawniony organ w ramach prowadzonego przez siebie postępowania (np. policja, prokuratura, sąd).
6) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
7) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od ostatniej wizyty.
8) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania.
9) Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
10) Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne jednak konieczne do zapisu do biblioteki.
11) Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

biblioteka_elbaska-ksiazki1-3ec92152.jpg
W poniedziałek 2 października, po przerwie – zostanie otwarta dla czytelników główna siedziba Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. Na odwiedzających czeka dużo zmian – teraz wszystkie książki będą na półkach z wolnym dostępem, zmienią się też godziny pracy. Zapraszamy!

więcej www.bibl­iote­kael­blas­ka.pl

komunikat3-d48f4ef9.jpg
Drodzy czytelnicy,
w związku pracami związanymi z remontem i zmianą lokalizacji działów w bibliotece głównej przy ul. św. Ducha 3-7, w terminie 17 lipca-31 sierpnia biblioteka będzie nieczynna. Możliwość rezerwacji ksiażek zostanie na ten czas zablokowana. Prosimy o odbieranie złożonych zamówień do 14 lipca. Wypożyczone książki będzie można zwracać w Filii nr 7/Cyberiadzie przy ul. Hetmańskiej. W okresie tym nie będą naliczane kary za przetrzymanie ksiażek. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do korzystania z filii Biblioteki Elblskiej.

komunikat3-d48f4ef9.jpg komunikat3-d48f4ef9

komunikat-5acde37f.jpg
Podczas tegorocznych wakacyjnych zajęć w bibliotece można...zostać małym architektem, przenieść się do krainy Muminków, poznać tajemnice podwodnych krain, stworzyć własną książkę i różne papierowe cuda. Co jeszcze? Sami zobaczcie. Zapraszamy do biblioteki!

bibl­iote­kael­blas­ka.pl

komunikat-5acde37f.jpg komunikat-5acde37f

nieczuja2.-4fd6dfe3.jpg
Decyzją Rady Miejskiej Elbląga rok 2017 jest poświęcony pamięci generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Za zgodą rodziny – na stronach Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej udostępnione zostały cztery książki o charakterze żołniersko-wspomnieniowym autorstwa generała. Ten legendarny dowódca 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej mieszkał po wojnie w okolicach Elbląga i jest honorowym obywatelem naszego miasta.

nieczuja2.-4fd6dfe3.jpg nieczuja2.-4fd6dfe3

dkk_plakat-b74d3219.jpg
Dział Literatury dla Dorosłych przy ul. Zamkowej zaprasza we wtorek 28 lutego o godz. 18.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych i rozmowę o książce Mai Lunde pt. „Historia pszczół” - światowego bestsellera, którego bohaterami są... pszczoły.

Wstęp wolny. www.bibl­iote­kael­blas­ka.pl

dkk_plakat-b74d3219.jpg dkk_plakat-b74d3219

rocznik_elblaski_tomXXIV (kopia)-c48b2896.jpg
Biblioteka Elbląska im. C. Norwida wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym/Oddział w Elblągu zapraszają w piątek 17 lutego o godz. 17.00 do Sali Audiowizualnej na promocję najnowszego, tj. XXVII tomu Rocznika Elbląskiego. Podczas spotkania laudację wygłosi ks. prof. dr hab. Wojciech Zawadzki. Wstęp wolny.

www.bibl­iote­kael­blas­ka.pl

WIRTUALNA CZYTELNIA2017-76c46fbc.jpg
Przypominamy, że czytelnicy naszej biblioteki mogą korzystać z książek w wersji elektronicznej za pośrednictwem wirtualnej czytelni IBUK Libra. Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do biblioteki i odebrać indywidualny kod PIN umożliwiający dostęp do czytelni. Zapraszamy!

www.bibl­iote­kael­blas­ka.pl

grazkamagdalena