Biblioteka Elbląska

poniedziałek - piątek 10-18
sobota 9-15

gaja_kolodziej-8e5889de.jpg
W poniedziałek 23 maja o godz. 17.00 zapraszamy do Filii nr 5 na Osiedlu Zawada na spotkanie z Gają Kołodziej - pisarką młodego pokolenia, autorką „Wystrzałowej licealistki”, „Wystrzałowej maturzystki” i innych książek dla młodzieży. Spotkanie odbywa się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Wstęp wolny.

gaja_kolodziej-8e5889de.jpg gaja_kolodziej-8e5889de

rada_naukowa_BE-c64a2c78.jpg
We wtorek 10 maja ukonstytuowała się Rada Naukowa Biblioteki Elbląskiej, która pełnić będzie funkcje organu inicjującego, opiniotwórczego i doradczego w zakresie działalności naukowej Biblioteki Elbląskiej. Do zadań Rady należeć będzie m.in. opracowywanie programów naukowo-badawczych, planów wydawniczych oraz zasad współdziałania z innymi instytucjami naukowymi. Przewodniczącym Rady został prof. dr hab. Tomasz Szlendak, z-cą dr Zina Jarmoszuk, sekretarzem dr Krzysztof Sidorkiewicz.

rada_naukowa_BE-c64a2c78.jpg rada_naukowa_BE-c64a2c78

V-EFK.fot.Dominik_Zylowski-8d2d95ac.jpg
„Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury? W poszukiwaniu remedium na międ­zyin­styt­ucjo­nalne i międzysektorowe bariery budowania kapitału społecznego w środowisku kultury lokalnej” - to tytuł I sesji naukowej w ramach V Elbląskiego Forum Kult­uroz­nawc­zego­, która odbędzie się we wtorek 10 maja w Bibliotece Elbląskiej. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału!

walka z bykami-z-06a82a7f.jpg
​Filia nr 4 przy ul. Ogólnej zaprasza osoby dorosłe na drugą odsłonę konkursu ortograficznego „Walka z bykami”, który odbędzie się 2 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. Zwycięzcy językowej corridy przyznany zostanie chlubny tytuł Matadora Ortografii, ponadto na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału w zabawie!

walka z bykami-z-06a82a7f.jpg walka z bykami-z-06a82a7f

tamara_fraczkowska-santiago-43b8b5d2.jpg
W czwartek 12 maja o godz. 17.00 zapraszamy do Filii nr 6 przy ul. Słonecznej na spotkanie „Camino de Santiago – Droga dla Ciebie”, które odbędzie się w ramach cyklu Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań. O swojej pieszej pielgrzymce szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela oraz elbląskim odcinku drogi św. Jakuba opowiadać będzie Tamara Frączkowska. Wstęp wolny.

IBUK libra-5f324e94.jpg
Czytelników korzystających z wirtualnej czytelni IBUK Libra informujemy, że z końcem stycznia straciły ważność kody PIN umożliwiające dostęp do czytelni. Zapraszamy po odbiór nowych kodów do dowolnej agendy Biblioteki Elbląskiej. Do korzystania z czytelni zachęcamy również nowe chętne osoby!

IBUK libra-5f324e94.jpg IBUK libra-5f324e94

zulawy_elblaskie-18.12-male-2b9eec9a.jpg
Biblioteka Elbląska i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają w piątek 18 grudnia o godz. 18.00 do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych Biblioteki Elbląskiej na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Żuławy Elbląskie” i spotkanie z Leszkiem Marcinkowskim – regionalistą, pasjonatem Żuław, przewodnikiem PTTK Elbląg. Wstęp wolny.

hospicjum_plakt_maly1-b0c2edd3.jpg

Hospicjum Elbląskie i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida w ramach XII ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom” – zapraszają w listopadzie i na początku grudnia do biblioteki na czytanie bajek.

hospicjum_plakt_maly1-b0c2edd3.jpg hospicjum_plakt_maly1-b0c2edd3
grazkamagdalena