Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
[awatar]
Lipowa GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 33 8671674
Województwo: śląskie
Powiat: żywiecki
Adres: ul. Wiejska 44
34-324 Lipowa
E-mail: bibliotekalipowa@bibliotekalipowa.pl

Biblioteka w Lipowej:

Poniedziałek : 8:oo - 16:oo

Wtorek : 8:oo - 16:oo

Środa : 8:oo - 16:oo

Czwartek : 8:00 - 16:oo

Piątek : 8:oo - 18:oo

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej działa jako samodzielna jednostka organizacyjna instytucji kultury utrzymywana z budżetu gminy. Wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Jej główna siedziba mieści się w budynku Urzędu Gminy w Lipowej. Posiada dwie filie w Leśnej i Twardorzeczce. Filia w Leśnej mieści się w budynku Przedszkola obok kościoła, natomiast filia w Twardorzeczce w Gimnazjum tejże miejscowości. Głównym celem statutowym biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturowych, oświatowych i informacyjnych czytelników naszej gminy. Poprzez posiadany bogaty księgozbiór uczestniczy bezpośrednio w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 21 czerwca (piątek), biblioteka w Lipowej oraz filie będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy po książki na długi weekend dziś oraz jutro do godziny 16:00:)😊

Komentarze (0)

W miniony czwartek spotkaliśmy się w filii naszej biblioteki w Twardorzeczce na kolejnych zajęciach czytelniczych w języku angielskim:)😊 Na zajęciach zastosowanych było także wiele ćwiczeń aktywizujących, które w przyjemny sposób, poprzez zabawę, pozwalają dzieciom przyswajać nowe słownictwo oraz ćwiczyć wymowę.
Kolejne spotkanie w Twardorzeczce już 11 lipca o godzinie 16:00. W lipcu nie będzie zajęć w bibliotece w Lipowej.
Zachęcamy do zapisów w siedzibie biblioteki, pod numerem (33) 867 16 74 oraz mailowo na bibl­iote­kali­powa­@bibl­iote­kali­powa­.pl.
ang 1.jpg
ang_2.jpg
ang_3.jpg
ang_4.jpg

ang 1.jpg ang 1
jpg, 1.2 MiB, 2560x1536
ang_2.jpg ang_2
jpg, 1.2 MiB, 2560x1536
ang_3.jpg ang_3
jpg, 1.3 MiB, 2560x1536
ang_4.jpg ang_4
jpg, 1.2 MiB, 2560x1536
Komentarze (0)

Wczoraj popołudniu w naszej bibliotece odbyło się spotkanie w kobiecym kręgu :)😊 Wszystko to za sprawą naszego gościa, Pani Haliny Sochy, autorki, która pasję pisania łączy z pasją pomagania innym. Pani Halina promuje obecnie swoją najnowszą książkę, "Niech niosą Cię marzenia na skrzydłach Aniołów". Jak pisała Renata Wrona, trenerka rozwoju osobistego, książka ta "to kolejna powieść Haliny Sochy, która zachwyca i inspiruje do spojrzenia na świat z otwartym sercem. To piękna powieść o porozumieniu bez przemocy, o sile przyjaźni i magii miłości". Spotkaniu towarzyszyła wystawa aniołów malowanych na drewnie autorstwa Elżbiety Kociec, mieszkanki naszej gminy. Wystawę oglądać można w godzinach pracy biblioteki, do końca czerwca.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg

1.jpg 1
jpg, 94 KiB, 960x720
2.jpg 2
jpg, 90 KiB, 960x720
3.jpg 3
jpg, 52 KiB, 731x960
4.jpg 4
jpg, 80 KiB, 960x720
6.jpg 6
jpg, 113 KiB, 960x862
Komentarze (0)

Serdecznie zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej na spotkanie autorskie z Haliną Sochą oraz promocję jej najnowszej książki "Niech niosą nas marzenia. Na skrzydłach Aniołów". Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa aniołów malowanych na drewnie autorstwa Elżbiety Kosiec z Lipowej.

Halina Socha jest autorką książek "Anielska Przystań" (2016), "Anielska Terapia" (2017) oraz trzeciej pozycji z motylkowej trylogii "Niech niosą nas marzenia. Na skrzydłach Aniołów" (2019).
"Anielska Przystań" otrzymała w 2016 roku prestiżową nagrodę główną w konkursie Książka Roku 2016, organizowanym przez portal PLANETAKOBIET.COM.PL.

Halina Socha publikuje również ciekawe, pełne ciepła i refleksji opowiadania na blogu: anielskapoczta.blogspot.com. Jest również terapeutką reiki z wieloletnim doświadczeniem. Traktuje każdego człowieka z miłością i dobrocią serca, wybierając metody dostosowane bezpośrednio do każdego uczestnika terapii. Halina Socha prowadzi również warsztaty rozwojowo-motywacyjne pod hasłem: Anielska Terapia. Jest również założycielką Akademii Pozytywnego Działania, w ramach której powstał kolejny projekt pod nazwą: Kobiety mają Moc, skierowany bezpośrednio do kobiet chcących zapoznać się z warsztatami pisarskimi, malowania rożnymi technikami, tworzenia mapy marzeń, tworzenia własnego probiotyku. Podczas pełnych mocy i radości spotkań, kobiety mają okazje spróbować swoich sił w twórczym działaniu odkrywając w ten sposób własny potencjał.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy zastanawiają się czy z sukcesem można spełniać własne marzenia oraz jaka jest recepta na harmonię pomiędzy życiem osobistym, a sukcesem zawodowym. Autorka znalazła odpowiedzi na te pytania i pragnie się nimi z Państwem podzielić.
Halina Socha przekonuje: - "Nie rezygnujmy z siebie, gdy metryka wskazuje jakieś ...dziesiąt lat, bo wszystko może się zdarzyć. Jestem kobietą dojrzałą – romantyczką, marzycielką, szamanką szczęśliwego życia rodzinnego. Kocham mój dom, ogród i gotowanie. Dużo mówię, ale jak trzeba słucham uważnie. Mam słabą wolę i puszystą sylwetkę i to chciałabym zmienić. Mam nadzieję, że mi się uda, ale chyba dlatego, że jestem niepoprawną optymistką. Dobrobyt dla mnie to spokojne życie, pasja, wena twórcza, czas dla rodziny i przyjaciół, dobre zdrowie, poczucie humoru i dystans do siebie. A poza tym jestem zwyczajną kobietą jakich wiele, i już dawno mi to nie przeszkadza."

Recenzentka Renata Wrona tak oto pisze o najnowszej książce Haliny Sochy: - "Książka „Niech niosą cię marzenia na skrzydłach aniołów” to kolejna powieść Haliny Sochy, która zachwyca i inspiruje do spojrzenia na świat z otwartym sercem. To piękna powieść o porozumieniu bez przemocy, o sile przyjaźni i magii miłości. Losy przyjaciół splatają się wokół Anielskiej Przystani, gdzie Alicja, główna bohaterka, mimo swoich rozterek i własnych lęków i problemów, roztacza nad wszystkimi swoje anielskie skrzydła."
plakat - Socha.jpg

plakat - Socha.jpg plakat - Socha
jpg, 168 KiB, 679x960
Komentarze (0)

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek w filii naszej biblioteki w Twardorzeczce odbędą się kolejne zajęcia czytelnicze w języku angielskim:)😊 Na zajęcia zapraszamy o godzinie 16:00. Mamy jeszcze wolne miejsca - zapraszamy do zapisów:)😊 Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 4 - 6 szkół podstawowych. Gwarantujemy przyjazną i luźną atmosferę:)😊
angielski-filia.jpg

angielski-filia.jpg angielski-filia
jpg, 114 KiB, 678x960
Komentarze (0)

W piątek, 31 maja w naszej bibliotece odbyły się warsztaty z okazji Dnia Dziecka:)😊
Pierwsza grupa uczestniczyła w zajęciach "Superbohater - kto to taki i dlaczego nosi skarpety", grupa druga natomiast w zajęciach "Manga i Anime czyli komu Myszka Miki oddała duże oczy. Komiks japoński".
Uczestnicy poznali zasady tworzenia postaci. Jakie znaczenie ma peleryna i maska, dlaczego obdarzamy bohaterów supermocami... Dzieci nauczyły się także rysować mięśnie oraz elementy strojów bez których prawdziwego superbohatera nie sposób sobie wyobrazić.

Uczestnicy poznali również dzieje komiksu japońskiego oraz przyczyny jego popularności na świecie. Nauczyły się
tworzyć mangową postać oraz rysować komiks "po japońsku".
W południe również dzieci z Zespół Szkolno - Przedszkolny w Twardorzeczce miały okazję poznać Pana Szymona Teluka, prowadzącego zajęcia, uczestnicząc w warsztatach "Bestiariusz - smoki, potwory i duchy". Podczas warsztatów uczestnicy zrobili przegląd fantastycznych stworzeń z historii, ale także współczesnych filmów i komiksów. Dowiedzieli się jak łączyć ze sobą różne zwierzęta tak, aby stworzyły hybrydy podobne do Minotaura lub Bazyliszka. Uczestnicy poznali technikę kolażu. Za jej pomocą, a także zabiegów komiksowych
przygotowali rysunki koncepcyjne różnych postaci, które można będzie wykorzystać w komiksie, grach lub filmach.
1.jpg
15.jpg
2.jpg
6.jpg
16.jpg

1.jpg 1
jpg, 101 KiB, 720x540
15.jpg 15
jpg, 515 KiB, 3640x2730
2.jpg 2
jpg, 60 KiB, 540x720
6.jpg 6
jpg, 40 KiB, 540x720
16.jpg 16
jpg, 67 KiB, 720x540
Komentarze (0)

W filii naszej biblioteki w Leśnej można obejrzeć wystawę przedstawiającą rysunki przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej. Kolorowe prace, które powstały po lekcji bibliotecznej, rozweselają naszą bibliotekę. Zapraszamy do obejrzenia w godzinach pracy biblioteki:)😊
wystawa 1.jpg
wystawa2.jpg
wystawa3.jpg

wystawa 1.jpg wystawa 1
jpg, 1.1 MiB, 1536x2560
wystawa2.jpg wystawa2
jpg, 1.4 MiB, 2560x1536
wystawa3.jpg wystawa3
jpg, 1.2 MiB, 2560x1536
Komentarze (0)

W środę, 22 maja filię naszej biblioteki w Leśnej odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami funkcjonowania biblioteki, umiejętności zachowania się w tym miejscu oraz uzyskania informacji, w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki, by móc korzystać z jej zasobów. Podczas pobytu w bibliotece i zapoznaniu się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, przeczytaliśmy książkę „Franklin w bibliotece” oraz „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Ponadto przedszkolaki rozwiązywały zagadki - rymowanki związane z biblioteką, książkami oraz postaciami z bajek, wykazując się ich znajomością, a na dzieci, które najszybciej udzieliły odpowiedzi, czekały drobne niespodzianki:)😊 Podczas wizyty w bibliotece okazją do rozmowy i dyskusji okazały się nie tylko znane postaci z bajek, czy pytania związane z biblioteką i przeczytanymi pozycjami, lecz również poznaliśmy sposoby dbania o książki, aby jak najdłużej służyły innym czytelnikom. Przedszkolaki w tym celu zapoznały się z wierszem ”Skarga książki”.
Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, i te, które nie posiadają jeszcze u nas karty bibliotecznej, obiecały wrócić z rodzicami i zapisać się do biblioteki:)😊
Serdecznie zapraszamy:)😊
p 1.jpg
p 2.jpg
p 3.jpg
p 4.jpg

p 1.jpg p 1
jpg, 105 KiB, 720x960
p 2.jpg p 2
jpg, 1.5 MiB, 2560x1536
p 3.jpg p 3
jpg, 100 KiB, 720x960
p 4.jpg p 4
jpg, 141 KiB, 1755x1316
Komentarze (0)

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy na warsztaty! Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 8 r.ż.
Obowiązują zapisy:)😊 Decyduje kolejność zgłoszeń.
Jedno dziecko może zapisać się na jeden warsztat.

  1. Superbohater - kto to taki i dlaczego nosi skarpety.

Superman, Batman, Spiderman, Człowiek-marchewka i każdy kto dziwnie się ubiera i ratuje świat. Ukażemy dzieje tych dziwnych postaci i spróbujemy wymyślać i narysować własnych superbohaterów, którzy mieszkają po sąsiedzku lub którymi sami możemy się stać.
Opis warsztatu:
Supe­rboh­ater­owie­ istnieją już 70 lat ale mają też swoich poprzedników o setki lat starszych. Pojawiali się pod wpływem najd­ziwn­iejs­zych­ pomysłów i inspiracji. Przez ten cały czas wymyślono ich tysiące, a ich przygody możemy wciąż śledzić, dziś już także na ekranach kin, a nie tylko komiksu. Powstawali nie tylko
za oceanem. Biały Orzeł, Kapitan Niepalny to polscy supe­rboh­ater­owie­ mieszkający i działający w naszym sąsiedztwie. Uczestnicy poznają zasady tworzenia takich postaci. Jakie znaczenie ma peleryna i maska, dlaczego obdarzamy bohaterów supermocami ... Każdy choć raz w życiu wyobrażał sobie, że takim wojownikiem zostanie może zrealizować swoje marzenie. Nauczymy się także rysować mięśnie oraz elementy strojów bez których prawdziwego superbohatera nie sposób sobie wyobrazić.

  1. Manga i Anime czyli komu Myszka Miki oddała duże oczy. Komiks japoński.

Uczestnicy poznają dzieje komiksu japońskiego oraz przyczyny jego popularności na świecie. Nauczymy się tworzyć mangową postać oraz rysować komiks "po japońsku".
Opis warsztatu:
Japońskie komiksy i filmy animowane podbiły świat. Państwem gdzie komiksy czyta każdy bez względu na wiek jest właśnie Japonia. Dowiemy się skąd wzięły się mangowe opowieści i skąd pomysł na duże oczy,historie o wielkich robotach, fantastyczne krainy jak i zwykłe codzienne, pełne ciepła opowieści. Uczestnicy
poznają sposoby na budowanie mangowych postaci oraz techniki stosowane w tworzeniu komiksów w Japonii.

Zajęcia prowadzi Szymon Teluk. Rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Ziel­onog­órsk­iego­. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku
koncepcyjnego i anatomicznego. Współtwórca kierunku studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim:„Komiks i ilustracja z elementami concept art”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury.Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popu­lary­zują­cego­ komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 200 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy. Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.
Galeria karykatur: karykatury.exxl.pl
komiks - plakat.jpg

komiks - plakat.jpg komiks - plakat
jpg, 305 KiB, 843x1192
Komentarze (0)

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek garść zdjęć z wczorajszych zajęć:)😊
Dzieci spotkały się w bibliotece na warsztatach z cyklu "Magiczny świat bajek". Najpierw wysłuchały bajeczki "O Wilku, który chciał zmienić kolor", a następnie z kolorowego papieru i bibuły wykonały głównego bohatera:)😊
"Przygody Wilka" to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych do wspólnego spędzania czasu. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać i opowiadać, dzielić się emocjami oraz rozwijać wyobraźnię:)😊
1.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

1.jpg 1
jpg, 131 KiB, 720x960
4.jpg 4
jpg, 140 KiB, 960x720
5.jpg 5
jpg, 105 KiB, 720x960
6.jpg 6
jpg, 98 KiB, 960x720
7.jpg 7
jpg, 125 KiB, 960x720
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
36
jbbarczyk
basiablachut1616
emillka1
elusia1982

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo