Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej

Środa : 8:oo - 16:oo

Czwartek : 8:00 - 16:oo

Piątek : 8:oo - 18:oo

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej działa jako samodzielna jednostka organizacyjna instytucji kultury utrzymywana z budżetu gminy. Wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Jej główna siedziba mieści się w budynku Urzędu Gminy w Lipowej. Posiada dwie filie w Leśnej i Twardorzeczce. Filia w Leśnej mieści się w budynku Przedszkola obok kościoła, natomiast filia w Twardorzeczce w Gimnazjum tejże miejscowości. Głównym celem statutowym biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturowych, oświatowych i informacyjnych czytelników naszej gminy. Poprzez posiadany bogaty księgozbiór uczestniczy bezpośrednio w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

Szanowni Państwo,
informujemy, że z powodu szkolenia, w piątek, 21 lutego:
- Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej czynna będzie do godziny 16:00
- filia GBP w Twardorzeczce będzie nieczynna
- filia GBP w Leśnej czynna będzie od godziny 14:00 do 17:00
Za utrudnienia przepraszamy.

14 lutego wraz z najmłodszymi czytelnikami po raz kolejny przenieśliśmy się do magicznego świata bajek:)😊 Zaczęliśmy od przeczytania opowiadania ze zbioru “Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach" Grzegorza Kasdepke, następnie wykonaliśmy piękne kartki, które jako wyraz miłości dzieci podarowały swoim domownikom:)😊
walentynki.jpg
walentynki 2.jpg
walentynki 3.jpg

walentynki.jpg walentynki
walentynki 2.jpg walentynki 2
walentynki 3.jpg walentynki 3

W poniedziałek, 10 lutego spotkaliśmy się w bibliotece z Mirosławem Wlekłym, autorem takich książek jak "Gareth Jones.Człowiek, który wiedział za dużo", "Tu byłem. Tony Halik", "Raban. O kościele nie z tej ziemi", czy "All Inslusive". Historię spisaną w książce "Gareth Jones", w 2019 roku zobaczyć można było na dużym ekranie. Reżyserem "Obywatela Jonesa" jest Agnieszka Holland.
Oprócz historii dziennikarza, który jako pierwszy opowiedział światu prawdę o Wielkim Głodzie na Ukrainie, uczestnicy poznali także ciekawe, nieznane wcześniej fakty z życia podróżnika Tony Halika.
Bardzo dziękujemy Mirosławowi Wlekłemu za przyjazd do Gminy Lipowa oraz wszystkim uczestnikom spotkania za ciekawą dyskusję.
wl3.jpg
wl2.jpg
wl4.jpg
wl1.jpg

wl3.jpg wl3
wl4.jpg wl4
wl1.jpg wl1
wl2.jpg wl2

Przypominamy, że już jutro kolejne zajęcia czytelnicze w języku angielskim w filii naszej biblioteki w Twardorzeczce. Zaczynamy o godzinie 16:00. Można się jeszcze zapisywać. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.
Wstęp bezpłatny.
Zapraszamy:)😊
angielski-filia.jpg

angielski-filia.jpg angielski-filia

Serdecznie zapraszamy do zapisów na kolejne zajęcia z cyklu "Magiczny świat bajek". Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 6 roku życia - najpierw czytamy na głos bajeczkę, wspólnie oglądamy ilustracje, następnie przystępujemy do warsztatów kreatywnych przystosowanych do wieku uczestników:)😊
Data: 14 lutego (piątek), godz. 16:00
Zajęcia bezpłatne.
PLAKAT - MAGICZNY ŚWIAT LUTY.jpg

PLAKAT - MAGICZNY ŚWIAT LUTY.jpg PLAKAT - MAGICZNY ŚWIAT LUTY

Podajemy tytuły książek do testu kwal­ifik­acyj­nego­, który odbędzie się w naszej bibliotece. Termin podamy wkrótce (test między 16 a 27 marca). Do testu przystąpić mogą osoby, które zdobyły 10 sprawności czytelniczych).
Informujemy, że nadal można przystąpić do konkursu, wystarczy zgłosić się do naszej biblioteki.
Tytuły książek do testu:
kl.I-IV
1."Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)"
kl.V-VIII
1."Zwiadowcy-Płonący most" - John Flanagam tł.Stanisław Korszczyński
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Wielka Liga Czytelników - czekają ciekawe nagrody:)😊
plakat.jpg

plakat.jpg plakat
jpg, 3.8 MiB, 3508x4961

W czwartek, 23 stycznia odbyło się organizowane przez Gmina Lipowa i naszą bibliotekę spotkanie z niezwykłym człowiekiem - Michałem Worochem, podróżnikiem, autorem książki "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę". Wyjątkowo, spotkanie zorg­aniz­owal­iśmy­ w Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce. Pan Michał opowiadał, ale również dzięki przygotowanym zdjęciom pokazał nam kulisy podróży, którą odbył ze swoim przyjacielem, przystosowanym do ich potrzeb land roverem. Trasa prowadziła przez obie Ameryki.Podróż stała się sposobem lepszego zrozumienia siebie, przełamywania strachu i pogodzenia z własną niep­ełno­spra­wnoś­cią.
Książka "Krok po kroku" to jednak nie tylko opis rocznej wędrówki, to także opowieść o kolejach życia, drodze do celu i przesuwania swojego horyzontu. Jak powiedział bowiem nasz gość podczas spotkania, to niezwykłe, że będąc na końcu świata, poznaje się ludzi o tych samych pasjach, którzy są w stanie oddać nam nawet swój dom...":)😊
Bardzo dziękujemy Michałowi Worochowi za przyjazd do Lipowej oraz za ogromną motywację i inspirację, którą dałeś uczestnikom tego spotkania. Życzymy również powodzenia, w kolejnej, planowanej podróży:)😊 I mamy nadzieje do zobaczenia ponownie w Lipowej:)😊

1.jpg 1
2.jpg 2
3.jpg 3

"Jest wiele powodów, aby poznawać Holocaust i o nim nauczać, ale chyba najważniejszym jest niedopuszczenie do tego, żeby się powtórzył".
Ronald H. Balson "Kiedyś byliśmy braćmi"
Zapraszamy do biblioteki.
Holoaust.jpg

Holoaust.jpg Holoaust

Pierwsze nowości w tym roku docierają do naszych bibliotek:)😊 Tym razem książki powędrowały do filii biblioteki w Leśnej oraz filii w Twardorzezce.
Zapraszamy do wypożyczeń:)😊
nowości1.jpg
nowości2.jpg

nowości1.jpg nowości1