Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
[awatar]
Lipowa GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 33 8671674
Województwo: śląskie
Powiat: żywiecki
Adres: ul. Wiejska 44
34-324 Lipowa
E-mail: bibliotekalipowa@bibliotekalipowa.pl

Biblioteka w Lipowej:

Poniedziałek : 8:oo - 16:oo

Wtorek : 8:oo - 16:oo

Środa : 8:oo - 16:oo

Czwartek : 8:00 - 16:oo

Piątek : 8:oo - 18:oo

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej działa jako samodzielna jednostka organizacyjna instytucji kultury utrzymywana z budżetu gminy. Wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Jej główna siedziba mieści się w budynku Urzędu Gminy w Lipowej. Posiada dwie filie w Leśnej i Twardorzeczce. Filia w Leśnej mieści się w budynku Przedszkola obok kościoła, natomiast filia w Twardorzeczce w Gimnazjum tejże miejscowości. Głównym celem statutowym biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturowych, oświatowych i informacyjnych czytelników naszej gminy. Poprzez posiadany bogaty księgozbiór uczestniczy bezpośrednio w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do naszej biblioteki w Lipowej lub naszych filii, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie kampanii.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie:
-Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz
-Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma
-naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany -imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także
- drobny czytelniczy upominek.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?
• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
• Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
• Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpo­wied­zial­nośc­i za wypożyczoną książkę.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
grafika MAła ksiązka.png

grafika MAła ksiązka.png grafika MAła ksiązka
png, 73 KiB, 240x240
Komentarze (0)

Wczoraj w nowo wyremontowanej sali przy OSP Lipowa, odbyły się warsztaty florystyczne organizowane przez Gminę Lipowa
oraz naszą bibliotekę. Sponsorem wydarzenia był Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu.
Warsztaty zakończyły trwający w bibliotece ECO TYDZIEŃ oraz były nagrodą dla osób biorących udział w konkursie fotograficznym "Łąki kwietne".
Warsztaty poprowadziła profesjonalna, pełna pasji florystka z pracowni HOHAHE z Łodygowic (www.facebook.com).
Podczas warsztatów uczestniczki wykonały swój własny las w słoiku, a także poznały zasady pielęgnacji tej ozdoby.
Warsztatom towarzyszyła wystawa zdjęć konkursowych.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Anecie za fantastyczne zajęcia, sponsorowi za możliwość zorganizowania warsztatów ekologicznych oraz wszystkim uczestniczkom warsztatów - zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB i uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach.
Drogie Panie, chwalcie się w komentarzach swoimi dziełami, które już na pewno znalazły doskonałe miejsce w Waszych domach 🙂
119194294_2811619529126971_3612364325449729935_n.jpg
119198281_332048927999516_1189979946080462103_n.jpg
119177764_368296557893794_3169285444372150720_n.jpg
3.jpg
119246343_3366313556785838_6881201631332307629_n.jpg

Komentarze (0)

Informujemy, że w dniach od 14 do 25 września filia naszej biblioteki w Leśnej będzie nieczynna.
Filia biblioteki w Twardorzeczce nieczynna będzie w dniach 14 oraz 21 września. W pozostałe dni (czwartki oraz piątki), otwarta normalnie.
Zapraszamy dziś oraz jutro do odwiedzenia filii i zaopatrzenie się w większą ilość książek:)😊
Za utrudnienia przepraszamy.

Komentarze (0)

599 przeczytanych książek, 153 wizyty w bibliotece, 29 uczestników konkursu...
Tak przedstawia się podsumowanie naszej III już edycji konkursu na Superczytelnika!:)😊 Jest nam niezmiernie miło, że ponownie grono naszych czytelniczych bohaterów spotykało się z nami przez całe wakacje:)😊
A kto został w tym roku Supe­rczy­teln­ikie­m w Gminie Lipowa?
W każdej kategorii wiekowej wybraliśmy jednego zwycięzcę, który przeczytał największą ilość książek oraz systematycznie odwiedzał naszą bibliotekę.
SUPE­RCZY­TELN­IKAM­I 2020 zostają:

Elżbieta Górna
Katarzyna Piela
Marianna Pietraszko
Zuzanna Dziki

Serdecznie gratulujemy tegorocznym zwycięzcom :)😊
Ogromne gratulacje składamy także wszystkim uczestnikom konkursu - po raz kolejny wykazaliście się miłością do książek, a więc przygody, ciekawych historii, skarbnicy wiedzy!:)😊
Życzymy, aby Wasza pasja do czytania nigdy nie zniknęła :)😊

Zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu serdecznie zapraszamy po odbiór medali, dyplomów oraz upominków do naszej biblioteki (lub filii, jeżeli tam uczęszczaliście), od środy, 02.09.
Serdecznie zapraszamy:)😊

Komentarze (0)

Nasza biblioteka wraz z Gminą Lipowa serdecznie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, który potrwa od 27 sierpnia do 5 września, a zakończy się specjalnymi warsztatami dla finalistów:)😊
Jak wziąć udział w konkursie?
- w dniach od 27.08 do 5.09 wystarczy wysłać na maila naszej biblioteki bibl­iote­kali­powa­@bibl­iote­kali­powa­.pl wykonane przez siebie zdjęcie łąki kwietnej w naszej gminie lub swoim ogrodzie
- w treści maila opisać zdjęcie imieniem, nazwiskiem oraz miejscem, gdzie została wykonana fotografia
- spośród prac wybierzemy najpiękniejsze zdjęcia, a ich wykonawców nagrodzimy profesjonalnymi warsztatami "Las w słoiku" (10 WRZEŚNIA) - stworzone kompozycje oczywiście każdy zabiera do swojego domu, aby móc obcować z naturą na co dzień 🌱🌿🍀🌳
Z nadesłanych zdjęć wykonana zostanie wystawa, która towarzyszyć będzie warsztatom.
Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.
Sponsorem konkursu jest Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu.
ecotydzien internet.jpg

ecotydzien internet.jpg ecotydzien internet
jpg, 681 KiB, 828x1170
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2020-8-20
T18:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej 49.6737 19.0953 ul. Wiejska 44 34-324 Lipowa

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jakubem Bindą - pasjonatą, który "od zawsze", jak mówi, interesował się roślinami.
Uczestnicy spotkania poznają świat roślin owadożernych – środowisko, w jakim występują, poszczególne rodzaje roślin, m.in. polskie rośliny mięsożerne.
Porozmawiamy także o ich ochronie w środowisku naturalnym.

Wszystkie omawiane okazy zostaną pokazane na wizji!

Jakub Binda mieszka oraz pochodzi z Lipowej, ma 18 lat i roślinami zajmuje się od dawna, z czego mięsożernymi od 6 lat. Zaczęło się jak to często bywa niewinnie, od jednej ledwo żywej muchołówki zakupionej w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu ;)😉 W tych roślinach najbardziej fascynuje go inność, łamią one konwenans nieruchomego elementu krajobrazu służącego jako danie dla owadów i innych zwierząt. Interesuje się naukami przyrodniczymi, w szczególności biologią.
Poza światem naukowym zajmuje się niszowym sportem jakim jest grotołażenie. Jest członkiem Speleoklubu Bielsko-Biała, posiada uprawnienia Taternika Jaskiniowego.
rosliny - internet.jpg

rosliny - internet.jpg rosliny - internet
jpg, 660 KiB, 789x1121
Komentarze (0)

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniach 14 i 21 sierpnia (piątki), Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej czynna będzie do godziny 16:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Komentarze (0)

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 17 sierpnia, filie biblioteki w Leśnej i Twardorzeczce będą zamknięte.
Za utrudnienia przepraszamy.

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2020-8-13
T18:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej 49.6737 19.0953 ul. Wiejska 44 34-324 Lipowa

Zapraszamy już w najbliższy czwartek, 13 sierpnia o godzinie 18:00 na profil naszej biblioteki na Facebooku na spotkanie online z Krzysztofem Skibą.
www.facebook.com
Podczas spotkania będzie możliwość komentowania oraz zadawania pytań.
Serdecznie zapraszamy:)😊
plakat skiba 2.jpg

plakat skiba 2.jpg plakat skiba 2
jpg, 142 KiB, 679x960
Komentarze (0)

16 lipca 2020 r. w siedzibie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Zarzeczu odbyło się posiedzenie komisji konkursowej oceniającej prace zgłoszone do powiatowego konkursu „Świat w Koronie. Wczoraj – dziś – jutro"- organizowanego przez firmę Beskid Media wraz ze Starostwem Powiatowym w Żywcu, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gilowicach, przy wsparciu Gminnych i Miejskich Ośrodków Kultury Powiatu Żywieckiego. W konkursie wzięło udział 170 prac dzieci w wieku od 5 do 18 lat z terenu całego powiatu żywieckiego. Na podium stanęło 16 uczestników konkursu w różnych kategoriach wiekowych, dodatkowo wyróżnione zostały 33 prace konkursowe. Wartościowe nagrody min. smartfony z opłaconym rocznym abonamentem, hulajnogi elektryczne, smartwatche, hulajnogi dziecięce, deskorolki, łyżworolki ufundowane przez firmę zostały wręczone zwycięzcom 24 lipca 2020 r. w Sali Widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

Wśród zwycięzców znalazło się kilku naszych Czytelników, mieszkańców Gmina Lipowa - serdecznie gratulujemy:)😊

Pełna lista laureatów konkursu dostępna jest na stronie:
zywiec.powiat.pl/…/swiat-w-koronie-wczoraj-dzis-jutro-znamy….

Prace wszystkich uczestników konkursu można było podziwiać na pokonkursowej wystawie zaprezentowanej w żywieckim MCK.
KORONA.jpg
KORONA 2.jpg
KORONA 3.jpg
KORONA 4.jpg

KORONA.jpg KORONA
jpg, 111 KiB, 960x640
KORONA 2.jpg KORONA 2
jpg, 100 KiB, 960x640
KORONA 3.jpg KORONA 3
jpg, 128 KiB, 960x848
KORONA 4.jpg KORONA 4
jpg, 88 KiB, 960x640
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
48
jbbarczyk
basiablachut1616
emillka1
elusia1982
gosiarus2

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo