Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
[awatar]
Lipowa GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 33 8671674
Województwo: śląskie
Powiat: żywiecki
Adres: ul. Wiejska 44
34-324 Lipowa
E-mail: bibliotekalipowa@bibliotekalipowa.pl

Biblioteka w Lipowej:

Poniedziałek : 8:oo - 16:oo

Wtorek : 8:oo - 16:oo

Środa : 8:oo - 16:oo

Czwartek : 8:00 - 16:oo

Piątek : 8:oo - 18:oo

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej działa jako samodzielna jednostka organizacyjna instytucji kultury utrzymywana z budżetu gminy. Wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Jej główna siedziba mieści się w budynku Urzędu Gminy w Lipowej. Posiada dwie filie w Leśnej i Twardorzeczce. Filia w Leśnej mieści się w budynku Przedszkola obok kościoła, natomiast filia w Twardorzeczce w Gimnazjum tejże miejscowości. Głównym celem statutowym biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturowych, oświatowych i informacyjnych czytelników naszej gminy. Poprzez posiadany bogaty księgozbiór uczestniczy bezpośrednio w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nas w sobotę:)😊 Wspólnie czytaliśmy bajki, lepiliśmy z gliny rzeźbiarskiej Tappiego, ulubionego ostatnio bohatera książeczek dla dzieci, braliśmy udział w seansie filmowym, a na koniec... ucze­stni­czyl­iśmy­ w podróży dookoła świata w pojedynkę na spotkaniu z Martiną Zawadzką. Podróż okazała się bardzo motywująca:)) Warto spełniać swoje marzenia.🐨🐒🌵🌞🚌🚲✈️🛶⛵️🏝🏜⛰⛺️
Dziękujemy i do zobaczenia za rok na kolejnej Nocy Bibliotek! :)😊
noc 1.jpg
noc 2.jpg
noc 3.jpg
noc 4.jpg
noc 5.jpg

noc 1.jpg noc 1
jpg, 65 KiB, 720x960
noc 2.jpg noc 2
jpg, 86 KiB, 960x720
noc 3.jpg noc 3
jpg, 73 KiB, 960x720
noc 4.jpg noc 4
jpg, 49 KiB, 960x720
noc 5.jpg noc 5
jpg, 79 KiB, 960x800
Komentarze (0)

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Twardorzeczki na wystawę prac Pani Patrycji Drewniak z Lipowej. Na prośbę czytelników kolorowe prace ze wstążki, które wykonuje Pani Patrycja powędrowały do naszej filii:)😊 Prace można oglądać w godzinach pracy biblioteki do końca października.
1.jpg
2.jpg

1.jpg 1
jpg, 65 KiB, 960x576
2.jpg 2
jpg, 59 KiB, 960x576
Komentarze (0)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej poszukuje pracownika na stanowisko bibliotekarza.
1. Wymagania:
- wykształcenie wyższe humanistyczne (bibl­iote­kozn­awst­wo będzie dodatkowym atutem)
- dobra znajomość obsługi komputera i urządzeń biurowych
- znajomość literatury polskiej oraz zagranicznej
- umiejętność prowadzenia działań animacyjnych, zdolności manualne
- wysoka kultura osobista
- komunikatywność
- kreatywność i pasja w działaniu
- dyspozycyjność
2. Obowiązki:
- udostępnianie i opracowywanie zbiorów bibliotecznych
- udzielanie czytelnikom pomocy w doborze literatury
- pomoc czytelnikom w korzystaniu ze źródeł informacyjnych
- prowadzenie różnorodnych form upowszechniania czytelnictwa: konkursy, spotkania, akcje plenerowe, warsztaty
- dbanie o estetyczny wygląd pomieszczeń bibliotecznych
3. Oferujemy
- zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na okres 12 miesięcy (od października 2019)
- pełny wymiar czasu pracy
- świadczenia socjalne
- zdobycie doświadczenia zawodowego, szkolenia branżowe

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać na adres mailowy bibl­iote­kali­powa­@bibl­iote­kali­powa­.pl lub składać osobiście w siedzibie biblioteki w Lipowej do dnia 4 października. Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni o terminie i miejscu dalszego postępowania rekrutacyjnego.
W CV prosimy o umieszczenie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Komentarze (0)

Wczoraj po raz kolejny spotkaliśmy się z maluchami z Gminy Lipowa:)😊 Była czytana głośno bajeczka, były kolorowe, kreatywne, wesołe warsztaty:)😊 Poniżej można obejrzeć efekty:)😊
Przypominamy, że zajęcia dla przedszkolaków "Magiczny świat bajek" odbywają się w naszej bibliotece cyklicznie, raz w miesiącu. Najbliższe zajęcia już 5 października (w sobotę) podczas Nocy Bibliotek, o godzinie 14:30. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów:)😊
ptaki6.jpg
ptaki8.jpg
ptaki.jpg
ptaki 2.jpg
ptaki3.jpg

ptaki6.jpg ptaki6
jpg, 75 KiB, 480x360
ptaki8.jpg ptaki8
jpg, 52 KiB, 360x480
ptaki.jpg ptaki
jpg, 80 KiB, 480x360
ptaki 2.jpg ptaki 2
jpg, 64 KiB, 480x360
ptaki3.jpg ptaki3
jpg, 78 KiB, 480x360
Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy:)😊
Nasza biblioteka zgłoszona została do konkursu "Przerwa na wspólne czytanie".
Organizatorzy nagrodzą 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów. 50 bibliotek otrzyma 5000 zł na zakup książek do wspólnego czytania z dzieckiem, następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł, z tych które zdobyły najwięcej głosów w rankingu.Dodatkowo 300 bibliotek otrzyma po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania.
Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019.
Co bardzo ważne, GŁOS ODDAĆ MOŻNA RAZ DZIENNIE.
Co należy zrobić? Wystarczy wejść na
www.kinder.com
i wpisać w wyszukiwarce Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej, a następnie kliknąć w przycisk "Oddaj głos".
Bardzo serdecznie prosimy o głosy, aby wzbogacić nasz księgozbiór o jeszcze więcej nowości dla naszych młodych czytelników!:)😊
kinder.jpg

kinder.jpg kinder
jpg, 143 KiB, 960x960
Komentarze (0)

18 września mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej bibliotece dziennikarza, felietonistę, zarazem autora książek “Nietoperz i suszone cytryny", czy “Gaumardżos! Opowieści z Gruzji", Marcina Mellera. Rozmawialiśmy o pracy dziennikarskiej, podróżach, felietonach oraz... Wielkiej Polskiej Aktorce :)😊 Po spotkaniu można było oczywiście porozmawiać z naszym gościem oraz otrzymać w książce specjalną dedykację. Nie zabrakło także wpisu do naszej księgi pamiątkowej:)😊
mELLER 1.jpg
Meller 2.jpg
Meller 3.jpg
Meller 4.jpg
Meller 5.jpg

mELLER 1.jpg mELLER 1
jpg, 89 KiB, 960x720
Meller 2.jpg Meller 2
jpg, 66 KiB, 960x720
Meller 3.jpg Meller 3
jpg, 84 KiB, 960x720
Meller 4.jpg Meller 4
jpg, 79 KiB, 960x720
Meller 5.jpg Meller 5
jpg, 70 KiB, 960x720
Komentarze (0)

Z okazji ósmej edycji Narodowego Czytania, we wrześniu gościliśmy w naszej bibliotece uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Twardorzeczce. Młodzież odczytała jedną z zaproponowanych nowel polskich - „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej. Następnie, wspólnie z Panią Teresą Rus, uczniowie omówili lekturę i przeszli do tworzenia lapbooków, w których uporządkowali zdobytą wiedzę.
Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszej biblioteki i wspólne czytanie!
N1.jpg
N2.jpg
N3.jpg
N4.jpg
N5.jpg

N1.jpg N1
jpg, 62 KiB, 480x360
N2.jpg N2
jpg, 60 KiB, 480x360
N3.jpg N3
jpg, 64 KiB, 480x360
N4.jpg N4
jpg, 61 KiB, 480x360
N5.jpg N5
jpg, 30 KiB, 480x360
Komentarze (0)

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.
W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zaproszenie przedszkolaków do bibliotek to rozwinięcie programu prowadzonego od 2017 roku. Wówczas Instytut Książki rozpoczął dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano ok. 600 tysięcy książek. Teraz w bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.

W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.
W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Celem projektu „Mała książka -wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.
zdjęcie pakiet.jpg

zdjęcie pakiet.jpg zdjęcie pakiet
jpg, 158 KiB, 960x960
Komentarze (0)

Od dziś do końca września serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki na wystawę obrazów #Malo­wnic­zaGm­inaL­ipowa :)😊 Wystawione obrazy powstały podczas wakacyjnych zajęć, które odbywały się w Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce. Autorami prac w większości są oczywiście mieszkańcy GminY Lipowa:)😊
Zajęcia prowadzone były pod okiem PawŁA Szewczyka Klub Malarski Trapez).
Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy biblioteki:)😊
wystawa 1.jpg

wystawa 1.jpg wystawa 1
jpg, 102 KiB, 960x720
Komentarze (0)

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach od 9 do 20 września filie naszej biblioteki w Leśnej i Twardorzeczce będą nieczynne. Zachęcamy do zaopatrzenia się w większą ilość książek w tym tygodniu lub odwiedzania w tych dniach naszej głównej siedziby w Lipowej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
40
jbbarczyk
basiablachut1616
emillka1
elusia1982

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo