Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
[awatar]
Lipowa GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 33 8671674
Województwo: śląskie
Powiat: żywiecki
Adres: ul. Wiejska 44
34-324 Lipowa
E-mail: bibliotekalipowa@bibliotekalipowa.pl

Biblioteka w Lipowej:

Poniedziałek : 8:oo - 16:oo

Wtorek : 8:oo - 16:oo

Środa : 8:oo - 16:oo

Czwartek : 8:00 - 16:oo

Piątek : 8:oo - 18:oo

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej działa jako samodzielna jednostka organizacyjna instytucji kultury utrzymywana z budżetu gminy. Wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Jej główna siedziba mieści się w budynku Urzędu Gminy w Lipowej. Posiada dwie filie w Leśnej i Twardorzeczce. Filia w Leśnej mieści się w budynku Przedszkola obok kościoła, natomiast filia w Twardorzeczce w Gimnazjum tejże miejscowości. Głównym celem statutowym biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturowych, oświatowych i informacyjnych czytelników naszej gminy. Poprzez posiadany bogaty księgozbiór uczestniczy bezpośrednio w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.
W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zaproszenie przedszkolaków do bibliotek to rozwinięcie programu prowadzonego od 2017 roku. Wówczas Instytut Książki rozpoczął dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano ok. 600 tysięcy książek. Teraz w bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.

W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.
W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Celem projektu „Mała książka -wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.
zdjęcie pakiet.jpg

zdjęcie pakiet.jpg zdjęcie pakiet
jpg, 158 KiB, 960x960
Komentarze (0)

Od dziś do końca września serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki na wystawę obrazów #Malo­wnic­zaGm­inaL­ipowa :)😊 Wystawione obrazy powstały podczas wakacyjnych zajęć, które odbywały się w Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce. Autorami prac w większości są oczywiście mieszkańcy GminY Lipowa:)😊
Zajęcia prowadzone były pod okiem PawŁA Szewczyka Klub Malarski Trapez).
Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy biblioteki:)😊
wystawa 1.jpg

wystawa 1.jpg wystawa 1
jpg, 102 KiB, 960x720
Komentarze (0)

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach od 9 do 20 września filie naszej biblioteki w Leśnej i Twardorzeczce będą nieczynne. Zachęcamy do zaopatrzenia się w większą ilość książek w tym tygodniu lub odwiedzania w tych dniach naszej głównej siedziby w Lipowej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Komentarze (0)

W czwartek, 22 sierpnia dzieci uczęszczające do filii naszej biblioteki w Twardorzeczce wzięły udział w wakacyjnych warsztatach... malowania kamieni:)Technika ta jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularna i wykorzystywana na wielu zajęciach. Dodatkowo, obok kolorowania mandali, jest jedną z zyskujących sobie ogromną popularność nowinek w dziedzinie zwalczania stresu. Dodatkowo technika ta pobudza kreatywność i pozwala obcować ze sztuką:)😊 Dzieciom bardzo się podobało!
1.jpg
2.jpg
3.jpg

1.jpg 1
jpg, 37 KiB, 960x576
2.jpg 2
jpg, 68 KiB, 960x576
3.jpg 3
jpg, 67 KiB, 960x576
Komentarze (0)

Już jutro, podczas Enej w Lipowej! Dni Śliwkowej Gminy Lipowa 2019! - biblioteka w plenerze!:)😊 Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty, dorosłych natomiast na wymianę książek!:)😊 Na wszystkich odwiedzających nasze stoisko, czekają niespodzianki:)😊 Znajdziecie nas w niebieskim namiocie w sobotę, od godziny 16:00 oraz w niedzielę od godziny 15:00:)😊
Do stoiska zapraszamy także wszystkich uczestników konkursu na SUPERCZYTELNIKA 2019 - na każdego czekają upominki:)😊
Jednocześnie serdecznie zapraszamy na wystawę plenerową, obrazów powstałych podczas warsztatów malarskich, które podczas wakacji odbywały się w Gmina Lipowa, a które poprowadził Pan Paweł Szewczyk (z Klub Malarski Trapez). Wystawa umiejscowiona będzie przed strażnicą w centrum Lipowej. Zachęcamy do obejrzenia, ponieważ okazało się, że wśród naszych mieszkańców jest wiele nieodkrytych wcześniej talentów:)😊
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
plakat dni gminy.jpg

plakat dni gminy.jpg plakat dni gminy
jpg, 163 KiB, 680x960
Komentarze (0)

Jeszcze tylko do końca sierpnia oglądać można w naszej bibliotece wystawę prac Pani Patrycji Drewniak, mieszkanki Gminy Lipowa:)😊 Pani Patrycja wykonuje piękne ozdoby, do których wykorzystuje wstążki.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki:)😊
wystawa.jpg
wystawa2.jpg
wystawa 3.jpg
wystawa4.jpg

wystawa.jpg wystawa
jpg, 56 KiB, 480x360
wystawa2.jpg wystawa2
jpg, 45 KiB, 480x360
wystawa 3.jpg wystawa 3
jpg, 53 KiB, 480x360
wystawa4.jpg wystawa4
jpg, 64 KiB, 360x480
Komentarze (0)

Szanowni Państwo,
informujemy, że dnia 16 sierpnia (piątek) biblioteka w Lipowej oraz filie w Leśnej i Twardorzeczce będą nieczynne.
Filie nieczynne będą także dnia 19 sierpnia.
Za utrudnienia przepraszamy i do środy zapraszamy po książki na długi weekend.
Wszystkie osoby biorące udział w konkursie na Superczytelnika informujemy, że karty oddawać można w związku z tym do poniedziałku, 19 sierpnia (książki wypożyczone w tym dniu nie będą wliczane do konkursu).

Komentarze (0)

Zapraszamy do zapisów!
plakat sierpień dobry.png

plakat sierpień dobry.png plakat sierpień dobry
png, 462 KiB, 1587x2245
Komentarze (0)

Już w poniedziałek, 19 sierpnia, kolejne zajęcia dla przedszkolaków w ramach cyklu "Magiczny świat bajek". Zapraszamy do zapisów:)😊
MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat.jpg

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat.jpg MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat
jpg, 249 KiB, 1588x2246
Komentarze (0)

Wczoraj w filii naszej biblioteki w Leśnej odbyły się wakacyjne warsztaty z wykonywania biżuterii:)😊 Dziewczynki były zachwycone, wykonały piękne komplety, które oczywiście zabrały ze sobą do domów.
BIŻUTERIA ZDJĘCIE.jpg
BIŻUTERIA ZDJ 2.jpg

BIŻUTERIA ZDJĘCIE.jpg BIŻUTERIA ZDJĘCIE
jpg, 65 KiB, 960x553
BIŻUTERIA ZDJ 2.jpg BIŻUTERIA ZDJ 2
jpg, 48 KiB, 960x532
Komentarze (0)
1
...
6 7 8 9 10 11 12
...
46
jbbarczyk
basiablachut1616
emillka1
elusia1982
gosiarus2

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo