Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

Życzenia.jpg

Życzenia.jpg Życzenia
2021-3-17

Jak świadomie i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z Internetu? Odpowiedź na to pytanie częściowo będzie można znaleźć podczas konferencji online „Bezpieczni w sieci”, na którą zapraszają organizatorzy – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Obornikach oraz Regionalnym Centrum Profilaktyki dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Prelegentami będą: Emilia Piątkowska i Ewelina Szmydt - realizatorki programu w Regionalnym Centrum Profilaktyki dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie oraz Funkcjonariusz Wydziału do walki z Cybe­rprz­estę­pczo­ścią Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy za pomocą formularza: tiny.pl
Udział jest bezpłatny. Osoby zarejestrowane, uczestniczące w wydarzeniu, otrzymają certyfikat potwierdzający udział.
Kontakt:
PBP Filia Oborniki oborniki.pbp.poznan.pl
tel.: 577 001 328 e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
Serdecznie zapraszamy!
Bezpieczni w Internecie(3).jpg

Bezpieczni w Internecie(3).jpg Bezpieczni w Internecie(3)

W ramach corocznych obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach ogłasza konkurs na wykonanie dowolną techniką plakatu promującego bezpieczne i zrównoważone wykorzystywanie Sieci.
Serdecznie zachęcamy do udziału uczniów w wieku 7-12 lat, ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Prace konkursowe prosimy przesyłać pod adres e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl do 28 lutego 2021 roku.
Jednocześnie uwadze polecamy Padlet, który gromadzi przydatne materiały promujące właściwe wzorce wykorzystywania Internetu. Znajdą go Państwo pod adresem: padlet.com
BEZPIECZNIE W INTERNECIE (1).jpg

BEZPIECZNIE W INTERNECIE (1).jpg BEZPIECZNIE W INTERNECIE (1)
2021-2-25
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach 52.64872 16.81245 ul. Mickiewicza 4 64-600 Oborniki

Z okazji Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Języka Ojczystego 2021 serdecznie zapraszamy:
✔ nauczycieli języka polskiego,
✔ bibliotekarzy,
✔ wszystkich miłośników polszczyzny
na bezpłatne seminarium, podczas którego wystąpi prof. UAM dr hab. Joanna Smól.
🔴FORMULARZ ZAPISU:
forms.gle
🔴Z przyczyn technicznych liczba miejsc jest ograniczona.
🔴Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział.
wbibliotece.png

wbibliotece.png wbibliotece
png, 272 KiB, 395x561

życzenia.jpg

życzenia.jpg życzenia

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niep­ełno­spra­wnoś­ciami - święto, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niep­ełno­spra­wnoś­ciami, oraz potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.
Zachęcamy do przeglądania naszego katalogu, w którym znajdują się także kolekcje tematyczne:
Dziecko niepełnosprawne w stopniu lekkim tiny.pl
Dziecko z uszkodzonym słuchem w przedszkolu tiny.pl
Edukacja włączająca tiny.pl

Dzień osób z niepełnosprawnościami.jpg

Zapraszamy naszych czytelników - nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie na recenzję polecającą książkę ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu lub jej Filii.
Szczegóły konkursu:
- konkurs adresowany jest do nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół pona­dpod­staw­owyc­h, bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz placówek oświatowo-wychowawczych, a także nauczycieli akademickich
- zadaniem do wykonania jest napisanie recenzji polecającej książkę, która pomogła rozwiązać problem wychowawczy lub edukacyjny w okresie zagrożenia epid­emio­logi­czne­go
Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody, termin składania prac upływa 18 grudnia 2020 r., nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu.

Plik do pobrania
Regulamin konkursu "Polecam książkę z biblioteki pedagogicznej"oborniki.pbp.poznan.pl
Załącznik nr 1 - karta uczestnika oborniki.pbp.poznan.pl
plakat konkurs.jpg

plakat konkurs.jpg plakat konkurs

3 listopada 2020 roku odbyły się pierwsze lekcje on-line z doradztwa zawodowego. Podczas zajęć z klasami: 7d, 8a i 8b Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach rozmawialiśmy o zawodzie bibliotekarza.
zawód bibliotekarz.png

zawód bibliotekarz.png zawód bibliotekarz
png, 313 KiB, 503x354

Dzień Postaci z Bajek ze zbiorów PBP Filii w Obornikach
www.storyjumper.com
DPzB.png

DPzB.png DPzB
png, 64 KiB, 495x265
2020-11-16

Szanowni Nauczyciele - przypominamy, że w dniach 16 – 20 listopada 2020 r. odbędzie się 22. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem: To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!
Inspiracje do działań można znaleźć na naszym stale aktualizowanym padlecie padlet.com oraz w naszym katalogu tiny.pl
Edu globalna.png

Edu globalna.png Edu globalna