Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

poniedziałek - piątek 9.00-17.00
w 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

2020-10-20
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach 52.64872 16.81245 ul. Mickiewicza 4 64-600 Oborniki

Celem działania PBP w Obornikach jest m.in. wspieranie procesu kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Z myślą o doradcach zawodowych powstała w naszej Bibliotece nowa sieć, przestrzeń, w której osoby zajmujące się tą tematyką mogłyby dzielić się wiedzą, wymieniać doświadczeniami, wspólnie opracowywać rozwiązania stosowane w szkolnej praktyce, ale także skorzystać ze wsparcia merytorycznego i metodycznego oraz otrzymać dostosowaną do swoich potrzeb wiedzę.
20 października br. odbyło się za pośrednictwem aplikacji Teams pierwsze spotkanie członków sieci doradców zawodowych powiatu obornickiego przy PBP w Obornikach. Gościliśmy Panią Ewelinę Jedwabny z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu
, która opowiedziała o możliwych formach współpracy. Pani Justyna Pawlak przedstawiła też ofertę zajęć dydaktycznych oraz czasopismo poświęcone tematyce doradztwa zawodowego. Ustalono też harmonogram współpracy w roku szkolnym 2020/2021.
Sieć doradców.jpg

Sieć doradców.jpg Sieć doradców

Październik - miesiącem budowania świadomości o zespole Downa.
Polecamy z naszych zbiorów:
katalogi.oborniki.pbp.poznan.pl
Październik.jpg

Październik.jpg Październik

Biblioteka bezglutenowa to projekt, który powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, autorką książki „Co je Jan?” (pracownia graficzna Mile Widziane). Jego celem jest rozp­owsz­echn­iani­e wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce. Nasza praca konkursowa w załączeniu.
przepis.jpg

przepis.jpg przepis

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przygotowanym przez naszą Bibliotekę onlinowym konkursie sprawdzającym znajomość "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

Wystarczy odpowiedzieć na pięć pytań, by zyskać tytuł znawcy dramatu wieszcza.

Konkurs trwa do 7 września br.

Link do Formularza Google tiny.pl

indeks.png

indeks.png indeks
png, 6 KiB, 267x189

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zdygitalizowaną kroniką Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Obornikach na stronie Repozytorium Cyfrowego Rzeki Czasu: tiny.pl

Rzeki Czasu RC.jpg Rzeki Czasu.jpg

Rzeki Czasu RC.jpg Rzeki Czasu RC
Rzeki Czasu.jpg Rzeki Czasu

Z powodu pandemii w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Obornikach nie odbyło się wiele zaplanowanych działań, m.in. cykle lekcji i zajęć bibliotecznych w ramach Tygodnia Bibliotek i Tygodnia Czytania Dzieciom. Aby uzupełnić ofertę instytucji, Agnieszka Muszak, nauczycielka bibliotekarka przygotowała zajęcia online dla młodszych klas szkół podstawowych. Pierwsze z nich odbyły się 3 czerwca, natomiast kolejne 8 i 15 czerwca. Do ich przeprowadzenia wykorzystano platformę Microsoft Teams. W lekcji uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, a jej tematem była wyobraźnia. Podczas zajęć uczniowie doskonalili umiejętności słuchania, rozumienia i wypowiadania się na podany temat. Dyskutowali także o znaczeniu wyobraźni w warsztacie autora i ilustratora książek. Wiersz autorstwa Jana Brzechwy pt. „Ciaptak” pobudził dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Uczniowie mieli również możliwość stworzyć pracę plastyczną na podstawie przeczytanego tekstu. Rysunki dzieci zgromadzone zostały w wirtualnej galerii znajdującej się na stronie internetowej Biblioteki.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, dlatego już wkrótce Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Obornikach zaprosi do udziału w tym przedsięwzięciu kolejne klasy.
Galerie zdjęć: tiny.pl tiny.pl
Ciaptak Wojtek.jpg

Ciaptak Wojtek.jpg Ciaptak Wojtek

Serdecznie polecamy literaturę z naszych zbiorów - zebraną w zestawienia bibliograficzne:

Macierzyństwo a praca: tiny.pl

Młodociane matki: tiny.pl

Dzień Mamy — kopia.jpg

Dzień Mamy — kopia.jpg Dzień Mamy — kopia

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach w czasie epidemii działa on-line. Dziś, tj. 19.05, odbyło się pierwsze onlinowe spotkanie sieci bibliotekarzy Miasta i Gminy Oborniki. Rozmawiałyśmy o literaturze fachowej dostępnej na platformie Ibuk Libra. Poza tym podzieliłyśmy się z bibliotekarkami szkolnymi ofertą współpracy z doradcą metodycznym panią Angelika Stelmaszyk. Poruszony został również problem zwracania książek i podręczników szkolnych.
Sieć bibl..jpg

Sieć bibl..jpg Sieć bibl.

Tydzień Bibliotek 2020 dobiegł końca. Czas zatem ogłosić zwycięzców konkursu "Smak słów i słowa o smakach".

Miło nam poinformować, że spośród najmłodszych wyróżniliśmy: Polę Kramer, Martynę Muszak, Polę Gurdak i Borysa Schefke.

Z kolei w drugiej kategorii wiekowej nagrodziliśmy: Bogumiłę Janicką, Agnieszkę Muszak i Ewę Sundman-Stroińską.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.
Zobacz galerię na stronie:oborniki.pbp.poznan.pl

Smak1.jpg Smak2.jpg

Smak1.jpg Smak1
Smak2.jpg Smak2