Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

poniedziałek - piątek 9.00-17.00
w 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

2018-3-14

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach serdecznie zaprasza 14 marca 2018 roku na Konferencję dla Dyrektorów Szkół i Nauczycieli pt. Dobre i złe strony Internetu, która odbędzie się w sali Centrum Rekreacji Oborniki ul. Czarnkowska 84 w godz. 9.00-13.00.
Spotkanie adresowane jest do dyrektorów, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów i psychologów szkolnych oraz wszystkich zain­tere­sowa­nych­ nauczycieli z szkół powiatu obornickiego.
Zajęcia poprowadzą nauczyciele-praktycy oraz przedstawiciele policji i ośrodka profilaktyki. W programie zawarto wykłady poruszające temat wykorzystania technologi informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym w XXI wieku m.in. w rozwijaniu czytelnictwa, a także podnoszące świadomość w zakresie rozpoznawania i radzenia sobie z nieb­ezpi­ecze­ństw­ami związanymi z cybe­rzag­roże­niam­i i cybe­rprz­este­pczo­ścią.
KONFERENCJA POWIATOWA.jpg

KONFERENCJA POWIATOWA.jpg KONFERENCJA POWIATOWA
2018-3-6
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach 52.64872 16.81245 ul. Mickiewicza 4 64-600 Oborniki
  1. Dopalacze - alternatywa rozluźnienia wśród młodzieży.
  2. Energetyki - zagrożenie dla młodego człowieka.
    Oba tematy przedstawi Pani Karolina Lorkowska z Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.
  3. Narkotyki i dopalacze - charakterystyka wybranych substancji oraz przyrządy do ich zażywania - st. sierż. Paweł Witzberg z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.
    IMG_20180207_101409.jpg
IMG_20180207_101409.jpg IMG_20180207_101409
jpg, 1.9 MiB, 3264x2448

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac dzieci, które uczestniczyły w zajęciach z pracownikiem naszej Filii, w świetlicy sołectwa Kowanówko, w dniach 12-16 luty. Podczas spotkań najmłodsi mieszkańcy wsi, mieli możliwość wykonania wieloma technikami - prac plastycznych, które teraz eksponujemy we wnętrzach biblioteki.
Legenda o Skarbniku.jpg tablica.jpg

Legenda o Skarbniku.jpg Legenda o Skarbniku
tablica.jpg tablica

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach zaprasza na wystawę Pań Ewy Sundmann-Stroińskiej oraz Marii Kasperczak zatytułowaną „Zima – piękno dostrzegamy i je uwieczniamy”. Prezentujemy na niej najnowsze prace wspó­łpra­cują­cych­ z nami od wielu lat autorek. Tym razem są to luźne zimowe skojarzenia dotyczące przyrody, literatury a nawet sportu. Każda z prac urzeka swoją oryginalnością w dostrzeganiu piękna zimy, jej krajobrazu, nastroju, np. przytulnego pokoju w którym chętnie spędzimy zimowy czas. Tak, jak różna jest tematyka prac, tak różne są zastosowane przez Panie techniki malarskie. Jest to kolejny walor wystawy wskazujący na rozwój autorek, uczących się nowych technik plastycznych na spotkaniach dla seniorów odbywających się w Spółdzielni Mieszkaniowej w Obornikach oraz korzystających ze szkoleń na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Poznaniu.
Gratulujemy Paniom Ewie Sundmann-Stroińskiej oraz Marii Kasperczak ciągłego rozwoju i kreatywności, i w ich imieniu polecamy Państwa uwadze tę ekspozycję.

Zima 1.jpg Zima 2.jpg

Zima 1.jpg Zima 1
Zima 2.jpg Zima 2

Dzisiaj przypada 99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - z tej okazji zachęcamy do zapoznania się literaturą dotyczącą tego tematu, dostępną w PBP Filii w Obornikach.
99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.pdf
Wystawa - Powstanie Wlkp.jpg

Życzenia.jpg

Życzenia.jpg Życzenia

Serdecznie zapraszamy do naszej placówki na wystawę prac plastycznych uczniów klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Zostały one wykonane na konkurs pt. "Okładka mojej ulubionej książki", zorganizowany przez bibliotekarkę Halinę Imę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wystawa okładki 1.jpg Wystawa okładki.jpg

Wystawa okładki 1.jpg Wystawa okładki 1
Wystawa okładki.jpg Wystawa okładki

Polecamy inspiracje z naszych zbiorów
bit.ly

inspiracje.jpg

inspiracje.jpg inspiracje

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach serdecznie zaprasza do swojej siedziby na wystawę w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Tegoroczna edycja akcji, zaplanowana na 18-26 listopada, będzie przebiegała pod hasłem Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas! Ekspozycja składa się ze zdjęć prezentujących różne rodzaje wsparcia humanitarnego udzielanego w Syrii, Filipinach, Nepalu, Somalii i Sudanie Południowym przez Polską Akcję Humanitarną. Poszczególne fotografie mogą stanowić tło do dyskusji na tematy globalne jak dostęp do wody, żywność, migracje oraz rozmów o solidarności czy sensie pomagania. Wystawę można zobaczyć przez najbliższe dwa tygodnie, przy ulicy Mickiewicza 4 (w godz. 10.00-17.00).
Wystawa PAH1.jpg Wystawa PAH.jpg

Wystawa PAH.jpg Wystawa PAH
Wystawa PAH1.jpg Wystawa PAH1

Zmiana nr telefonu.jpg