Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie
[awatar]
Baranów GBP
14 340
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 781 04 46
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 21
63-604 Baranów
E-mail: biblioteka@baranow.ug.gov.pl
Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • 13 powodów
  Asher, Jay
  Ocena: 3.2, głosów: 15
 • Zostań ze mną
  Karpińska, Anna
  Ocena: 4.0, głosów: 6
 • Małżeństwo ze snu
  Quinn, Julia
  Brak ocen
 • Dachołazy
  Rundell, Katherine
  Ocena: 3.7, głosów: 3
 • Lady M
  Wydawnictwo Zwierciadło
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7

4 grudnia br. w Bibliotece w Mroczeniu zaszczycił swą obecnością pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży Pan Kazimierz Szymeczko, który poprowadził niezwykle barwne spotkanie autorskie dla uczniów z Gimnazjum w Mroczeniu. Kazimierz Szymeczko jest autorem popularnych książek dla dzieci i młodzieży, opowiadań w antologiach, tekstów do podręczników szkolnych i reklam radiowych. Z wykształcenia polonista, bibliotekarz i pasjonat historii. Wychowawca, opiekun, pokojowy, asystent osób niep­ełno­spra­wnyc­h. Współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk”, „Płomyczek”, publikuje teksty w „Twoim Dziecku”, „Guliwerze”, „Nowych Książkach”, „Bibliotece w Szkole”. Jest laureatem międ­zyna­rodo­wego­ konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011. Dwa lata później został uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania autor bardzo interesująco opowiadał o swojej twórczości i pasji pisania. Mówił również o tym skąd czerpie swoje inspiracje do napisania powieści. Wprowadzając młodzież w świat tytułowego Tetrusa przedstawił bohatera po wypadku samochodowym, który mozolnie dochodzi do tego, że jego życie ma swój głęboki sens i cel. Fabułę Tetrusa zbudował z okruchów rozmów, zdarzeń i przemyśleń związanych z tym doświadczeniem jako opiekun niep­ełno­spra­wnyc­h w ośrodkach Caritasu. Młodzi czytelnicy skierowali do pisarza mnóstwo pytań. Chcieli wiedzieć o rodzinie, podróżach, hobby, o poglądach, co lubi czytać i o czym pisze. Książki Kazimierza Szymeczko znajdują się w zbiorach biblioteki w Mroczeniu.

Komentarze (0)

W dniu 17 listopada Biblioteka w Mroczeniu gościła Elżbietę Krygowską-Butlewską, poznańską ilustratorkę książek dla dzieci, absolwentkę Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Obok ilustracji książkowej Elżbieta Krygowska-Butlewska tworzy również rysunki satyryczne i zajmuje się projektowaniem graficznym. Jej ilustracje zdobią książki znanych polskich pisarzy: Wandy Chotomskiej, Joanny Kulmowej, Joanny Papuzińskiej, Emilii Waśniowskiej, Liliany Bardijewskiej, Zofii Beszczyńskiej, Józefa Ratajczaka, Ireny Landau.W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej wraz z opiekunem Panią Anną Lekki. Gościem była także Pani Domicylla Sierszuła z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Spotkanie miało charakter warsztatów, podczas których Pani Elżbieta-Krygowska-Butlewska pokazała dzieciom książki do których stworzyła ilustracje, oraz przedstawiła drogę ich tworzenia. Następnie zapoznała dzieci z budową książki i kolejnymi etapami jej powstawania. Ilustratorka zadbała również o praktyczną stronę spotkania, w której uczniowie wcielili się w rolę ilustratorów przeczytanego przez Elżbietę Krygowską-Butlewską wiersza pt. „Tęczak” Zofii Beszcyńskiej, powołując do życia wielobarwne papierowe stwory, którym nadali wymyślone przez siebie fantazyjne imiona. Powstało wiele ciekawych prac i historii, które zadziwiły samą ilustratorkę. Dzieła małych artystów przez najbliższe tygodnie będą wyeksponowane w naszej Bibliotece. Na zakończenie spotkania, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie - Edyta Lesiak, jak również sami uczniowie podziękowali autorce za spotkanie i wręczyli kwiaty. Książki z Elżbiety Krygowskiej – Butlewskiej znajdują się w Bibliotece. Warsztaty plastyczno - literackie z Elżbietą Krygowską-Butlewską przygotowały wspólnie Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Komentarze (0)

Piątego listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.5 listopada Biblioteka w Mroczeniu przyłączyła się do obchodów Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Postaci z Bajek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Mroczeniu wraz z opiekunkami, na którym zorganizowano głośne czytanie z bajkowymi bohaterami. Przedszkolaki mieli okazję wysłuchać utworu Juliana Tuwima pt. „Słoń Trąbalski”, który przeczytali zaproszeni goście: Bogumiła Lewandowska – Siwek – Wójt Gminy Baranów, Barbara Lipińska – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mroczeniu i sam bohater.
Na tą okazję przybyły również znane postacie literatury dziecięcej: Kubuś Puchatek, Słoń Trąbalski i Pszczółka Maja, które zabawiały dzieci i zaskakiwały ciekawymi niespodziankami. Najmłodsi chętnie słuchali zadawanych zagadek, z odgadnięciem których nie miały problemów. W rolę bajkowych bohaterów wcieliły się: Roksana Janus, Anna Kania i Jakub Gogół – uczniowie Gimnazjum w Mroczeniu. W podziękowaniu za niecodzienne spotkanie, przedszkolaki zaśpiewały przepiękne piosenki. Na zakończenie miłej wizyty wszystkich uczestników zaproszono na słodki poczęstunek, a najmłodsi otrzymali kolorowe baloniki.

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Placówki
Baranów GBP
Rynek 21
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Mroczeniu
Mroczeń 146
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Słupi
ul. Szeroka 25
63-648 Słupia pod Kępnem
0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo