Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie
[awatar]
Baranów GBP
14 165
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 781 04 46
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 21
63-604 Baranów
E-mail: biblioteka@baranow.ug.gov.pl
Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Zostań ze mną
  Karpińska, Anna
  Ocena: 4.0, głosów: 6
 • We dwoje
  Sparks, Nicholas
  Ocena: 3.7, głosów: 13
 • Małżeństwo ze snu
  Quinn, Julia
  Brak ocen
 • Jak w bajce
  Steel, Danielle
  Ocena: 3.8, głosów: 8
 • Uroczysko
  Kordel, Magdalena
  Ocena: 3.9, głosów: 22
1 2 3 4 5 6 7

13 listopada 2014 roku Biblioteka w Mroczeniu gościła znaną i bardzo lubianą pisarkę, poetkę i eseistkę – Panią Martę Fox.
W spotkaniu autorskim wzięła udział młodzież wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej z Grębanina oraz Gimnazjum w Mroczeniu.
Podczas spotkania, pisarka opowiedziała o swojej bogatej twórczości i o tym, jak pisanie może stać się życiową pasją. Prezentowała również swoje powieści: „Plotkarski SMS”, „Cafe plotka” „Karolina XL”, „Kaśka Podrywaczka", a także swoją najnowszą książkę adresowaną do nastolatek. "Zołzunie”. Jej powieści wprowadzają w świat wrażliwej młodzieży tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją i miłością. Pisarka porusza również w swojej twórczości trudne tematy wieku dorastania. Pani Marta bardzo szybko nawiązała kontakt z młodymi ludźmi, dla których tworzy powieści, bardzo cenione w środowisku literackim. Po spotkaniu pisarka chętnie dawała autografy, a także zamieszczała dedykacje.

Komentarze (0)

16 października w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie z Urszulą Kozłowską - autorką około 200 książeczek dla dzieci zawierających: wiersze, bajki i legendy. Najbardziej znane utwory Urszuli Kozłowskiej to: „Wesołe rymowanki”, „Czapka nie Witka czyli odlotowe zabawy słowem”, „Wiosna niedźwiadka i innych wierszy gromadka ”, „Kolory”, „Szybki pociąg”, „Zręczna koparka” i wiele innych.

W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z klas II, III i IV wraz z nauczycielami ze Szkół Podstawowych z Baranowa, Łęki Mroczeńskiej oraz Słupi.
Podczas spotkania, pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała młodym czytelnikom o swojej twórczości literackiej. Czytała również fragmenty wielu bajek i wierszy m. in.: Ciekawski kotek, „Wierszyki do języka gimnastyki, Wierszyki tropiące byki, Jak jeżyk z jerzykiem, To i sio. Rymowanki okazały się doskonałym ćwiczeniem językowym oraz sprawdzianem umiejętności recytatorskich dzieci.
Na końcu spotkania, pani Urszula chętnie odpowiadała na pytania uczniów. Z wielką przyjemnością wpisywała również autografy oraz dedykacje dla swoich małych czytelników.


Komentarze (0)

Od 21 do 27 września trwa tegoroczny Tydzień Książek Zakazanych. Z tej okazji specjalną wystawę zorganizowała Biblioteka w Mroczeniu.
Tydzień Zakazanych Książek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. Prawo do wolności słowa traktują bardzo poważnie, jako prawo podstawowe, i są z niego dumni - jako z uosobienia ich wolności. Tydzień Zakazanych Książek w swoim założeniu ma być nie tylko akcją uświadamiającą, ale okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęceniem do czytania, także tych książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej czy obyczajowej. Akcja ma również na celu zwrócenie uwagi na zagadnienie wolności intelektualnej i nieb­ezpi­ecze­ństw­o, jakie niesie za sobą ograniczanie dostępu do informacji. Jest to sprzeciw wobec cenzury, zakazywania czytania treści uznanych przez kogoś za nieodpowiednie, wycofywania z tego powodu pewnych tytułów z bibliotek.
W Polsce z roku na rok coraz więcej bibliotek przyłącza się do tej akcji. W tym roku po raz pierwszy również Filia biblioteczna w Mroczeniu postanowiła wziąć udział. Na wystawę poświęconą książce zakazanej zapraszamy od 22 do 27 września do Biblioteki w godzinach jej otwarcia.

Komentarze (0)
1
...
3 4 5 6 7 8 9 10 11
Placówki
Baranów GBP
Rynek 21
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Mroczeniu
Mroczeń 146
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Słupi
ul. Szeroka 25
63-648 Słupia pod Kępnem
0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo