Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie
[awatar]
Baranów GBP
14 146
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 781 04 46
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 21
63-604 Baranów
E-mail: biblioteka@baranow.ug.gov.pl
Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Zjazd rodzinny
  Matuszkiewicz, Irena
  Ocena: 5.0, głosów: 3
 • Modelka
  Bijoch, Zuzanna
  Ocena: 5.0, głosów: 1
 • Salonowe życie
  Matuszkiewicz, Irena
  Ocena: 3.0, głosów: 2
 • 13 powodów
  Asher, Jay
  Ocena: 3.2, głosów: 14
 • We dwoje
  Sparks, Nicholas
  Ocena: 3.7, głosów: 13
1 2 3 4 5 6 7

5 czerwca w mroczeńskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie odbyło się spotkaie autorskie z Marcinem Pałaszem - pisarzem pełnych optymizmu i humoru książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu udział wzięły dzieci z Przedszkola w Mroczeniu i Grębanina wraz z opiekunkami: Gabrielą Oleś, Magdaleną Parzybót oraz Ewą Jaroszewską.

Podczas spotkania, autor opowiadał o swoich książkach, poruszył temat ich powstawania, mówił o tym, co jest inspiracją do ich tworzenia. Uczestnicy mieli również możliwość wysłuchania fragmentów jego twórczości, a w szczególności Historię złotego promyczka. Autor zachęcał wszystkich do czytania książek twierdząc, że książka jest najlepszym przyjacielem. Książki Marcina Pałasza cieszą się wielką popularnością. Jak sam o sobie mówi "z zawodu jest pisarzem i optymistą". Napisał m. in. Opowieści z krainy potworów, Straszyć nie jest łatwo, Ptaś i Małgosia, Elfie gdzie jesteś, Zwłokopolscy i wiele innych. Jego Wszystko zaczyna się od marzeń oraz Wakacje w wielkim mieście otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Książka Straszyć nie jest łatwo otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2004 polskiej sekcji IBBY. Na zakończenie spotkania, pracownicy biblioteki, jak również same dzieci podziękowali autorowi za spotkanie, po czym wręczyli kwiaty.

Spotkanie odbyło się dzięki realizowanemu obecnie projektowi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie pn. "Biblioteczny kącik malucha - cykl imprez kulturalnych dla najmłodszych", który jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Komentarze (0)

Dnia 15 maja br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie autorskie z Anną Onichimowską. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkół Podstawowych w Baranowie, Donaborowie, Grębaninie, Słupi i Łęce Mroczeńskiej.

Anna Onichimowska to znakomita poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Autorka ponad czterdziestu książek - pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień literackim w Polsce jak również za granicą. "Dobry potwór nie jest zły" otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, "Najwyższa góra świata" została wpisana na Listę Honorową IBBY. Anna Onichimowska nominowana była do nagrody Prezydenta RP i głównej nagrody w Cannes, w konkursie im. K. Kieślowskiego za scenariusz do Dnia Czekolady (razem z J.P. Bławutem). Jej książki, opowiadania i dramaty tłumaczone są na włoski, francuski, angielski, słoweński, niemiecki, koreański, chiński. Trzy książki (współautor: Tom Paxal) zostały opublikowane w Finlandii po szwedzku.

Podczas spotkania, autorka opowiadała o swojej twórczości i procesie powstawania książek. Czytając fragmenty prezentowanych powieści i opowiadań zachęciła zgromadzonych na spotkaniu gości do ich przeczytania. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i z ogromnym zain­tere­sowa­niem­ słuchały pani Anny. Uczniowie zasypali autorkę mnóstwem pytań dotyczących jej pracy i życia osobistego. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały gościowi za przybycie i ciekawe zaprezentowanie swojej twórczości, wręczając bukiet kwiatów. Spotkanie osbyło się dzięki realizowanemu obecnie projektowi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie pn. "Biblioteczny kącik malucha - cykl imprez kulturalnych dla najmłodszych", który jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Komentarze (0)

23 kwietnia br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyły się warsztaty plastyczno-literackie, które prowadziła Aleksandra Cieślak - grafik, projektant, ilustrator, autorka tekstów. Uczestnikami byly uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Baranowie oraz Grębaninie.

Ola Cieślak studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując dyplom w Pracowni Projektowania Książek. W 2008 roku poprowadziła warsztaty ilustracyjno-typograficzne dla studentów l'Ecole Superieure des Arts Decoratifs w Strasburgu w ramach programu Animaliter. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Młoda Polska 2011). Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych oraz książki autorskie: "Co wypanda, a co nie wypanda" - poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych. "Love Story" - słowno-graficzna opowieść o niezwykłym romansie oraz wyliczanka dla małych dzieci pt. "Od 1 do 10". Opracowała graficznie i stworzyła ilustracje m. in. do książek Grzegorza Kasdepke pt. "Gdybym była dziewczynką", "Romans palce lizać" i "Zając".

W trakcie spotkania, Pani Ola Cieślak wprowadziła młodych uczestników w tajniki pracy ilustratora, pokazując rysunki oraz książki, które sama ilustrowała. Dzieci dowiedziały się również, co znaczą terminy z dziedziny grafiki. Potem pobawiły się w ilustratorów tworząc z wypiekami na twarzy swoje własne plakaty. Zadanie polegało na wybraniu jakiegoś zachowania, którego się wyjątkowo nie lubi. Ważnym elementem plakatu była typografia. Każdemu z uczestników autorka poświęciła chwilę uwagi, zwłaszcza na cenne wskazówki przy wykonywaniu ilustracji. "Tworzenie" zakończyło się wspólnym oglądaniem prac. Spotkanie z ilustratorką przyniosło dzieciom dużo śmiechu, radości i dobrej zabawy. Warsztaty odbyły się dzięki realizowanemu obecnie projektowi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie pn. "Biblioteczny kącik malucha - cykl imprez kulturalnych dla najmłodszych", który jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Komentarze (0)
1
...
3 4 5 6 7 8 9 10 11
Placówki
Baranów GBP
Rynek 21
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Mroczeniu
Mroczeń 146
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Słupi
ul. Szeroka 25
63-648 Słupia pod Kępnem
0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo