Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
[awatar]
Żory MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 32 43 44 584
Województwo: śląskie
Adres: os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory
E-mail: mbp@mbpzory.pl

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach powstała 15. kwietnia 1946 r. Sieć biblioteczną stanowi obecnie Biblioteka Centralna i 7 filii.

Biblioteka udostępnia książki, czasopisma, zbiory muzyczne, filmowe, multimedialne, książki mówione oraz dokumenty życia społecznego. Czytelnicy mają do dyspozycji terminale do przeglądania baz danych o zbiorach oraz Bibliografii Regionalnej, a także stanowiska internetowe do pracy indywidualnej, wyposażone w programy użytkowe, drukarki i skanery, umożliwiające dostęp do baz danych takich jak.: Legalis, Wydawnictwa Podatkowe GOFIN, Przewodnik Bibliograficzny, Bibliografia Zawartości Czasopism, Bibliografia Zawartości Gazet i Tygodników. Młodszym użytkownikom Biblioteka oferuje stanowiska komputerowe wyposażone w gry edukacyjne i programy multimedialne oraz PlayStation 3. W Bibliotece skorzystać można również z usług kser­ogra­ficz­nych­ oraz "Przystanku Praca". Ponadto oferuje usługi: "Książka na telefon" i "Zapytaj Bibliotekarza".

Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną.

W ramach promocji organizuje: konkursy czytelnicze, wieczory literacko-muzyczne, spotkania autorskie, pogadanki, wycieczki, lekcje biblioteczne, dni otwarte, zajęcia plastyczne oraz wystawy.

W kalendarzu imprez bibliotecznych znajdują się: Ferie w Bibliotece, Wakacje w Bibliotece, Bajkowe Spotkania, Urodziny Calineczki Urodziny Książkowego Misia”, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom, Wiosenne Spotkania Literackie, Jesienne Spotkania z..., Noc z Andersenem. Biblioteka uczestniczy również w akcjach Bookcrossing i Wiosenna Zbiórka Książek.

W Bibliotece działają Kluby zrzeszające miłośników literatury i sztuki: Klub Miłośników Dobrej Książki, Klub Dyskusyjny w języku angielskim „Chatting with tea”, Klub Zaczarowanego Ołówka i Klub Moli Książkowych oraz Klub Czytających Rodzin CZYTALIŃSCY.

Ekspozycja
Zbiory

Biblioteka nie posiada katalogów zintegrowanych z portalem.

Gdzie szukać informacji na temat ofert pacy? Jak napisać dokumenty aplikacyjne dla potencjalnego pracodawcy? Z tymi problemami borykają się najczęściej bezrobotni i poszukujący pracy. Dla nich właśnie przeznaczony jest Punkt „Przystanek Praca” zlokalizowany w Czytelni Głównej w budynku Biblioteki Centralnej na Osiedlu Pawlikowskiego.
W Punkcie skorzystać można bezpłatnie z komputera, Internetu oraz programów użytkowych (Word, Open Office, Corell Draw, Libre Office). Klient Punktu ma możliwość bezpłatnego wydruku dokumentów aplikacyjnych (list motywacyjny, CV) do 12 stron włącznie.
Każdy poszukujący pracy może też zapoznać się ze zbiorami Biblioteki z zakresu pisania podań i CV, także w języku angielskim.
Z Punktu można korzystać w godzinach pracy placówki tj.
poniedziałek : 10.00-16.00
wtorek-piątek: 8.00-19.00
sobota: 8.00-13.00
Pracownicy Czytelni udostępniają wzory dokumentów aplikacyjnych, służą pomocą z zakresu sposobów wyszukiwania ofert pracy m.in. zamieszczonych na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Żorach oraz na portalu Praca-zory.pl

Punkt „Przystanek Praca” jest wspó­łfin­anso­wany­ch przez Urząd Miasta Żory. Regulamin znajduje się na stronie www.mbpzory.pl

led przystanek praca.jpg

led przystanek praca.jpg led przystanek praca
jpg, 411 KiB, 1754x1240
Komentarze (0)

Po raz drugi pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach włączyli się w akcję SZLACHETNA PACZKA.

„Apetyt na pomaganie rośnie, dlatego w tym roku wybraliśmy większą rodzinę, której przygotowaliśmy paczkę … – mówią bibliotekarze. Cieszymy się, że wśród nas są ludzie dobrego serca. Nasza paczka to nie tylko rzeczy materialne, to także pozytywna energia, życzenia wesołych i spokojnych świąt oraz wiara w drugiego człowieka. W ten sposób chcemy też promować SZLACHETNĄ PACZKĘ i zachęcić innych do udziału w tej akcji, bo razem możemy więcej!”
galeria zdjęć mbpzory.pl

IMG_0992.jpg IMG_0992
jpg, 1.8 MiB, 2592x1728
Komentarze (0)
1
...
21 22 23 24 25 26 27 28 29
Placówki
Żory MBP
os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo