Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
[awatar]
Żory MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 32 43 44 584
Województwo: śląskie
Adres: os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory
E-mail: mbp@mbpzory.pl

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach powstała 15. kwietnia 1946 r. Sieć biblioteczną stanowi obecnie Biblioteka Centralna i 7 filii.

Biblioteka udostępnia książki, czasopisma, zbiory muzyczne, filmowe, multimedialne, książki mówione oraz dokumenty życia społecznego. Czytelnicy mają do dyspozycji terminale do przeglądania baz danych o zbiorach oraz Bibliografii Regionalnej, a także stanowiska internetowe do pracy indywidualnej, wyposażone w programy użytkowe, drukarki i skanery, umożliwiające dostęp do baz danych takich jak.: Legalis, Wydawnictwa Podatkowe GOFIN, Przewodnik Bibliograficzny, Bibliografia Zawartości Czasopism, Bibliografia Zawartości Gazet i Tygodników. Młodszym użytkownikom Biblioteka oferuje stanowiska komputerowe wyposażone w gry edukacyjne i programy multimedialne oraz PlayStation 3. W Bibliotece skorzystać można również z usług kser­ogra­ficz­nych­ oraz "Przystanku Praca". Ponadto oferuje usługi: "Książka na telefon" i "Zapytaj Bibliotekarza".

Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną.

W ramach promocji organizuje: konkursy czytelnicze, wieczory literacko-muzyczne, spotkania autorskie, pogadanki, wycieczki, lekcje biblioteczne, dni otwarte, zajęcia plastyczne oraz wystawy.

W kalendarzu imprez bibliotecznych znajdują się: Ferie w Bibliotece, Wakacje w Bibliotece, Bajkowe Spotkania, Urodziny Calineczki Urodziny Książkowego Misia”, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom, Wiosenne Spotkania Literackie, Jesienne Spotkania z..., Noc z Andersenem. Biblioteka uczestniczy również w akcjach Bookcrossing i Wiosenna Zbiórka Książek.

W Bibliotece działają Kluby zrzeszające miłośników literatury i sztuki: Klub Miłośników Dobrej Książki, Klub Dyskusyjny w języku angielskim „Chatting with tea”, Klub Zaczarowanego Ołówka i Klub Moli Książkowych oraz Klub Czytających Rodzin CZYTALIŃSCY.

Ekspozycja
Zbiory

Biblioteka nie posiada katalogów zintegrowanych z portalem.

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na wystawę pt. „Twórcy Śląskiej Architektury. Portrety", którą można oglądać w Galerii Centralnej do 14 kwietnia br. WSTĘP WOLNY

Ekspozycja prezentuje sylwetkę i dorobek Henryka Buszki, architekta działającego na Śląsku, autora m.in. budynku Zespołu Szkół Artystycznych w Katowicach, osiedla domów profesorskich w Katowicach - Brynowie, a także „kukurydz" i „gwiazd", czyli wysokościowców na katowickich osiedlach Tysiąclecia i Roździeńskiego.

Wystawa została przygotowana przez Bibliotekę Śląską w ramach projektu "Twórcy Śląskiej Architektury. Portrety". Projekt prowadzony jest przez Bibliotekę Śląską w Katowicach wraz z partnerami: Śląską Okręgową Izbą Architektów R.P., Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Katowice, Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego, Instytutem Badań Regionalnych BŚL, Urzędem Miasta Katowice, Uniwersytetem Śląskim - Zakład Historii Sztuki, Instytut Socjologii, Politechniką Śląską - Wydział Architektury, Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach.

WYSTAWA.jpg WYSTAWA
jpg, 662 KiB, 1754x1240
Komentarze (0)

Podróżnik i pisarz, człowiek o niezrównanym poczuciu humoru i zmyśle obserwacji będzie promować swoją najnowszą książkę pt. „Matuszka Rosija- pierwszy żywioł", która wchodzi w skład tryptyku. Autor napisał już publikację „Islandia- trzeci żywioł" oraz „Niemcy- drugi żywioł".
Promocja książki odbędzie się w Muzeum Ognia, 31 marca br. o godz. 13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla grup zorganizowanych.
Na spotkaniu będzie można zakupić książki i zdobyć autograf autora.
Organizatorem spotkania jest Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach

pankiewicz ok1.jpg pankiewicz ok1
jpg, 872 KiB, 2479x3508
Komentarze (0)

Ale jaja! Pod takim hasłem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach odbędą się warsztaty tworzenia pisanek dla wszystkich chętnych. Zapraszamy 25-26.03. br. od godz. 15.00 do 16.00 do Oddziału dla Dzieci. W programie tradycyjne malowanie jajek wielkanocnych woskiem na gorąco oraz zdobienie innymi metodami. Biblioteka gwarantuje ozdoby, wosk, kredki i wyklejanki. Wstęp jest bezpłatny. Uwaga: uczestników prosimy o przyniesienie jajek ugotowanych na twardo.

Gwarantowana dobra zabawa i rewelacyjne efekty w postaci niep­owta­rzal­nych­ pisanek.

pisanki warsztaty.jpg pisanki warsztaty
jpg, 271 KiB, 1240x1754
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
29
Placówki
Żory MBP
os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo