Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
[awatar]
Żory MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 32 43 44 584
Województwo: śląskie
Adres: os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory
E-mail: mbp@mbpzory.pl

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach powstała 15. kwietnia 1946 r. Sieć biblioteczną stanowi obecnie Biblioteka Centralna i 7 filii.

Biblioteka udostępnia książki, czasopisma, zbiory muzyczne, filmowe, multimedialne, książki mówione oraz dokumenty życia społecznego. Czytelnicy mają do dyspozycji terminale do przeglądania baz danych o zbiorach oraz Bibliografii Regionalnej, a także stanowiska internetowe do pracy indywidualnej, wyposażone w programy użytkowe, drukarki i skanery, umożliwiające dostęp do baz danych takich jak.: Legalis, Wydawnictwa Podatkowe GOFIN, Przewodnik Bibliograficzny, Bibliografia Zawartości Czasopism, Bibliografia Zawartości Gazet i Tygodników. Młodszym użytkownikom Biblioteka oferuje stanowiska komputerowe wyposażone w gry edukacyjne i programy multimedialne oraz PlayStation 3. W Bibliotece skorzystać można również z usług kser­ogra­ficz­nych­ oraz "Przystanku Praca". Ponadto oferuje usługi: "Książka na telefon" i "Zapytaj Bibliotekarza".

Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną.

W ramach promocji organizuje: konkursy czytelnicze, wieczory literacko-muzyczne, spotkania autorskie, pogadanki, wycieczki, lekcje biblioteczne, dni otwarte, zajęcia plastyczne oraz wystawy.

W kalendarzu imprez bibliotecznych znajdują się: Ferie w Bibliotece, Wakacje w Bibliotece, Bajkowe Spotkania, Urodziny Calineczki Urodziny Książkowego Misia”, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom, Wiosenne Spotkania Literackie, Jesienne Spotkania z..., Noc z Andersenem. Biblioteka uczestniczy również w akcjach Bookcrossing i Wiosenna Zbiórka Książek.

W Bibliotece działają Kluby zrzeszające miłośników literatury i sztuki: Klub Miłośników Dobrej Książki, Klub Dyskusyjny w języku angielskim „Chatting with tea”, Klub Zaczarowanego Ołówka i Klub Moli Książkowych oraz Klub Czytających Rodzin CZYTALIŃSCY.

Ekspozycja
Zbiory

Biblioteka nie posiada katalogów zintegrowanych z portalem.

Śladami Stasia i Nel pod takim hasłem w bibliotece odbędzie się X edycja Wiosennych Spotkań Literackich.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach serdecznie zaprasza na X edycję Wiosennych Spotkań Literackich, w tym roku pod hasłem „Śladami Stasia i Nel”. Zajęcia odbędą się w Bibliotece Centralnej od 7 do 25 marca br., a przeznaczone są dla uczniów IV -VI szkoły podstawowej.

Zapisy przyjmuje
Oddział dla Dzieci, Biblioteka Centralna, os. Pawlikowskiego PU – 13,
nr tel. 43 44 584, 43 43 197 wew.: 22,
odd@mbpzory.pl
w godz.: 8.00 – 16.00
Celem zajęć jest promowanie pisarzy i literatury oraz przekonanie uczestników, że książka jest bardziej wartościowa niż film. Dlatego na spotkaniach będziemy porównywać wybrane fragmenty książki oraz filmu i udowadniać, że czytanie niesie więcej korzyści niż oglądanie. W programie: afrykańska pogadanka o sawannie oczami Sienkiewicza, test wiedzy pt. „Od Egiptu do Kenii”, mini zabawa terenowa „Uratuj Stasia i Nel”, mały instruktaż o tym, jak przetrwać W PUSTYNI I W PUSZCZY oraz zajęcia plastyczne.

LED WIOSENNE STAS  NEL.jpg LED WIOSENNE STAS NEL
jpg, 505 KiB, 1754x1240
Komentarze (0)

Minęło już ponad 40 lat od czasu, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza e książka. Najlepszą okazją, by to uczcić jest zbliżający się Międzynarodowy Tydzień E książki. W żorskiej bibliotece tydzień z ebookiem będzie obchodzony od 7 do 11 marca br. Z tej okazji przygotowano specjalną ofertę:
WARSZTATY „E-BOOK = COOL-BOOK”
Warsztaty tematyczne przeznaczone są dla grup zorganizowanych oraz dla wszystkich chętnych. Uczestniczy nauczą się korzystać z e-czytników, platformy IBUK Libra, ze zbiorów biblioteki internetowej WOLNE LEKTURY oraz Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Informacje i zapisy Dział Metodyki i Promocji 32 43 44 584 wew. 26
PLATFORMA IBUK LIBRA
To darmowa e-czytelnia, w której można skorzystać z elektronicznych wersji ponad 2400 e-książek. Jeśli jesteś czytelnikiem MBP w Żorach w placówkach bibliotecznych możesz odebrać hasła do zdalnego logowania, aby korzystać z oferty w domowym zaciszu. Jeżeli nie jesteś czytelnikiem, to z bazy IBUKA możesz skorzystać na miejscu w Bibliotece.
E-CZYTNIKI
Jeśli rozważasz kupno czytnika e-booków? A masz obawy, czy takie urządzenie i taka forma czytania e-książek będzie dla Ciebie odpowiednia … Możesz to sprawdzić! Wystarczy, że odwiedzisz Dział Zbiorów Specjalnych i wypożyczysz e-czytnik do domu! Urządzenie wraz z ładowarką, etui i instrukcją obsługi możesz wypożyczyć do domu po podpisaniu oświadczenia i wpłacie kaucji.

plakat tydzien e ksiazki.jpg plakat tydzien e ksiazki
jpg, 439 KiB, 1240x1754
Komentarze (0)

Już w marcu rusza kolejna edycja Wiosennej Zbiórki Książek!
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza mieszkańców miasta do udziału w Wiosennej Zbiórce Książek pod hasłem: „Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy”. Akcja odbędzie się w terminie: 1- 31 marca 2016. Zebrane książki trafią do wybranych placówek i bibliotek. W 2015 r. zebrano 6088 darów książkowych od 130 osób.

Zbiórkę książek prowadzą wszystkie placówki MBP w Żorach:
Biblioteka Centralna, os. Pawlikowskiego,
Filia nr 1, os. Księcia Władysława,
Filia nr 2, Baranowice, ul. Strażacka 6,
Filia nr 3, Rowień, ul. Rybnicka 226,
Filia nr 4, Rój, ul. Wodzisławska 201,
Filia nr 5, os. Sikorskiego,
Filia nr 6, Rogoźna, ul. Wysoka 13,
Filia nr 7, ul. Klimka 7
Zbiórka odbywa się w godzinach pracy placówek.
Uprzejmie prosimy o książki w dobrym stanie.
Dodatkowe informacje pod nr telefonu 32 43 44 584 wew. 28

wiosenna zbiórka PLAKAT16.jpg wiosenna zbiórka PLAKAT16
jpg, 448 KiB, 1240x1754
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
29
Placówki
Żory MBP
os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo