Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
[awatar]
Żory MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 32 43 44 584
Województwo: śląskie
Adres: os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory
E-mail: mbp@mbpzory.pl

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach powstała 15. kwietnia 1946 r. Sieć biblioteczną stanowi obecnie Biblioteka Centralna i 7 filii.

Biblioteka udostępnia książki, czasopisma, zbiory muzyczne, filmowe, multimedialne, książki mówione oraz dokumenty życia społecznego. Czytelnicy mają do dyspozycji terminale do przeglądania baz danych o zbiorach oraz Bibliografii Regionalnej, a także stanowiska internetowe do pracy indywidualnej, wyposażone w programy użytkowe, drukarki i skanery, umożliwiające dostęp do baz danych takich jak.: Legalis, Wydawnictwa Podatkowe GOFIN, Przewodnik Bibliograficzny, Bibliografia Zawartości Czasopism, Bibliografia Zawartości Gazet i Tygodników. Młodszym użytkownikom Biblioteka oferuje stanowiska komputerowe wyposażone w gry edukacyjne i programy multimedialne oraz PlayStation 3. W Bibliotece skorzystać można również z usług kser­ogra­ficz­nych­ oraz "Przystanku Praca". Ponadto oferuje usługi: "Książka na telefon" i "Zapytaj Bibliotekarza".

Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną.

W ramach promocji organizuje: konkursy czytelnicze, wieczory literacko-muzyczne, spotkania autorskie, pogadanki, wycieczki, lekcje biblioteczne, dni otwarte, zajęcia plastyczne oraz wystawy.

W kalendarzu imprez bibliotecznych znajdują się: Ferie w Bibliotece, Wakacje w Bibliotece, Bajkowe Spotkania, Urodziny Calineczki Urodziny Książkowego Misia”, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom, Wiosenne Spotkania Literackie, Jesienne Spotkania z..., Noc z Andersenem. Biblioteka uczestniczy również w akcjach Bookcrossing i Wiosenna Zbiórka Książek.

W Bibliotece działają Kluby zrzeszające miłośników literatury i sztuki: Klub Miłośników Dobrej Książki, Klub Dyskusyjny w języku angielskim „Chatting with tea”, Klub Zaczarowanego Ołówka i Klub Moli Książkowych oraz Klub Czytających Rodzin CZYTALIŃSCY.

Ekspozycja
Zbiory

Biblioteka nie posiada katalogów zintegrowanych z portalem.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach ponownie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Szlachetna Paczka” i przygotowali dary dla potrzebującej rodziny. W naszej paczce oprócz niezbędnych rzeczy, które były na liście, znalazły się też dary serca – każdy przyniósł jakieś podarunki. Jak co roku, do paczki dołączamy pozytywną energię, życzenia wesołych i spokojnych świąt oraz wiarę w drugiego człowieka. Zachęcamy inne instytucje, zakłady pracy i prze­dsię­bior­stwa­ do udziału w tej akcji, bo razem – możemy więcej!!!

IMG_0039_800x533.jpg IMG_0039_800x533
jpg, 166 KiB, 800x533
Komentarze (0)

4 grudnia br. żorską bibliotekę odwiedził gość z Laponii – Mikołaj. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem pt. „Choinka niedźwiadka Tolka” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa. Potem Mikołaj obdarował dzieci słodyczami i prezentami, oczywiście dopytywał także czy dzieci były grzeczne. Zebrane na spotkaniu dzieci w podziękowaniu przygotowały dla Mikołaja wierszyki, piosenki i laurki.
zdjecia na stronie www
mbpzory.pl

Komentarze (0)

W Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach możesz za darmo skorzystać z najp­opul­arni­ejsz­ego programu graficznego PHOTOSHOP. Retusz, fotomontaż, kadrowanie, efekty specjalne, swobodne kreowanie obrazu i wiele innych możliwości związanych z obróbką zdjęć czeka na Ciebie w bibliotece. Darmowy dostęp do programu PHOTOSHOP CC możliwy jest dzięki licencji zakupionej przez bibliotekę. Oferta ważna do 16 listopada 2016 r.
Obsługi programu możesz nauczyć się korzystając z FUN Pakietu. Wystarczy, że zgłosisz się po kod dostępu na darmowy kurs e-lerningowy. Więcej – kliknij tutaj Pamiętaj! Zawsze możesz liczyć na pomoc bibliotekarza.
Wszystko, co chciałbyś zrobić ze zdjęciem, wykonasz w kilka chwil… ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI.

PUSTY ok.jpg PUSTY ok
jpg, 296 KiB, 1754x1240
Komentarze (0)
1
...
6 7 8 9 10 11 12
...
29
Placówki
Żory MBP
os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo