Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Randaksela

Podobno na ziemi znajdują się duchy z niedokończonymi sprawami. Czaicie ile po świecie błąka się duchów-czytelników? Chodzą po księgarniach z tymi swoimi niedokończonymi listami czytelniczymi. Najgorsze jest to, że lista ciągle rośnie, duchów przybywa i miejsca brakuje, a oni czytają, czytają, czytają...

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
9
 • [awatar]
  Randaksela
  Autorka świetnie ukazała życie żon i ich dzieci. Łatwo można było się wczuć w sytuację i szybko się książkę czytało. Jest napisana lekkim językiem, widać, że autorka chciała pokazać z życia żon bardzo dużo. Mamy więc książkę pełną historii, historyjek, anegdot. Polubiłam te wspierające się kobiety, tak różne i tak do siebie podobne. Chciałbym kiedyś przeczytać o nich osobne biografie bo każda z nich zasługuje by dokładnie ją poznać. Zwłaszcza o Rene Carpenter. Ta z żon najbardziej mi się spodobała. Chyba najlepiej poradziła sobie z sytuacją i potrafiła ją wykorzystać. Lubiłam jej podejście do życia, jej odwagę i mocne poglądy i wygląd. Mówiła, że lubi ubierać w to czego nikt inny się nie odważył. • Na przykładzie astrożon możemy zobaczyć jak żyły kobiety w tamtych czasach, gdy ruch wolnych kobiet dopiero rozkwitał. Co było ważne dla tamtych kobiet i czy takie życie było im odpowiednie. Jak dużą uwagę kobiety kierowały na rozwój męża. Na przykład Betty Grissom (żona Gusa Grissoma), żartowała, że skończyła szkołę Przepychania Mężusia przez Szkołę, bo ciężko pracowała na telefonii by jej ukochany mógł skończyć naukę. • Świetna lektura, któa pozwoli poznać lepiej rodziny astronautów oraz ich zmagania między sobą. Pokazane jest od innej perspektywy zdobywanie kosmosu :)
 • [awatar]
  Randaksela
  Najlepsza książka o wilkołakach i zmie­nnok­szta­łtny­ch. Są takie jakie powinny być złe, niedobre, potworne. Można się ich bać. Polecam tym, którzy interesują się zmie­nnok­szta­łtno­ścią.
 • [awatar]
  Randaksela
  Powieść bardzo nudna, przy żadnej książce się tyle nie nudziłam co przy niej. To po prostu łada historia nastolatki, która musi zdecydować czy chce dalej żyć, czy ma po co. Znajduje się między życiem a śmiercią. Cała książka oparta jest na jej wspomnieniach przeplatanych tym co dzieje się z jej ciałem po wypadku. Pokazana jest miłość jaką darzą siebie członkowie rodzin, mimo odmienności i wydawałaby się kompletnego niedopasowania. Miałam wrażenie, że cała historia opiera się na tym jaka to Mia jest inna od reszty ludzi.
 • [awatar]
  Randaksela
  Książka ta to zbiór e-maili od Boga, a każdy z nich skierowany jest konkretnie do osoby czytającej. Traktują one o sprawach codziennych, przytrafiających się każdemu z nas. Listy opierają się na miłości Boga do ludzi, miłości nieograniczonej. • Książki nie trzeba czytać od deski o deski. Wręcz przeciwnie, chodzi o to by przeczytać jeden wybrany i głębiej się nad nim zastanowić. O to chodzi w tej książce, o refleksje. Każdy email może pomoc czytelnikowi zrozumieć dany aspekt życia. E-maile te pocieszają i motywują do działania.
 • [awatar]
  Randaksela
  Jedna z najlepszych książek o wampirach
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
23
 • Osobliwy dom pani Peregrine
  Riggs, Ransom
 • Pokój światów
  Majka, Paweł
 • Jesteśmy snem
  Guin, Le Urszula
 • Hobbit albo Tam i z powrotem
  Tolkien, John Ronald Reuel
 • Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze
  Poe, Edgar Allan
 • Gwiazda zaranna
  Brown, Pierce
Należy do grup

Kraków PBP
grejfrutoowa
aleq
Nadine20
mocrecenzji

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo