Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Randaksela

Podobno na ziemi znajdują się duchy z niedokończonymi sprawami. Czaicie ile po świecie błąka się duchów-czytelników? Chodzą po księgarniach z tymi swoimi niedokończonymi listami czytelniczymi. Najgorsze jest to, że lista ciągle rośnie, duchów przybywa i miejsca brakuje, a oni czytają, czytają, czytają...

Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6
...
9
 • [awatar]
  Randaksela
  Świetna kontynuacja pierwszej części. Autor nie zwalnia tempa. świetnie ukazuje nam świat Złotych, ich polityczne gierki i zawiści. • Kiedy Darrow nie wygrywa w Akademii jago pan chce go sprzedać. A już był tak blisko, by mieć własną flotę. • Jak myślisz jak najłatwiej pokonać elitę? Kiedy jest na to najlepszy moment? I jak tego dokonać? Może podczas Zgromadzenia gdzie najważniejsze rody elity zbierają się na Księżycu? Tak myślę, że to byłby dobry pomysł. To co, bomba? A może coś lepszego? Zastanów się, kiedy najlepiej pokonać wroga? Darrow to odkrył i podąża tą drogą. • Świetnie sobie radzi w strategii, niestety z kontaktami międzyludzkimi ma większy problem. • Najbardziej podoba mi się Sevro i jego Wyjce. Polubiłam ich w pierwszej części i lubię ich ciągle. Podoba mi się ich więź i to jaką tworzą rodzinę. • A zakończenie tej cześci po prostu... Ah. Gdy przeczytałam ostatnie słowa siedziałam i gapiłam się na książkę. Nie mogło do mnie dojść co właśnie się stało.
 • [awatar]
  Randaksela
  Nigdy nie spotkałam się z taką historią. Bardzo lubię sny i nie mogłam się doczekać by przeczytać tę książkę. Nie zawiodłam się, może czasami się gubiłam w teoriach Snu i dyskusjach profesorów (ale profesorów często ciężko zrozumieć, zwłaszcza gdy wykładają Sny),lecz sama historia jest niezwykle pomysłowa i bardzo ciekawa. • Nina ma nietypowy sen, na tyle nietypowy by zbudzić telefonem profesora Uniwersytetu Marzeń Sennych (UMS)- Andrzeja Tomaszewskiego. Sprawa okazuje się na tyle poważna, że profesor zwraca się o pomoc do najlepszych profesorów UMS. • Podczas historii, wraz z Niną i profesorami, wędrujemy przez niezwykły Pałac Luster. Jest jak sen i nic nie jest w nim normalne. Każde piętro jest oddzielnym światem, na każdym z nich nasza bohaterka dorasta, a cała trójka dowiaduje się czegoś o sobie. • Myślę, że większosc ludzi lubi świat snów, a czy ktoś z was chciał kiedyś wędrować przez sny innych? Jakbyśmy się wtedy zachowali? • Nina musiała się zmierzyć z takimi problemami. Przekonaj się, jak sobie poroadziła i czy świat Snów został uratowany, a także nasz własny.
 • [awatar]
  Randaksela
  Piękna baśniowa historia. Czytałam ją kilka lat temu i ciągle ja wspominam. Pamiętam, że zachwyciła mnie postaciami(i tymi złymi i dobrymi). A zdolności Mo sama chciałam posiadać. • Tutaj zacierają się granice między rzeczywistością, a fikcją książek. Bohaterowie przemieszczają się między nimi. Ale oczywiście za wszystko trzeba płacić.
 • [awatar]
  Randaksela
  Jonasz to chłopiec żyjący w dziwnym świecie. Dziwnym dla nas, dla jego mieszkańców jest on normalny. My byśmy go postrzegali jako pozbawiony emocji. • Na pierwszy rzut oka jest normalnie. Jedynym znakiem że coś jest nie tak, czytelnik poznaje po tym że rodzina to nie rodzina a: „komórka rodzinna”. Dzieci w tym świecie nie rodzą się w rodzinach. Do rodzenia dzieci są przeznaczone odpowiednie kobiety, a pod koniec pierwszego roku dziecko otrzymuje imię i rodziców. Oczywiście jest to możliwe tylko gdy komórka rodzinna spełnia odpowiednie wymogi. Potem pod koniec każdego roku jest organizowane święto gdy dzieci z każdego rocznika przechodzą o poziom wyżej. Podacz takiego przejścia dostają coś nowego, np rower, kurtkę na guziki itp. Gdy dziecko przechodzi do wieku 12 lat zostaje przydzielone do danego zawodu i się go uczy. Jonasz dostał niezwykle rzadki zawód, który zmieni jego życie i postrzeganie świata o 180 stopni. • Książka zmusza do refleksji nad tym czy świat idealny jest światem dobrym i co rozumiemy pod określeniem: "Idealny". • Krótka i treściwa książka, polecam po nią sięgnąć.
 • [awatar]
  Randaksela
  Moja ulubiona książka. Przeczytałam ja mając 9 lat i ciągle do niej wracam. Idealnie nadaje się na prezent dla małego czytelnika. Znajdują się w niej bajki znane jak o Jasiu i o łodydze fasoli, Śpiąca królewna, czy Brzydkie kaczątko, ale też nieznane mi zupełnie, jak już moja ulubiona Córka słońca i księżyca lub Szach Kobad i gadająca papuga. Jest co poczytać i dla chłopca i dziewczynki. Prawie każda baśń jest z innego kraju (powtarzają się tylko 2). Jedyny minus jest taki, że nie ma baśni polskiej.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Należy do grup

Kraków PBP
grejfrutoowa
aleq
Nadine20
mocrecenzji

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo