Zjazd absolwentów

Tytuł oryginalny:
Jeune fille et la nuit
Autor:
Guillaume Musso
Tłumacz:
Joanna Stankiewicz-Prądzyńska
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2014-2021)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Abedik S. A (2018)
ISBN:
978-83-8125-658-2, 978-83-8125-687-2
978-83-8125-747-3, 978-83-8215-424-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (24 głosy)

DZIEWCZYNA, KTÓRA ZNIKA W NOCY.

PRZYJACIELE ZWIĄZANI TRAGICZNĄ TAJEMNICĄ.

POWRÓT DO MIEJSCA, W KTÓRYM WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO…

Riwiera Francuska – zima 1992 roku.

W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, dziewiętnastoletnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. Nikt już nigdy jej nie zobaczy.

Riwiera Francuska – wiosna 2017 roku.

Kiedyś nierozłączni Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vinki – nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Zaraz po nim szkoła ma zostać rozebrana. Thomas i Maxine wiedzą, że w budynku ukryte są zwłoki. I że wkrótce nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw.

Najpopularniejszy autor we Francji, którego książki nie schodzą z list bestsellerów na całym świecie, tym razem powraca w sensacyjnej książce, także dla fanów powieści Joela Dickera PRAWDA O SPRAWIE HARRY’EGO QUEBERTA, Harlana Cobena NIE MÓW NIKOMU, Gillian Flynn ZAGINIONA DZIEWCZYNA. Atmosfera książki w stylu TAJEMNEJ HISTORII Donny Tartt i MIASTECZKA TWIN PEAKS Davida Lyncha.

Jedna z najlepszych powieści kryminalnych, jaką czytałem od lat. A przede wszystkim – wspaniale napisana!

A.J. Finn, autor Kobiety w oknie

Niesamowicie satysfakcjonująca… Ta książka trzymała mnie do późnej nocy i po prostu musiałem przekręcać jej strony!

Harlan Coben

Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo