Tropy wiodą przez prerię

Autor:
Wiesław Wernic (1906-1986)
Ilustracje:
Stanisław Rozwadowski (1923-1996)
Wyd. w latach:
1964 - 2023
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...

Pierwsza wyprawa doktora Jana w towarzystwie Karola Gordona na tereny Czarnych Stóp, w okolice Jeziora Jelenia i Doliny Siodła w Kanadzie. Po drodze zawadzają o Osadę Dziesiątej Mili i Ukryte Miasto Indian. Głównymi postaciami są: doktor Jan, Karol Gordon, Długi Niedźwiedź, Czerwona Chmura i Wysoki Orzeł. W części tej pojawia się także sierżant Konnej Policji: Gary Mitchell. "...Wszedłem do wagonu i zatrzasnąłem drzwi. Za oknem poczęła się przesuwać zielona preria. Oczy przesłoniła mi wilgotna mgiełka. Kiedy znikły już w dali sylwetki przyjaciół, odwróciłem się i poszedłem w głąb wagonu. Nie trzeba się rozczulać jak dziecko. Nie męski to zwyczaj. Howgh!..." Wyprawa, podjęta w 1881 roku, była pierwszą wspólną podróżą głównych bohaterów. Miała na celu przybliżenie doktorowi Janowi realiów życia na zachodzie kraju i odpoczynek po niedawnych przejściach. Z pewnością doktor nie przypuszczał, że już w pierwszych dniach wpadną na trop okrutnej zbrodni popełnionej nad tajemniczym jeziorem. W jego toni znajdują zwłoki dwu mężczyzn. Ruszają tropem mordercy, który w podstępny sposób sprawia, że stają się jeńcami Indian. Ale przecież Karol to słynny traper. Nieporozumienie szybko się wyjaśnia. Nasi przyjaciele podejmują pościg wraz z grupą Czarnych Stóp. W Ukrytym Mieście odnajdują mordercę, udaje mu się jednak umknąć. W jego rzeczach znajduje się tajemnicza mapa... Czy uda się ukarać mordercę, odnaleźć ukrytą bonanzę i zapobiec zalaniu terenów Czarnych Stóp przez falę poszukiwaczy złota? Kim jest „człowiek z blizną”?
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo