Skazani na ból

Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawcy:
IBUK Libra (2022)
Legimi (2015-2022)
Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne W. Gustowski K. Szymoński (2010-2022)
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (29 głosów)

BĘDĄC ZE MNĄ JESTEŚ SKAZANA NA BÓL. NA CIERPIENIE. I NA NIEBEZPIECZEŃSTWO. Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość. Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko. Skazani na ból to historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć. – Nic nie rozumiesz! Upraszczasz wszystko to, w co wierzę! – Być może… – Wzięła głęboki wdech, uniosła głowę i spojrzała na mnie. – Starałam się to zrozumieć, ale nie potrafię. Nie pojmuję, jak możesz przekreślać wszystko, co nas połączyło. Kiedyś wszystko minie, twoi kumple się zestarzeją, założą rodziny, nie będą już biegać w kominiarkach na manify. A ty? Myślisz, że to będzie wieczne? – Nie sięgam aż tak daleko. Wiem jedynie, co jest tu i teraz. A tu i teraz ty okazałaś się kłamliwa i fałszywa. – Czekałam… po prostu czekałam. Poza tym… kocham cię, Aleks. I bałam się, że stanie się to, co właśnie się dzieje. – Mogłaś mi od razu powiedzieć. – Kiedy? Wtedy, na ulicy? Gdy biłeś Cyganów? Czy może wcześniej? W przedszkolu? Powiedz, kiedy, Aleks? I co? Zainteresowałbyś się mną? Czy może walnął z glana, gdy doszłoby do ciebie, że ratowałeś żydowską dziewczynę? Poczułem się tak, jakbym to ja dostał z glana w ryj. – Nigdy nie uderzyłem kobiety. Nieważne, czy była to biała kobieta, czy… – No tak, jakaś brudaska. – Amelia pokiwała głową. – Nazwij to po imieniu. Ja i moja rodzina jesteśmy dla ciebie czym? Czekaj – uniosła dłoń – podludźmi. Prawda? – Przestań. Możemy to załatwić bez zbędnego melodramatyzmu. – Oczywiście. Jestem przecież cholernie spokojna. A ty chyba będziesz musiał się poddać jakiemuś oczyszczeniu, nie wiem… – Wzruszyła ramionami. – Poproś którąś ze swoich skinhead girls, niech się z tobą prześpi, w ramach kwarantanny. – Zamknij się! – Uniosłem głos. Agnieszka Lingas-Łoniewska Wrocławska pisarka, zwana przez swoich czytelników Dilerką Emocji. Autorka ponad 40 bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję Karma zamiast Kwiatka i na licznych spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierzaków, którą potem przekazuje do wrocławskich fundacji. W 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa, a od 2017 roku jest członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku. W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a zdarza się to czasami), czyta i ogląda seriale kryminalne. Jej pasją są także nordic walking i robótki ręczne.

Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo