Szklany tron

Tytuł oryginalny:
Throne of glass
Autor:
Sarah J. Maas
Tłumacz:
Marcin Mortka
Wydawcy:
Grupa Wydawnicza Foksal (2013-2023)
Uroboros (2012-2023)
Uroboros - Grupa Wydawnicza Foksal (2012-2022)
IBUK Libra (2013)
Wydane w seriach:
Szklany tron: opowieść
T.1
Uroboros
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (13 głosów)

Celaena Sardothien odbywała ciężką karę za swoje przewinienia wystarczająco długo, by przyjąć propozycję, z której nie skorzystałby nawet szaleniec: jej dożywotnia niewolnicza praca w kopalni soli nie musi kończyć się dopiero z dniem jej śmierci, jeśli tylko dziewczyna zdecyduje się wziąć udział w turnieju o miano kólewskiego zabójcy. To będzie walka na śmierć i życie, ale Celaenie nieobce są tajniki fachu zawodowego mordercy. Jeśli się jej powiedzie, po kilkuletniej służbie na królewskim dworze odzyska wolność. Jeśli nie – zginie z rąk któregoś z przeciwników: złodziei, zabójców i wojowników, najlepszych w całym królestwie. Szanse na pomyślne przejście wszystkich etapów turnieju są niewielkie, ale Celaena nie ma nic do stracenia. Pod okiem wymagającego dowódcy straży rozpoczyna przygotowania do starcia z najgroźniejszymi osobnikami królestwa. Wkrótce jednak pojawiają się komplikacje: ginie jeden z uczestników turnieju, a niedługo potem podobny los spotyka innego rywala młodej zabójczyni. Czy Celaena zdoła dowiedzieć się, kto stoi za tajemniczymi zbrodniami? Czasu jest coraz mniej, a dziewczyna musi mieć się na baczności – zabójca może obrać za kolejny cel właśnie ją. Śledztwo doprowadzi do odkryć, których nigdy by się nie spodziewała. Bez żadnych wątpliwości mogę powiedzieć, że jest to najlepsza powieść fantasy jaką w życiu czytałem. K-Books Review To niesamowita opowieść, od której nie można się oderwać i która podbiła moje serce i duszę. Dream of Books Bardzo długo czekałam na wiadomość, że książka zostanie opublikowana, i kiedy wreszcie się pojawiła, prawie rozpłakałam się ze szczęścia – prawie, bo byłam zbyt sparaliżowana emocjami, by było to możliwe. Użytkownik goodreads.com Ta powieść nie jest po prostu dobra. Ona jest fantastyczna, absolutnie wyjątkowa – jest wszystkim tym, czym powinna być idealna książka. Użytkownik goodreads.com Nastoletnia zabójczyni, zbuntowana księżniczka, groźne gargulce, magiczne portale i szklany zamek udowadniają, że są dokładnie tak niepokojące, jak brzmią. Kirkus Reviews
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo