Miejska Biblioteka Publiczna w Koronowie
[awatar]
Koronowo MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 523824273
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: bydgoski
Adres: Szosa Kotomierska 3
86-010 Koronowo
E-mail: mbp@bibliotekakoronowo.pl

Biblioteka dla dorosłych:
Poniedziałek - Piątek 9-18
Pierwsza sobota miesiąca od 9-14
Biblioteka dla dzieci:
Poniedziałek - Środa 10-17
Czwartek 8-14
Piątek 10-17
Pierwsza sobota miesiąca od 9-14

Historia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie zaczęła się w 1948 roku. Nasza placówka przebyła od tego czasu długą drogę, żeby stać się takim miejscem, jak obecnie. Oferujemy naszym czytelnikom blisko 76,5 tysiąca książek dla dorosłych i dzieci i prawie 70 tytułów czasopism. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszej społeczności lokalnej. Dążymy do stworzenia nowoczesnej, przyjaznej i aktywnej przestrzeni, otwartej dla czytelników w każdym wieku. W świat książek trudno wejść bez pomocy innych, dlatego MPB wzięła na siebie rolę przewodnika – z przyjemnością pomagamy „zaczytać się" każdemu, kto dobrze czuje się w otoczeniu drukowanych słów. Wytrwale kształtujemy pozytywne nastawienie mieszkańców do szeroko pojętej literatury.

Ale nasza aktywność już dawno przestała wykraczać poza gromadzenie i wypożyczanie zbiorów. Staramy się, żeby można było z nami realizować i rozwijać swoje pasje, pogłębiać wiedzę i zainteresowania, podejmować inicjatywy wspólnie z innymi. Organizujemy wystawy, spotkania autorskie i nie tylko, kursy językowe i komputerowe, prowadzimy dyskusyjne kluby książki i warsztaty. Zapraszamy ekspertów z różnych dziedzin, żeby nasi czytelnicy mogli skorzystać z ich wiedzy.

Koniecznością i codziennością stało się dla nas także wykorzystywanie nowych technologii. Dzięki różnym narzędziom komunikacyjnym i informacyjnym, nasza praca jest bardziej efektywna, dostęp do informacji łatwiejszy, a potrzeby osób, odwiedzających bibliotekę, lepiej zaspokojone. W 2011 roku MBP przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek i dzięki temu otrzymała nowoczesny sprzęt. Obecnie we wszystkich bibliotekach publicznych w naszej gminie znajdują się czytelnie internetowe z bezpłatnym dostępem do sieci, usługą ksero, skanowania i drukowania.

Minęły czasy, kiedy biblioteka kojarzyła się z rzędami starych regałów, na których smętnie stały podniszczone książki, obłożone w char­akte­ryst­yczn­y szary papier. Czytelnicy - mali, duzi, z miasta, z okolicznych wsi - najbardziej oczekują od nas przede wszystkim nowości na półkach. Pachnąca nowością książka to najs­kute­czni­ejsz­a metoda na pozyskanie i utrzymanie czytelnika, dlatego robimy wszystko, żeby nasze zbiory były coraz bogatsze i zaspakajały wszelkie gusta i potrzeby. Widocznie się nam to udaje, skoro od kilku lat przybywa nam czytelników, odwiedzin i wypożyczeń. Tego się będziemy trzymać i w tym kierunku podążać.

Forum biblioteki Koronowo MBP
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo