Kilka sugestii
1 2
Wiadomości: 31

Przede wszystkim, jako nowoprzybyły, witam wszystkich ;)😉
Moje sugestie:
Możliwość wydrukowania listy „chcę przeczytać”. Nie raz coś takiego by mi się przydało podczas zakupów w księgarni, czy choćby wizyty w bibliotece. Nie widzę sensu duplikowania tej funkcjonalności poprzez dodawanie regału „chcę przeczytać” – po co, skoro jest specjalny przycisk?
Ocenianie książek. Swojego czasu, na innym portalu książkowym, toczyła się długa i zaciekła wojna na froncie administracja – użytkownicy. Chodziło o zbyt wąską, bo 5-stopniową, skalę ocen. Użytkownicy wygrali, a admini musieli się napocić, żeby zmienić system ocen. Mi osobiście również wydaje się, że skala 10-stopniowa jest bardziej funkcjonalna
Życie utrudnia również wyświetlanie tylko pięciu wyników wyszukiwania – jak szukam konkretnego, znanego tytułu, to nie ma problemu, ale jak chciałbym przejrzeć wszystkie książki Kinga to już strasznie dużo muszę się naklikać ;)😉
Jeszcze jakieś pomysły miałem, ale chwilowo nie pamiętam ;)😉.
Pozdrawiam!

EDIT:
Wymyśliłem kolejne. To niestety też patent z innego portalu, ale możnaby go wprowadzić i rozwinąć. Chodzi o funkcję zaznaczania daty, kiedy się daną książkę przeczytało. Wiem, że to dziwne (a według niektórych naganne), ale chciałbym wiedzieć na przykład ile książek przeczytałem w danym roku i takie tam statystyki...

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 09.11.2012 12:48:38 , ostatnia edycja: Camell, 09.11.2012 13:00:14
 
Wiadomości: 324

Witamy serdecznie!

Ad. 1: święta racja. Taka funkcja na pewno się pojawi niebawem.

Ad. 2: Taka "wojna" już się toczyła wewnątrz zespołu. Ostatecznie jednak wygrała skala "szkolna", bo mimo tego, że w skali jednostki wydaje się, że jest zbyt płaska, to jednak szeroka 10-stopniowa skala powoduje, że w zasadzie i tak większość książek kończy z wynikiem 6-7 punktów, co sprawia, że punkty poniżej 5 są praktycznie nieistotne. Osobiście czasem zastanawiam się, czy zbyt mocno nie przywiązaliśmy się do tych "okrągłych" zakresów. 5, 10, 100. A może optymalna byłaby... 7 punktowa skala???

Tak czy owak - 5 punktów ma też znaczenie w innym przypadku. Preferencje czytelnika u nas można określić w skali od -5 do +5 (czarne vs. pomarańczowe gwiazdki). Dzięki temu mamy spójność.

Ad. 3. Te 5 wyników na stronę wynika z tego, że tyle się mieści na przeciętnym ekranie. Pomyślimy... może jako preferencję...

Ad. 4. A to akurat ciekawy patent. I widzę dla niego nawet więcej zastosowań niż tylko suche statystyki :)😊

Dziękujemy za cenne uwagi, zachęcam wszystkich naszych użytkowników do "szukania dziury w całym" :-)

Link    PW    Źródło
Napisano: 10.11.2012 00:06:28
 
Wiadomości: 324

Camell @ 09.11.2012 13:00


Możliwość wydrukowania listy „chcę przeczytać”. Nie raz coś takiego by mi się przydało podczas zakupów w księgarni, czy choćby wizyty w bibliotece. Nie widzę sensu duplikowania tej funkcjonalności poprzez dodawanie regału „chcę przeczytać” – po co, skoro jest specjalny przycisk?

Miło mi zapowiedzieć, że taka możliwość jest już gotowa w naszej wersji developerskiej. Będzie można już w przyszłym tygodniu przeglądać listę nie tylko ocenionych (czyli jak mniemam, przeczytanych wcześniej książek), ale także tych które oznaczono jako "czytane", "chcę przeczytać" oraz "nie interesuje mnie".

Przy okazji dodam, że klikanie tych przycisków na stronach książek ma bardzo istotny wpływ na listę książek rekomendowanych przez portal tu - w.bibliotece.pl - w sekcji "Polecamy".

Link    PW    Źródło
Napisano: 22.11.2012 21:45:31
 
Wiadomości: 31

Super, strasznie szybko idzie Wam to dodawanie nowych funkcji, aż nie mam czasu się nimi dobrze pobawić i "poszukać dziury w całym" ;)😉

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 29.11.2012 00:05:57
 
Wiadomości: 31

Mam kolejne dwie uwagi, tym razem nieco większego kalibru...
Przydałaby się możliwość dodawania przez czytelników "pełnoprawnych" książek, które dawałyby możliwość oceniania, zaznaczania do przeczytania itd.
Chodzi o to, że jest jednak dosyć dużo książek, które do bibliotek nie trafiają, albo trafiają długo po wydaniu (mam już ze trzy takie pozycje), gdyby czytelnicy mogli je sami dodawać, katalog mógłby się mocno rozrosnąć. Wszystko oczywiście po zatwierdzeniu przez wyższe władze ;)😉

Druga sprawa wydaje mi się ciężka do naprawy. Często zdarza się, że przy wyszukiwaniu książki wyświetla się kilka pozycji, z tego co zauważyłem, jest to związane z różnicami w opisie. Przykład: Czerwona Mgła Tomasza Kołodziejczaka -ISBN ten sam, wszystko to samo, oprócz jednego pola - w pierwszej pozycji Przemysław Truściński jest jako tłumacz, w drugiej jako ilustrator (oczywiście już zgłosiłem do poprawy, ale przy okazji wykorzystuję jako przykład).
Teraz powiedzmy, że miesiąc temu dodałem sobie jedną z tych książek jako "chcę przeczytać", teraz kupiłem i znów wyszukuję, żeby powrzucać na odpowiednie półki. No i mamy problem, bo muszę sprawdzać obie pozycje, żeby się dowiedzieć, którą zaznaczyłem jako "do przeczytania" (coby sobie nie dublować książek w zasobach). W tym przykładzie akurat to nie jest problem, ale zdarzają się książki, które pojawiają się na czterech - pięciu pozycjach wyszukiwania. Poza tym, to takie trochę nieestetyczne...

O, poczepiałem się jak zwykle, dziękuję za uwagę ;)😉
Krzysiek

Link    PW    Źródło
Napisano: 29.12.2012 13:31:51
 
Wiadomości: 71

Camell @ 29.12.2012 13:31
(...)
Chodzi o to, że jest jednak dosyć dużo książek, które do bibliotek nie trafiają, albo trafiają długo po wydaniu (mam już ze trzy takie pozycje)

Dlatego też staramy się nawiązać kontaktami z wydawcami, aby w portalu były dostępne „świeżynki”, a nawet książki będące dopiero w planach wydawniczych, czas pokaże co nam z tego wyjdzie.

Na resztę zapewne odpowie Michał, jak tylko wróci z urlopu :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 31.12.2012 13:09:35
 
Wiadomości: 324

Dostępny dla czytelników Premium edytor rekordów służy właśnie do rozbudowy katalogu centralnego. Będzie się to działo po weryfikacji opisu przez administratora - w tej chwili przygotowujemy odpowiednie narzędzia pozwalające na integrację rekordów wprowadzonych przez użytkowników z katalogiem i tym samym zrobienie z nich pełnoprawnych rekordów.

Druga sprawa faktycznie nie jest prosta do naprawy, ale początek tego roku poświęcimy między innymi na zmin­imal­izow­anie­ uciążliwości jaką są powielone w wyniku niedoskonałości opisów rekordy.

Link    PW    Źródło
Napisano: 03.01.2013 11:54:37
 
Wiadomości: 31

Właśnie mi wpadł do głowy kolejny pomysł, już raczej na zasadzie luźnej sugestii.
Czasem nieco uciążliwa jest nawigacja po portalu. Żeby dostać się na jakiś swój regał, muszę kliknąć Zbiory, poczekać, aż się wczyta strona, potem wybrać "Moje", kliknąć strzałkę przy Ekspozycji, przewinąć do odpowiedniego regału i dopiero mogę go otworzyć.
Wymyśliłem, że możnaby stworzyć miniaplikację "Ulubione", do której użytkownik mógłby wrzucić skróty do swoich ulubionych lokalizacji (regałów, działów forum lub nawet konkretnych dyskusji). Mi na pewno ułatwiłoby to życie...

Link    PW    Źródło
Napisano: 10.02.2013 22:01:12
 
Wiadomości: 324

Nie wiem czy mnożenie miniaplikacji będzie korzystne, zwłaszcza, że jest to w zasadzie duplikacja miniaplikacji schowka, tylko regały, czy wątki forum musiałyby stać się przeciągalnymi obiektami.

Inna sprawa, że nawigacja do swojego regału może być szybsza. Wystarczy kliknąć na własny awatar, a następnie w swoją ekspozycję. A swój awatar można mieć w schowku :-)

Link    PW    Źródło
Napisano: 11.02.2013 09:21:50
 
Wiadomości: 31

szu @ 11.02.2013 09:21


(...)

Inna sprawa, że nawigacja do swojego regału może być szybsza. Wystarczy kliknąć na własny awatar, a następnie w swoją ekspozycję. A swój awatar można mieć w schowku :-)

O, faktycznie :D😄. Dzięki ;)😉

W sumie jakby umożliwić dodawanie do schowka regałów i elementów forum (działy i wątki), to by było dokładnie to, o czym pisałem ;)😉

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 11.02.2013 10:33:39
 
1 2
Szukaj w wątku
szu
emssik
Moszczenica GBP
Bukowina Tatrzańska GBP
Camell
muminek

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo