Podsumowania
1 2
Wiadomości: 31

Wyznanie: jestem człowiekiem absolutnie pozbawionym jakiejkolwiek systematyki. Próbowałem kalendarzy, karteczek samoprzylepnych, programów do zarządzania zadaniami, czegokolwiek, co wprowadziłoby trochę porządku do mojego życia, nic się nie sprawdziło.

Tym bardziej zadziwia mnie, że od dwóch lat prowadzę listę przeczytanych książek. Grzecznie wpisuję tam każdy tytuł, datę rozpoczęcia i zakończenia i kilka innych informacji. To jest fenomen na skalę światową, uwierzcie ;)😉.

W każdym razie, pora pochwalić się tabelką za rok 2013. Jest nieźle - pięćdziesiąt trzy pozycje, aczkolwiek uratowała mnie seria Szpital Kosmiczny - czytałem mniej więcej jedną część na dwa dni.

A Wy prowadzicie tego typu podsumowania? Pochwalcie się, ile tytułów w tym roku udało się przeczytać? Jakieś wyjątkowe perełki, albo tytuły, których trzeba się wystrzegać?


ksiazki 2013.png ksiazki 2013
png, 659 KiB, 1173x1750
Link    PW    Źródło
Napisano: 02.01.2014 23:48:16
 
Wiadomości: 84

Wspaniałe zestawienie; wychodzi 1 książka na tydzień! Brawo za wytrwałość przy czytaniu książek mniej ciekawych. Ja często odpuszczam... :(😞

Link    PW    Źródło
Napisano: 03.01.2014 08:14:30
 
Wiadomości: 18

Również prowadzę taką listę, właśnie zaczęłam czwarty rok jej prowadzenia (w sumie kilka lat temu też prowadziłam podobną, lecz znajdowały się na niej jedynie książki z biblioteki), aczkolwiek zawiera ona znacznie mniej informacji. Poza tytułem i autorem wpisuję jedynie datę przeczytania. Pewnie dlatego, że dopiero od niedawna poświęcam czas wyłącznie jednej książce, kiedyś potrafiłam czytać nawet ponad 10 książek "naraz", więc zdarzało się, że czas czytania jakiejś mógł wyjść nawet 2 miesiące. ;)😉

Screena nie podam, gdyż wszystko mam w zeszyciku. ^

W tym roku najmniej od trzech lat - 30 książek. Liczę, że historia się powtórzy i następny rok będzie podobny względem do 2013, jak 2012 był do 2011 (niemalże podwojona liczba przeczytanych książek). Do tego wychodzi na to, że w najbliższych dniach trochę więcej poleżę, toteż mam zamiar wreszcie nadrobić zaległości (nawet z lekturami jestem w tyle...).

No to podaję co ciekawsze (ew. słabsze, w każdym razie wyróżniające się) pozycje: ;)😉

"Zawiść" Tadeusza Brezy - podróż przez mękę. Staram się być tolerancyjna co do autorów historii, a także samego sposóbu ich opisywania, jednak przez tę książkę ledwo przebrnęłam.

Trylogia E.L. James o Greyu, a właściwie dwie pierwsze części (jestem w trakcie trzeciej, jak już mi się bardzo nudzi i nie mam za bardzo wyboru co czytać, to wyciągam telefon i brnę...) - co by tu powiedzieć...trochę zajeżdża grafomanią. Żeby niedokończone książki wydawać...strach się bać, co będzie za kilka lat, książki bez polskich znaków?!

"Hyperversum" Cecilli Randall - Grupka młodych ludzi zostaje uwięziona w grze RPG, w XIII wieku. Tyle że gra się dawno skończyła, bohaterowie są zdani na siebie. Niesamowita książka! Nie mogłam jej czytać bez przerwy, toteż cały czas gdy jej ze mną nie byłam rozmyślałam o historii, którą opisuje. :D😄 Czekam na drugą część ;)😉

"Prestiż" Christopher Priest - myślę, że nie doceniłam tej książki w pełni, gdyż najpierw obejrzałam film, po którym wprost urzeczona pognałam do biblioteki. Co prawda bez filmu nigdy bym się nie dowiedziała o jej istnieniu, a sama książka była roszerzona o jeden jeszcze wątek, to jednak czytałam ją z pewnym znudzeniem - praktycznie wiedziałam co się zaraz wydarzy. Mimo wszystko uważam, że pierwowzór pióra Ch. Priesta, jak i nolanowska wizji tejże historii dopełniają się wzajemnie i warto znać je obie. :)😊

"Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego - wg mnie chyba najlepsza lektura od lat, zarówno jeśli chodzi o przesłanie i wartość dydaktyczną, jak i przyjemność czytania. Natomiast bardzo zadziwił i zasmucił mnie fakt odbioru tej pozycji przez znajomych z klasy, z których znaczna część b. lubi czytać, jednakże jedynie pewne gatunki, do tego jest to klasa humanistyczna, przynajmniej się tak zwie. Potraktowali oni dzieło Dostojewskiego jak każdą lekturę, czyli zło konieczne, poprzestając co najwyżej na streszczeniu; a moje zafascynowanie książką ich bawiło.

Tak pokrótce. ;)😉

Link    PW    Źródło
Napisano: 03.01.2014 22:11:45
 
Wiadomości: 1

Hej :)😊 ja dopiero zaczynam... czytam Wasze posty, np ten gdzie Pan Camell w ciągu roku przeczytał tyle pozycji :)😊 wow gratuluje :)😊 również lubię czytać. Interesują mnie głównie książki opowiadające o historii regionu, z którego pochodzę.
Mam bzika na punkcie historii mojej rodziny, korzenie i powiązania. Najpiękniejsze są wspomnienia bliskich (zwłaszcza pradziadków, którzy przeżyli II wojnę światową lub żyli w okresie międzywojennym) i porównania z tym to co podają podręczniki historyczne. Chciałabym nawet spisać te wszystkie wspomnienia, panujące wtedy obyczaje i porównać z teraźniejszością, właściwie dużo rzeczy poszło już w niepamięć i zapewne moje dzieci w przyszłości nie będą chciały uwierzyć w te "opowiadania". Super, że Archiwa zawierają skany aktów USC miejscowości z całej Polski by móc szukać bliskich. Bezcenne gdy odnajduje się swoje gałęzie.
Życzę samych przyjemnych chwil w zatapianiu się w ulubionych pozycjach różnej literatury:)😊
Pozdrawiam :)😊
Jula

Link    PW    Źródło
Napisano: 05.02.2014 20:06:22
 
Wiadomości: 4

Hejo,
widziałam że czytałeś www.1939.com.pl i określiłeś ją jako bardzo wciągającą, czytałeś pozostałe 2 części?

Link    PW    Źródło
Napisano: 19.03.2014 23:42:22
 
Wiadomości: 19

Ja nie prowadzę takich zestawień, ale większość książek recenzuję i publikuję te teksty na blogu. Więc ogląda z jakichś dwóch lat mam :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 20.03.2014 08:56:11
 
Wiadomości: 31

Olgamar, nie czytałem, ale mój Protoplasta twierdzi, że już słabsze, podobno mocno mart­yrol­ogic­znie­ poszedł. Co nie znaczy, że nie planuję w tym roku jednak się zmierzyć ;)😉

Link    PW    Źródło
Napisano: 20.03.2014 12:40:01
 
Wiadomości: 84

grejfrutoowa @ 20.03.2014 08:56


Ja nie prowadzę takich zestawień, ale większość książek recenzuję i publikuję te teksty na blogu. Więc ogląda z jakichś dwóch lat mam :)😊

Twoje recenzje w portalu są bardzo ciekawe i czyta je wielu użytkowników, bo docierają bezpośrednio do katalogów bibliotecznych. Tak trzymaj :)😊

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 20.03.2014 18:13:28
 
Wiadomości: 19

wojciech @ 20.03.2014 18:13


grejfrutoowa @ 20.03.2014 08:56


Ja nie prowadzę takich zestawień, ale większość książek recenzuję i publikuję te teksty na blogu. Więc ogląda z jakichś dwóch lat mam :)😊

Twoje recenzje w portalu są bardzo ciekawe i czyta je wielu użytkowników, bo docierają bezpośrednio do katalogów bibliotecznych. Tak trzymaj :)😊

O, to bardzo miła wiadomość :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 20.03.2014 20:31:42
 
Wiadomości: 1

wal to obejrzyj "V jak Vendetta"

Link    PW    Źródło
Napisano: 05.04.2014 18:24:18
 
1 2
Szukaj w wątku
wojciech
Camell
grejfrutoowa
olgamar
moje_ja
jula1310
Loler
Apsik
Index_Expurgatorius

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo