Steve Jobs

Tytuł oryginalny:
Steve Jobs
Autor:
Walter Isaacson
Tłumaczenie:
Przemysław Bieliński
Michał Strąkow
Wydawcy:
Insignis Media (2011-2013)
Wydawnictwo Amber
Autotagi:
biografie
druk
książki
zarządzanie
Więcej informacji...
4.2 (5 głosów)

W czasach, kiedy Ameryka szuka sposobów, by utrzymać swoją innowacyjną przebojowość, kiedy społeczeństwa na całym świecie usiłują budować gospodarki ery cyfrowej, Jobs pozostaje największą ikoną wynalazczości i wyobraźni. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia czegoś wartościowego w XXI w. jest zespolenie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowana niczym wyobraźnia połączyła się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że w nieupiększonej postaci poznajemy jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli - wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu. Gnany przez swoje demony, Jobs potrafił doprowadzać otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Niezwykle przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważna w życiu jest pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Interesujące, nieco przybliża filozofię tworzenia sprzętu w Apple, przynajmniej za życia Jobsa. Świra, dupka i człowieka faktycznie wyjątkowego. Dobrze że ta książka nie jest jego laurką, choć te mroczne cechy osobowości zbyt łaskawie mu wybacza i zbyt intensywnie usprawiedliwia je osiągnięciami i celami. Niemniej ciekawa podróż przez okres powstania i rozwoju komputerów domowych od późnych lat 70 aż do dziś, z perspektywy jednego z głównych graczy tego rynku.
    +2 trafna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Walter Isaacson
Tłumaczenie:Przemysław Bieliński Michał Strąkow
Wydawcy:Insignis Media (2011-2013) Wydawnictwo Amber
ISBN:978-83-61428-47-3 978-83-61428-48-0 978-83-61428-51-0 978-83-61428-53-4 978-83-63944-30-8
Autotagi:biografie dokumenty elektroniczne druk elementy biograficzne książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka nagrania zarządzanie zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo