Zapłata

Autor:
Małgorzata Rogala
Wyd. w latach:
2015 - 2018
Wydane w seriach:
Agata Górska i Sławek Tomczyk
Cykl Agata Górska i Sławek Tomczyk
Mroczna Seria
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (17 głosów)

Zapłata to wciągająca powieść o ludziach i ich wyborach, a także o sekretach, któe wyszły na jaw, ponieważ popełniono okrutną zbrodnię. Dwie dziewczynki, Agata Górska i Justyna Lipiec, połączone traumatycznym wydarzeniem, zaprzyjaźniają się. Dwadzieścia lat później: Mariusz Leśniak, prawnik, syn znanego warszawskiego adwokata, zostaje zamordowany w toalecie modnego klubu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi para policjantów z wydziału zabójstw: Sławek Tomczyk i Agata Górska. Szybko okazuje się, że zabójstwo Leśniaka może mieć związek ze zdarzeniem sprzed ośmiu lat - śmiertelnym pobiciem pewnego studenta, ówczesnego chłopaka Justyny Lipiec. Ten fakt oraz nietypowe narzędzie zbrodni sprawiają, że Justyna staje się główną podejrzaną. Agata, rozdarta między lojalnością wobec przyjaciółki a poczuciem uczciwości wobec Tomczyka, wikła się w kolejne kłamstwa, spowalniając bieg śledztwa. Co ukrywa Justyna Lipiec i do czego zdolny jest człowiek rozczarowany systemem, który miał go chronić? Czym jest sprawiedliwość i czy każdy zapłaci za swoje grzechy?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Każda kolejna książka w serii lepsza od poprzedniej
  • To pierwsza z książek Małgorzaty Rogali, po którą sięgnęłam. Po jej przeczytaniu wiem, że przeczytam kolejne. Dobry, polski kryminał. "Dobry" bo akcja wartka, bohaterowie wyraziści, bardzo dobrze się czyta. Określenia "polski" użyłam z dwóch powodów. Po pierwsze akcja rozgrywa się w Polsce; po drugie - "polska książka" zaczyna mieć dla mnie znaczenie. Nie z powodu patriotyzmu, czy wspierania polskich autorów. Po prostu łatwiej mi zapamiętać nazwiska, imiona bohaterów. Czytając, nie muszę przewracać kartek wstecz, aby sprawdzić kto jest kim. Może to już wiek i... pierwsze problemy z pamięcią. Tak, czy siak - czytanie ma być przyjemne. Lektura "Zapłaty" tę przyjemność mi dała.
  • Książka trzyma w napieciu do ostatniej strony. Łatwo się ją czyta. Siegam po kolejne tomy tej serii.
  • Zaczęłam czytać ten cykl od końca i to nie był błąd, ale lepiej zacząć od pierwszej części, bo poznajemy bohaterów "od podszewki", od tego jak to wszystko się zaczęło, bo potem dużo tematów jest rozwiniętych w następnych częściach. • Dowiadujemy się dlaczego Agata jakoś niezbyt chętnie angażuje się w związki uczuciowe z mężczyznami. Winny jest pewien doktor pediatra, który molestował małe dziewczynki, a ponieważ był to przyjaciel jej rodziców żadne skargi nie pomagały. • Pomogła jej dopiero Justyna, koleżanka ze szkoły, która teraz sama ma kłopoty....jest podejrzana o morderstwo.Kilka lat wcześniej został na jej oczach zamordowany jej chłopak. Ona widziała morderców, ale zastraszona przez ojca jednego z nich w sądzie wycofała swoje zeznania. • Teraz obaj mężczyźni zostali zamordowani i ona jest główną podejrzaną. • Agata i Sławek prowadzą to śledztwo chociaż nie powinni , bo Agata to przyjaciółka Justyny a Sławek po pewnym czasie nawiązuje romans z podejrzaną. • Bardzo dobry i ciekawy kryminał, gdzie morderca trochę wodzi prowadzących śledztwo za nos, myli tropy i zmienia swoją twarz. • "Zapłata" to takie kobiece oblicze kryminału, bez brutalnych scen za to z ciekawym wątkiem miłosnym i trochę obyczajowym, dzięki któremu poznajemy bliżej bohaterów, ich życie prywatne i uczuciowe, przez co stają się nam bliżsi i tacy bardziej prawdziwi. • Nie można się przy tej książce nudzić, bo nie ma tu niepotrzebnych dłużyzn, nie ma niepotrzebnych wątków. Akcja toczy się powoli, ale ciągle do przodu. • Z pełnym przekonaniem mogę polecić cały cykl, jako dobra i wciągającą lekturę.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Małgorzata Rogala
Wydawcy:Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2015-2018) Legimi (2015-2018) WAB (2015-2017) Grupa Wydawnicza Foksal (2015) W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2015) IBUK Libra (2015) Wydawnictwo Poznańskie
Serie wydawnicze:Agata Górska i Sławek Tomczyk Cykl Agata Górska i Sławek Tomczyk Mroczna Seria
ISBN:978-83-280-2068-9 978-83-280-2239-3 978-83-7976-084-8 978-83-7976-085-5 978-83-280-2868-9
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo