Odważ się kochać

Autorzy:
Justyna Bednarek
Jagna Kaczanowska
Wydawcy:
Grupa Wydawnicza Foksal (2018)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Wydane w seriach:
Ogród Zuzanny
Audiobook
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:
978-83-272-4825-1, 978-83-280-5404-2
978-83-280-5966-5
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
3.0 (3 głosy)

Poruszająca powieść o miłości, przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości i zmienianiu życia na lepsze. Kontynuacja ciepło przyjętego przez czytelników Ogrodu Zuzanny. Zuzanna i Adam powracają z podróży do Anglii. Razem z dorastającym synem zamieszkują w willi Jolancin i próbują ułożyć sobie wspólnie życie. Kazia, prowadząca w Starej Leśnej księgarnię, staje przed widmem bankructwa. Wiola rozpoczyna terapię dla dorosłych dzieci alkoholików, a w jej życiu pojawia się dwóch mężczyzn. Czy któryś z nich ma szansę na dłużej zagościć w jej sercu? Tymczasem Starą Leśną wstrząsa tajemnicza śmierć lokalnego biznesmena, Jana Marii Sochackiego, którego zwłoki zostają znalezione w cukierni prowadzonej przez pana Stanisława Grzybka. Wszystko wskazuje na to, że doszło do morderstwa. Komu zależało na śmierci przedsiębiorcy?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Trzytomową powieść "OGRÓD ZUZANNY" stanowią : • tom I - MIŁOŚĆ ZOSTAJE NA ZAWSZE • tom II - ODWAŻ SIĘ KOCHAĆ • tom III - WARTO WALCZYĆ O TĘ MIŁOŚĆ • Uznaję to za całość i podpowiadam, że powinno czytać się kolejno tomy, gdyż wiele wątków z tomu I czy II znajduje swoje dopowiedzenie bądź rozwiązanie w następnym. • Akcja powieści rozgrywa się w urokliwym miasteczku Stara Leśna, w którym żyją zwyczajni mieszkańcy, z codziennymi kłopotami i radościami. A wśród nich : trzy panie Czaplicz - babka Cecylia, jej córka Krystyna i wnuczka Zuzanna oraz dwie przyjaciółki Zuzki Wiola i Kazia. A bok nich : właścicielka baru "Pociąg do Pappardelle", aptekarz Koczocik, cukiernik Grzybek, ekolog Jacek Wtorek i pracodawca Zuzanny, właściciel firmy ogrodniczej, Robert Kozak wraz z kochającą zwierzęta żoną Moniczką. • Uwadze nie może umknąć ksiądz proboszcz August Fąfara - zapalony motocyklista i przywódca motorowego "gangu" Aniołów. • W miasteczku pojawia się też przystojny, młody Ukrainiec Jurko, który namiesza i w życiu seniorki Cecylii, i córki Kazi Leszczyńskiej. • To wokół tych bohaterów rozgrywa się akcja trzech tomów powieści. • Tom I - to urzekająca opowieść o uczuciach przekazywanych za pomocą sekretnego języka kwiatów, poznajemy też bliżej historię życia Zuzanny i jej rodziny. • Tom II - to historia Wioli, która postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. W tomie tym wprowadzają autorki wątek kryminalny, dotyczący tajemniczej śmierci niezbyt lubianego mieszkańca miasteczka. Natomiast seniorka Czapliczów odbędzie swą podróż życia. • Tom III - to opowieść o Kazi Leszczyńskiej, kobiecie silnej, potrafiącej znieść największe przeciwności losu , księgarce, żonie z niezbyt udanym mężem /ale czy na pewno/ i matce trzech córek. Kiedy nad jej małżeństwem zbierają się czarne chmury, szuka zapomnienia "w swym skrzętnie ukrywanym przed rodziną sekrecie". • POLECAM tę trzytomową powieść pełną uroku, choć z nieskomplikowaną , nawet przewidywalną fabułą, jednak przypominającą czytelnikowi, że w życiu najważniejsza jest miłość, więzi międzyludzkie i przyjaźń. Myślę, że w czytelnikach wzbudzi też zachwyt tworzenie tajemniczych, pięknych ogrodów przez Zuzannę, a także humor i charakterystyczne, barwne postacie, zarówno te pierwszoplanowe, jak i bohaterowie wątków pobocznych.
  • Po bardzo ciekawym pierwszym tomie, tutaj niestety ogromny zawód - bardzo mało Zuzanny w Ogrodzie Zuzanny.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Justyna Bednarek Jagna Kaczanowska
Lektorzy:Magdalena Karel Magda Karel
Wydawcy:Grupa Wydawnicza Foksal (2018) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Serie wydawnicze:Ogród Zuzanny Audiobook Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:978-83-272-4825-1 978-83-280-5404-2 978-83-280-5966-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo