Tak cię straciłam

Tytuł oryginalny:
How I lost you
Autor:
Jenny Blackhurst
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2019)
Legimi (2019)
ISBN:
978-83-8125-504-2, 978-83-8125-548-6
978-83-8125-628-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (10 głosów)

Zaufała niewłaściwym ludziom.

Emma wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. Ma nową tożsamość. Niewiele pamięta z okresu poprzedzającego jej zamknięcie w ośrodku. Jak tam trafiła? Bliscy, policja, lekarze, wszyscy mówią, że Susan – tak miała wtedy na imię – zabiła Dylana. Swojego syna. Miał trzy miesiące.

Teraz, gdy Emma próbuje zacząć nowe życie, mroczna tajemnica sprzed lat przypomina o sobie szybciej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Pewnego dnia otwiera list zaadresowany na swoje dawne nazwisko. Jest w szoku. W środku jest zdjęcie chłopca. Ma na imię Dylan.

Co zrobi, by odzyskać swoje dziecko?

Czy ma uwierzyć, że jej syn nie żyje? Kto mówi prawdę, a kto kłamie? Komu zależało, by obwinić ją o tą przerażającą zbrodnię? Co, jeżeli tej zbrodni nie było? Emma musi cofnąć czas i dowiedzieć się, co tak naprawdę zdarzyło się przed laty. Może ufać tylko sobie.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Powieść wydana w tej samej serii co książki B.P.Paris nie pozostawia wątpliwości,że mamy do czynienia z thrillerem psychologicznym. Główna bohaterka oskarżona o zamordowanie synka,opuszcza zakład psychiatryczny, by zmagać się z demonami przeszłości.Istotna jest odpowiedź na pytanie; do czego zdolny jest człowiek? Dodam: zdrowy psychicznie. Bohaterowie tej powieści to ludzie z bogatych, ustosunkowanych rodzin, którzy uważają, że za pieniądze można kupić i zrobić wszystko. Bezkarnie. I niestety mają rację. Susan zmienia imię i nazwisko i próbuje jakoś poukładać swoje życie w nowym miejscu. Szereg przykrych okoliczności sprawi, że kobieta zacznie szukać rozwiązania swoich problemów coraz bardziej zagłębiając się w przeszłość byłego męża. Czy wszystko co dotychczas przeżyła było wielką mistyfikacją? Czy naprawdę wpadła w szał i zabiła maleńkiego synka? Czy popada w obłęd? Susan jest osobą wycofaną, lękliwą, ale zdeterminowaną by poznać prawdę. A ta prawda okaże się gorsza niż najgorszy senny koszmar. Nie suspens wydaje mi się tu jednak najważniejszy,a nakreślenie sylwetek bohaterów. Susan ma do czynienia z ludźmi, którzy chętnie okazują jej swoją pomoc, z drugiej strony spotyka się z bezwzględnością i okrucieństwem, a co gorsza gdzieś zaczynają się wątpliwości: kto jest kim w tej dziwnej układance. Autorka sięga w paru przypadkach po wątki znane z innych lektur, jednak podane w nowej odsłonie brzmią nieźle.
  • Bardzo wciągająca książka. Fajne zwroty akcji. Polecam
  • Susan Webster zostaje oskarżona i skazana za zabójstwo swojego trzymiesięcznego synka Dylana. W swoją winę wierzy jednak na podstawie zeznań i przedstawionych dowodów, bowiem sama popełnienia zbrodni nie pamięta. Tłumaczone to jest depresją poporodową, na którą rzekomo zapadła. • 👶🏻 • Kiedy po czterech latach opuszcza zakład jako Emma Cartwright, postanawia na nowo uporządkować swoje życie w małym miasteczku pod Londynem. • Jej spokój nie trwa jednak długo, bowiem otrzymuje list zaadresowany na jej poprzednie nazwisko, zawierający zdjęcie chłopca, który mógłby być Dylanem. • Czy to znaczy, że jej syn jednak żyje? • 👶🏻 • Książkę na początku czytało mi się ciężko. Główna bohaterka, szczerze mówiąc, mnie wkurzała. Jej bojaźliwa, niezdecydowana postawa bardziej przypominała postawę dziecka niż byłej więźniarki. • Za to z każdym kolejnym rozdziałem akcja rozkręcała się , nabierając tempa. Na jaw wyszły skrywane tajemnice, ciemne sprawki przeszłości, ludzkie zachowania. • 👶🏻 • Zakończenie natomiast okazało się świetne. Zaskakujące i mocne. • Dlatego całokształt oceniam bardzo wysoko. Obok tej książki ciężko przejść obojętnie. Polecam 👍
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Volupia
Opis
Autor:Jenny Blackhurst
Tłumacz:Maria Olejniczak-Skarsgård
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2019) Legimi (2019)
ISBN:978-83-8125-504-2 978-83-8125-548-6 978-83-8125-628-5
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo