Bezsenne noce, senne dni

Autor:
Alina Białowąs
Wyd. w latach:
2019 - 2019
ISBN:
978-83-66217-39-3, 978-83-66217-70-6
978-83-66127-39-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.8 (5 głosów)

I ja mam z tym człowiekiem dożyć końca swoich dni? O nie! Mu¬szę zmienić moje życie. Muszę zapewnić sobie rado¬sną późną starość. Żadnych mężczyzn!

Wywodząca się z ziemiaństwa Ewelina popełniła mezalians, wiążąc się z chłopakiem urodzonym na wsi. Co prawda podobnym do Roberta Redforda, ale – jak okazało się po czasie – tylko z urody, nie z charakteru. W wyobraźni Eweliny Robert Redford jest męski i stanowczy, podczas gdy Radek z biegiem lat zmienił się w zaniedbującego higienę osobistą dusigrosza.

Analizując swoje małżeństwo, Ewelina dochodzi do wniosku, że pozbędzie się Radka. Jeszcze nie wie, jak to zrobi. Nie chce być rozwódką ani wdową. Chce być jedynie kobietą samotną. Ale nie osamotnioną!

Komedia małżeńska, która bawi do łez, a jednocześnie podsuwa nam lustro prawdy i skłania do refleksji nad własnymi związkami i relacjami. W tej przewrotnej, zaskakującej, zabawnej i mądrej powieści występują charakterne i specyficzne postaci, a gorzka proza życia okraszona została humorem. Polecam serdecznie, to będzie przebój tego lata!

Agnieszka Grabowska, magazyn „Życie i Pasje”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • POLECAM tę zabawną komedię obyczajową , której bohaterką jest pięć­dzie­sięc­iole­tnia Ewelina, z 30 - letnim stażem małżeńskim, "przyglądająca się ", w blasku zaokiennej latarni, swemu życiu i odkrywa, że wychodząc za Radosława, chłopaka ze wsi, popełniła mezalians, bo jak tu pogodzić z nim jej ziemiańskie korzenie. • Jedyną radą na rosnące niezadowolenie i nudę jest pozbycie się męża, ale tak by "być samotną, ale nie osamotnioną", nie być wdową ani rozwódką, bo to nie jest akceptowalne. • I co zrobi Ewelina? Czy pozbycie się męża pozwoli jej na "odżycie" i upragnioną wolność? • To zabawna, ale dobra i bardzo mądra powieść zawierająca gorzką prawdę na temat życia w związku.
  • Lekko się czyta.
  • Książka warta przeczytania. Polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Alina Białowąs
Wydawcy:Replika Aleksander Szabliński (2019) IBUK Libra (2019) Legimi (2019) NASBI (2019) Świat Książki (2019)
ISBN:978-83-66217-39-3 978-83-66217-70-6 978-83-66127-39-3
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo