Zimowe zaręczyny

Tytuł oryginalny:
Fiancés de l`hiver
Autor:
Christelle Dabos
Tłumacz:
Paweł Łapiński
Wydawcy:
Wydawnictwo Entliczek Anna Wanielista-Stołecka (2019)
Legimi (2019)
Wydane w seriach:
Lustrzanna
Passe-miroir
ISBN:
978-83-63156-33-6, 978-83-63156-38-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
5.0

Niezapomniana bohaterka, misternie skonstruowany steampunkowy świat, wciągająca bez reszty fabuła. Pierwsza część sagi fantastyczno-przygodowej autorstwa debiutantki obdarzonej oszałamiającą wyobraźnią.Francuski bestseller przetłumaczony na 20 języków.Dla młodzieży 14+ i dorosłych.

Ofelia skrywa za starym szalikiem i okularami krótkowidza nietypowe dary: potrafi czytać przeszłość przedmiotów oraz przechodzić przez lustra. Spokojne życie, które wiedzie na rodzimej arce – Animie, zmienia się, gdy zostaje zaręczona z tajemniczym mężczyzną należącym do potężnego klanu Smoków – Thornem. Dziewczyna musi na zawsze opuścić rodzinę i podążyć za narzeczonym do Niebiasta – dryfującej w powietrzu stolicy odległej arki, zwanej Biegunem. Dlaczego wybór padł właśnie na Ofelię? Dlaczego musi ukrywać swoją prawdziwą tożsamość? Dziewczyna nieświadomie zostaje uwikłana w śmiertelnie niebezpieczną intrygę.

"Wszystko zaczęło się od pewnego obrazu. Była to twarz wychodząca z lustra. Czy to Ofelia wchodziła do mojego świata, czy może ja przenikałam do jej uniwersum? Sama już nie wiem. Jestem jednak pewna, że obie z przyjemnością powitamy cię po drugiej stronie..."Christelle Dabos

NAGRODY

- Zwycięzca w Plebiscycie Blogerów Lokomotywa 2019, w kategorii Przekład.- Nagroda w konkursie na debiutancką powieść dla młodzieży zorganizowanym we Francji przez wydawnictwo Gallimard Jeunesse wraz ze stacją radiową RTL i magazynem Télérama- Nagroda Grand prix de l'Imaginaire 2016

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Niesamowita przygoda! Świetnie wykreowany nowy świat, który wciąga od pierwszej chwili. Od razu polubiłam Ofelię, mimo wszystko zawsze stara się być sobą i podążać za swoimi zasadami. Podoba mi się, że przeżywamy wszystkie przygody i odkrywamy sekrety, zasady Bieguna razem z główną bohaterką. Polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo