Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie - Filia nr 8
2015-3-19
26.02.2015"Cień pod lupanem". Promocja książki Anny Kościółek
Tarnów MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z tarnowianką Anną Kościółek i promocję książki „Cień pod lupanem”, wydanej nakładem Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Biblos.

Książka jest debiutem literackim w twórczości autorki i należy do popularnej odmiany gatunkowej, jaką jest fantasy. Porusza niezwykle ważną problematykę, dotyczącą każdego z nas, bowiem przedmiotem refleksji stały się miłość, przyjaźń, wiara i wszelkie aspekty wynikające z tych wartości, które w interesujący sposób zostały wkomponowane w losy bohaterów. Powieść „Cień pod Lupanem” stanowi doskonały portret jakże zróżnicowanych ludzkich charakterów i obrazuje motywacje poszczególnych osób w podejmowaniu rozmaitych decyzji. W przygotowaniu są już następne tomy powieści.

„Autorka na wzór matki i ojca założycieli tej odmiany powieściowej – Ursuli K. Le Guin i Johna R.R. Tolkiena – wykreowała cały świat – z jego geografią i miarą czasu, florą i fauną, historią i mitologią, pospolitymi realiami dnia powszedniego i barwnym ceremoniałem dni świątecznych, codzienną krzątaniną okresu pokoju i dramatycznymi wydarzeniami zmagań wojennych. Istnieje zatem szansa, że do krain fascynujących dawnych i nowych czytelników literatury fantasy – obok Śródziemia i Ziemiomorza – dołączą także Nether, Sarem, Getlandia, Kajfas, Tumbago i Luppa z „Cienia pod lupanem”. Źródło: www.biblos.pl

Spotkanie z Anną Kościółek odbędzie się 19 marca, o godz. 17.00 w Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej (siedziba CSM), ul. Traugutta 1.

cień pod lupanem.jpg cień pod lupanem