Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie - Filia nr 8
2015-3-12
10.03.2015"Motywy w kolorach". Wystawa malarstwa Marii Wielgus-Antz
Tarnów MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego zaprasza miłośników sztuki na otwarcie wystawy malarstwa. Swoje prace pokaże Maria Wielgus – Antz, z urodzenia tarnowianka. Wernisaż zaplanowano na 12 marca (czwartek) w Filii nr 8 MBP w Tarnowie – Mościcach, początek o godz. 17.00.

Artystka jest z wykształcenia ekonomistką, a malarstwo to jej sposób na życie i wielka życiowa pasja, która na dobre rozwinęła się w Niemczech. Maria Wielgus-Antz w latach 1990-2009 mieszkała w tym kraju i tamże zdobyła dyplom Szkoły Malarstwa w Hamburgu - Axel Andersen Akademie. Należy do Związku Artystów Plastyków w Bremen – Centrum Kultury Bremen-Huchting, gdzie miała dotąd siedem indywidualnych wystaw obrazów. W Niemczech pogłębiła warsztatowe umiejętności i zyskała większą pewność w wyrażaniu malarskich wizji, by po powrocie do Tarnowa w 2009 roku, kontynuować swą pasję, już jako dojrzała artystka. W jej pracach dominuje przyroda, z każdą porą roku zmieniająca szatę barw, i to z niej właśnie artystka czerpie pełnymi garściami motywy dla malarskiej twórczości.
Artystka zaprezentuje swoją twórczość w bibliotece już po raz czwarty. Tym razem będą to przede wszystkim prace wykonane w technice decoupage, która polega na zdobieniu małych jak i dużych powierzchni płótna poprzez naklejanie na odpowiednio spreparowanej powierzchni wzorów z papieru. Papierowe wzory pokryte warstwami lakieru, w zamyśle mają wyglądać jak namalowane.

wielgus-antz.jpg wielgus-antz
jpg, 1.7 MiB, 4967x7017