Jesteś cudem:

50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym

Autor:
Regina Brett
Tłumacz:
Olga Siara
Wydawca:
Insignis Media (2013)
ISBN:
978-83-63944-24-7
Autotagi:
druk
3.9 (21 głosów)

Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych - naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Regina Brett nie stawia przed swoimi czytelnikami zadania ponad ich miarę. Niezależnie od tego, czy humorystycznie, czy refleksyjnie, zawsze pisze z niezachwianą wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje możliwe. Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze - małych cudów.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Niby taka mała książka, ale zawiera świetne przesłanie dla każdego. Czasami uwierała mnie amerykańska religijność autorki i niektóre przykłady. Jednak wiele z tych lekcji dobrze odbyć.
  • W końcu skończyłam. Nareszcie udało mi się po tak bardzo długim czasie zabrać się do napisania tej opinii. Żadna książka nie męczyła mnie tak długo, ale do wszystkiego dojdziemy powoli. • Regina Brett światowej sławy felietonista, która otrzymała wiele prestiżowych nagród za swoje prace. Autorka słynnych zawierających życiowe rady. • Po tą książkę sięgnęłam z wielu pobudek. Z powodu drobnego kryzysu w życiu, ale również dla odmiany, bo w końcu ile można czytać te same gatunki książek skoro jest ich aż tyle. Sięgnęłam również z powodu nagonki medialnej. Więc kiedy tylko usłyszałam, że w jednym z popularnych magazynów prasowych jest ona, jako dodatek i to za niewielką ceną od razu poleciałam ją kupić. Tak zaczęła się moja podróż. • Szczerze powiedziawszy nie wiedziałam do końca, czego się spodziewać. Myślałam, że będzie to parę porad życiowych i pozytywnym morałem, które będą neutralne dla każdego. Po części dostałam troszkę i tego. Niestety tylko po części. • „Jesteś cudem” jest książką przesiąkniętą religią. Pogląd bohaterów opiera się głównie na wierze. Kiedy jesteś osobą wierzącą na pewno znajdziesz coś dla siebie jednak, jako osoba niezdeklarowana w swojej wierze albo ateista szybko odstawisz książkę w kąt. Jeśli nie masz w sobie chęci do nawrócenia się albo nie wierzysz kompletnie w boga podejdziesz do tych historii sceptycznie. Osobiście męczyłam się z tą książką okropnie. Zazwyczaj jedną książkę czytam najdłużej tydzień, a z tą walczyłam prawie trzy miesiące. To naprawdę bardzo długi okres czasu. Nie było to spowodowane brakiem czasu czy innymi czynnikami tego typu. O nie! Moim największym problemem w niej był tekst przesiąknięty bogiem. Każda sytuacja. Każda rzecz. Dosłownie wszystko było przypisywane tylko jednej istocie. Nie mogę powiedzieć, że było to złym pomysłem, ponieważ nie było jednak takie ukierunkowanie się na jeden temat nie jest dobre nigdy. • Książce trzeba również przyznać, że jest ciekawa. Autorka przytacza nam ciekawe historie prawdziwych i przypadkowych ludzi. Osób takie jak każdy. Takich jak Ty czy ja. Wszystkie te sytuację mogły spotkać każdego z nas. Dzięki temu dostajemy coś naprawdę ważnego w naszym życiu. Nadzieję oraz motywację. Coś, bez czego nie zajdziemy wcale tak daleko. Dlatego należy jej się spory plus. • Podsumowując, jeśli jesteś osobą wierzącą sięgnij po tą książkę znajdziesz coś dla siebie, jeśli jednak nie i nie masz odpowiedniej ilości dystansu do tematu oraz brakuje Ci racjonalnego poglądu na sytuację poszukaj czegoś innego do czytania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo