Pan Mercedes

Tytuł oryginalny:
Mr. Mercedes
Autor:
Stephen King
Tłumacz:
Danuta Górska ...
Wydawcy:
Legimi (2014-2019)
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2010-2019)
Wydaw. Aleksandra i Andrzej Kuryłowicz S. C (2014)
Wydawnictwo Olesiejuk (2014)
Wydane w seriach:
Trylogia z Billem Hodgesem
Bill Hodges
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.1 (25 głosów)

W nękanym kryzysem amerykańskim mieście zdesperowani ludzie stoją w kolejce po pracę. Niektórym nie będzie już potrzebna, bo w tłum bezrobotnych wjeżdża na pełnym gazie szaleniec w mercedesie. Zebrawszy swoje żniwo - ośmiu zabitych i kilkunastu rannych - znika w porannej mgle. Policji nie udaje się znaleźć sprawcy. Pogrążający się w depresji Bill Hodges, emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, myśli o tej nierozwiązanej sprawie równie często jak o samobójstwie. Dopiero list od zabójcy z mercedesa, który w zamierzeniu nadawcy miał popchnąć byłego policjanta do tego ostatecznego kroku, budzi w nim wolę życia. Potrzeba znalezienia sprawcy masakry bezrobotnych wynika w równej mierze z pragnienia wymierzenia sprawiedliwości, co z przeświadczenia, że morderca jeszcze nie zaspokoił swojej chorej żądzy zabijania. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Stawką jest życie setek, a nawet tysięcy ludzi, a przeciwnik jest wprawdzie szaleńcem, ale piekielnie inteligentnym.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Targi pracy, ludzie czekają w kolejce z nadzieją na odmianę trudnego losu, wśród tłumu jest matka z niemowlakiem, których odrobinę życia poznajemy zanim wszystkie plany i marzenia rozjedzie i to dosłownie Mercedes. W zamachu zginęło 8 osób, kilkanaście zostało rannych, sprawca w masce klauna uciekł a jego tożsamość pozostała tajemnicą ... przynajmniej dla wszystkich oprócz nas - czytelników. Sprawa wydaje się być skończona, jednak wszystko ulega zmianie, gdy Bill Hodges,emerytowany policjant dostaje list od "Pana Mercedesa", w którym chwali się on swoją zbrodnią, jednocześnie utrzymując, że to było jednorazowe zdarzenie. Policjant nie wierzy, sądzi, że zamachowiec czeka na jeszcze lepszą okazję, by pokazać światu do czego jest zdolny. Tak rozpoczyna się gra między dwiema specyficznymi postaciami: • Billem Hodges'em, który po przejściu na emeryturę zmaga się z depresją, dużo pije i myśli o samobójstwie, przy czym to uparty mężczyzna, którego chęć do życia budzi się, gdy postanawia na własną rękę dorwać igrającego z nim terrorystę, którego poznajemy jako - Brada Hartsfielda. Jest to bardzo specyficzna postać, młody niepozorny mężczyzna, mający niby zwyczajne życie, pracuje, opiekuje się matką -alkoholiczką, człowiekjakich wielu a jednocześnie groźny psychopata. Brad zmaga się z trudnym dzieciństwem, kompleksem Edypa, czuje się niezauważany, pomijany, chciałby zwrócić uwagę na siebie, pokazać, że jest kimś więcej niż serwisantem, czy lodziarzem. Inteligentny, mający przebłyski geniuszu, które potrafi wykorzystać w brutalny sposób. • Jeśli przeczytacie to dowiecie się: • Co planuje szaleniec❓i • Czy Bill z pomocą młodego czarnoskórego Jerome'go i mającą problemy w relacjach społecznych, cierpiącą na nerwicę Holly będzie w stanie przeszkodzić mordercy❓ • Osobiście książka mi się bardzo spodobała, czytałam z ogromnym zain­tere­sowa­niem­, nie mogąc doczekać się rozwiązania. Największym atutem książki są ciekawi, bardzo realistyczni bohaterowie mający wśród zalet wiele wad, których z przyjemnością się poznaje. Gdy zaczniecie czytać myślę, że trudno będzie się oderwać od uczestniczenia w pościgu.
  • Nigdy nie byłam zdecydowanym zwolennikiem prozy Kinga, ale ta pozycja mnie zainteresowała. Polecam.
  • Byłam sceptycznie nastwiona.. ale książka rewelacyjna, aż żal ją zamknąć..
  • Dawno nie czytałam nic pana Kinga i kiedy w końcu sięgnęłam to od razu z grubej rury, czyli świetna lektura. Czyta się bez zamykania książki czyli wszędzie i kiedy tylko się da, wciągnęła mnie na całego. Uwielbiam takich świrów jacy występują w Panu Mercedesie, oplata mnie całe mnóstwo pytań: jak tak można ? ale bez oburzania tylko z zain­tere­sowa­niem­ co siedzi w głowie, jak z tym żyć? Cała reszta bohaterów też do przyjęcia, tylko dziwnie historia po latach wydarzyła się naprawdę i to już nie cieszy, a trochę straszy.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
ewak2020
Opis
Autor:Stephen King
Tłumaczenie:Danuta Górska Krzysztof Sokołowski
Lektor:Jan Peszek
Wydawcy:Legimi (2014-2019) Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2010-2019) Wydaw. Aleksandra i Andrzej Kuryłowicz S. C (2014) Wydawnictwo Olesiejuk (2014)
Serie wydawnicze:Trylogia z Billem Hodgesem Bill Hodges
ISBN:978-83-7648-349-8 978-83-7885-439-5 978-83-7885-534-7 978-83-7885-537-8 978-83-7885-936-9 978-83-7885-937-6 978-83-7985-851-4 83-7885-936-9 978-83-7885-537-68
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 32 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo