Strażnik tajemnic

Tytuł oryginalny:
Secret keeper
Autor:
Kate Morton ...
Tłumacz:
Magdalena Koziej ...
Wydawcy:
Legimi (2016-2023)
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2013-2023)
Albatros - A. Kuryłowicz (2013)
Wydane w seriach:
Seria Butikowa Albatrosa
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.7 (7 głosów)

Powieść autorki bestsellerów „Milczący zamek” i „Dom w Riverton” teraz w eleganckim wydaniu: w twardej oprawie z obwolutą i złoceniami.

W „Strażniku tajemnic” w magiczny sposób przeplata się atmosfera lat czterdziestych, sześćdziesiątych i współczesności, a tajemnice i zbrodnie leczące te odlegle czasy bledną przy stopniowo odkrywanej historii miłosnej.

Rok 1961.

W angielskiej posiadłości na prowincji szesnastoletnia Laurel Nicolson wymyka się z pikniku urodzinowego i kryje w domku na drzewie, by samotnie snuć marzenia o chłopcu o imieniu Billy, o przeprowadzce do Londynu i o swojej zawodowej przyszłości. Nagle widzi nieznajomego mężczyznę, zbliżającego się do domu i rozmawiającego z jej matką, która przystanęła w otwartych drzwiach z małym dzieckiem na rękach. Chwilę później Laurel zostaje świadkiem strasznej zbrodni, która położy się cieniem na całym jej życiu. Odtąd zawsze będzie zadawać sobie pytanie, kim tak naprawdę jest jej piękna, uwielbiana przez nią matka, i kim była w przeszłości.

Rok 2011.

Laurel, po latach pełnej sukcesów kariery aktorskiej, spotyka się z siostrami w domu rodzinnym w Suffolk, by wspólnie świętować dziewięćdziesiąte urodziny umierającej matki, Dorothy. Laurel zdaje sobie sprawę, że to jej ostatnia szansa na odkrycie pogrzebanych w przeszłości sekretów i wyjaśnienie zagadki morderstwa sprzed pięćdziesięciu lat – nieuleczonej traumy z okresu dzieciństwa. Zaczyna skomplikowane śledztwo, które po nitce wspomnień Dorothy oraz innych związanych z nią osób doprowadzi w końcu do kłębka wielkiej tajemnicy. Jej korzenie sięgają początku II wojny światowej i trwających dwa lata bombardowań Londynu. Tragiczna przeszłość powraca we wspomnieniach matki i bliskich jej osób – splątane losy trójki młodych ludzi z zupełnie różnych światów: Dorothy, Vivien i Jimmy’ego.

Porywająca opowieść o miłość i zdradzie.

„Good Housekeeping”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Piękna historia o czasach wojny, miłości i bólu. Tragedie ludzi którzy w pewnym momencie swojego życia podejmują decyzje nie zawsze dobre, które niosą cierpienie i strach. Laurel jest córką kobiety która przeżyła wojnę i dostała drugą szanse na dobre życie....jakie tajemnice padają cieniem na jej sumienie, co odkryje Laurel? Czy jej mama odejdzie spokojna? Polecam, ja uwielbiam takie historie i styl pisania Kate Morton.
    +2 trafna
  • Super powieść, zaskakujące zakończenie. Nie można się oderwać od książki. Polecam.
  • wciągająca, czyta się przyjemnie
  • Kate Morton poruszyła w książce wiele aktualnych problemów: ukrywanie przeszłości dla dobra siebie i najbliższych; przemoc domowa - czyli co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ekskluzywnego domu; szybki zysk - do czego zdolny jest człowiek, który chce zdobyć pieniądze szybko i łatwo; siła przyjaźni - zbudowanej na fałszywych przesłankach oraz miłość, którą wojna wystawia na próbę. Lektura Strażnika tajemnic jest niezwykle ciekawa, autorka trzyma w napięciu do ostatnich stron. Zakończenie okazuje się nieprzewidywalne i zaskakujące. • Więcej na blogu: Czytelniczka na obcasach
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The secret keeper Tytuł oryginału: Secret keeper,
Autorzy:Kate Morton Magdalena Tłumaczenie koziej
Tłumaczenie:Magdalena Koziej Magda Koziej Anna Gralak
Wydawcy:Legimi (2016-2023) Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2013-2023) Albatros - A. Kuryłowicz (2013)
Serie wydawnicze:Seria Butikowa Albatrosa
ISBN:978-83-6751-380-7 978-83-6751-381-4 978-83-6775-756-0 978-83-6775-779-9 978-83-7885-145-5 978-83-7885-722-8 978-83-7985-841-5 978-83-8125-501-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 39 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo