Wierna

Tytuł oryginalny:
Allegiant
Autor:
Veronica Roth
Tłumacz:
Marta Czub ...
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2012-2016)
Wydane w seriach:
Niezgodna
Niezgodna - Veronica Roth
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.3 (12 głosów)

Jeden wybór może cię zmienić. Jeden wybór może cię zniszczyć. Jeden wybór pokaże, kim jesteśů Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) - to pięć frakcji, na które podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji, był NIEZGODNY i musiał być wyeliminowany... Ale to już przeszłość. Społeczeństwo frakcyjne, w które Tris tak wierzyła, legło w gruzach - podzielone walką o władzę, naznaczone śmiercią i zdradą. Jednego tyrana zastąpił drugi. Miastem rządzą niepodzielnie bezfrakcyjni. Tris wie, że czas uciekać. Lecz jaki świat rozciąga się poza znanymi jej granicami? Może za murem będzie mogła zacząć z Tobiasem wszystko od nowa, bez trudnych kłamstw, podwójnej lojalności, bolesnych wspomnień? A może poza miastem nie ma żadnego świata... Lecz nowa rzeczywistość jest jeszcze bardziej przerażająca. Nowe szokujące odkrycia zmieniają serca tych, których kocha. Raz jeszcze Tris musi dokonać niemożliwych wyborów - odwagi, wierności, poświęcenia i miłości. Bo tylko ona może przeszkodzić kolejnemu rozlewowi krwi. [platon.com.pl]
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Po przeczytaniu wcześniejszych części trylogii nie można ominąć ostatniej. ”Wierna” stanowi ciekawe zakończenie całości.
  • Mam lekki problem z ocenieniem tej książki, bo na tle innych zdecydowanie się wyróżnia i zasługuje na uwagę, jednak jak porównam ją z dwiema poprzednimi częściami „Niezgodnej”, jest zdecydowanie słabsza. Nie jest zła, ale nie powala na kolana aż tak jak jej poprzedniczki. • Muszę przyznać, że nie do końca podobały mi się rozwiązania niektórych wątków. Czasami podczas czytania miałam wrażenie, iż naszej kochanej pani Roth zwyczajnie zabrakło pomysłów, i pisała ot tak, byle skończyć. • Jednak duży plus za pisanie zarówno z perspektywy Tris, jak i Tobiasa. To bardzo fajne urozmaicenie, bo damska narracja bywa na dłuższą metę strasznie męcząca.
  • Wspaniała. Po prostu wspaniała. Zanim zabrałam się za książki Pani Roth przeczytałam kilka opinii. Opinie te wypowiadały się za tym, iż książka ma za dużo błędów by być bestsellerem. Strszne oszczerstwa! Miałam blokadę i uznałam, że nie przeczytam żadnej innej książki dopóki nie przeczytam trylogii ''Niezgodnej''. Wracając do opinii, które czytałam, sprawiły one, że nie chciałam czytać przygód Tris i Tobiasa. Nie słuchacie tego. Książka ta nie jest jak ''Igrzyska Śmierci''. Jest równie niesamowita. Ale baaardzo zaplusowała u mnie tym, że tak naprawdę różni się od innych książek tego typu, przede wszystkich schematem. Książka ta złamała moje serce, ale nie sposób jej nie kochać, po prostu nie umiem. Gorąco polecam!(:
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
izabelasliwinska
Karotka1516
Opis
Autor:Veronica Roth
Tłumaczenie:Marta Czub Daniel Zych
Wydawca:Wydawnictwo Amber (2012-2016)
Serie wydawnicze:Niezgodna Niezgodna - Veronica Roth
ISBN:978-83-241-4945-2 978-83-241-4960-5 978-83-241-5309-1 978-83-241-5749-5 978-873-241-4960-5 978-873-241-5309-1
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo